Wydanie nr 273 / 2022   

 

środa, 24 sierpień 2022 06:00

Jastarnia. W sobotę XII Bałtycki Maraton Brzegiem Morza, IX Regaty o Puchar Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni i Bieg 3 Mile Morskie. Szczegóły na plakacie.

Napisał
XII Bałtycki Maraton Brzegiem Morza, IX Regaty o Puchar Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni, Bieg 3 Mile Morskie
 
W sobotę, 27 sierpnia, piękna plaża półwyspu helskiego będzie areną „XII Bałtyckiego Maratonu Brzegiem Morza” oraz  „VII Bałtyckiego Półmaratonu Brzegiem Morza” a także 1 edycji biegu „ 3 Mile morskie”. Dla najmłodszych przygotowaliśmy „XI Bałtycki Bieg Brzegiem Morza dla Dzieci”   na dystansach 200 i 500 metrów. Na morzu natomiast, zmagać się będą tradycyjnie żeglarze – w corocznej walce o Puchar Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni.
 
 
Zapraszamy do udziału w biegu, który pod wieloma względami jest zupełnie wyjątkowy. Nazwa imprezy nie jest przypadkowa, ponieważ już bliżej linii brzegowej biegać się po prostu nie da. Jesteśmy jedynym w Polsce i drugim w Europie maratonem odbywającym się w całości po morskiej plaży. Trasą biegu jest  piaszczysty brzeg obmywany przez morskie fale, co nadaje mu cech ubitej, gruntowej drogi. Dla tych wszystkich, którzy nie czują się na siłach pokonać 42 km, czy też nie chcą zbytnio eksploatować się przed jesiennymi maratonami, stworzyliśmy możliwość przebiegnięcia dystansu o połowę krótszego, a dla poczatkujących i nie mających czasu na wcześniejsze przygotowania bieg na dystansie 3 mil morskich.
 
Nasz maraton może się pochwalić wieloma nagrodami, w tym bardzo dla nas cennymi w kategoriach „maratony kameralne”. Tegoroczne biegi będą po raz kolejny wyjątkową  promocją sportu, zdrowia,  oraz okazją do spotkań rodzinnych, aby wspólnie kibicować zawodnikom, cieszyć się duchem walki i podziwiać walory przyrody naszych najpiękniejszych plaż
 
Po asfalcie maraton można pobiec już praktycznie w każdym mieście, maratonów górskich też mamy w Polsce sporo, natomiast okazja, żeby zrobić to w tak urokliwym miejscu, jak Półwysep Helski jest tylko jedna. Dla maratończyków i ich rodzin, będących jak zwykle najwierniejszymi  kibicami, będzie to wspaniała okazja na miłe spędzenie ostatnich chwil  lata w jednym  z najatrakcyjniejszych miejsc naszego kraju. 
 
Informacja: Urząd Morski Gdynia.
 
 
plakat 002

Skomentuj