Wydanie nr 177 / 2022   

 

środa, 13 kwiecień 2022 19:49

Żelichowo. Most został zamknięty dla ruchu. Remont potrwa do listopada. Wyróżniony

Napisane przez żuławy tv
Żelichowo. Most został zamknięty dla ruchu. Żelichowo. Most został zamknięty dla ruchu. Edyta Kozakiewicz

Ruszyła przebudowa mostu w miejscowości Żelichowo oraz budowa pomostów wraz z infrastrukturą. W wyniku prowadzonej inwestycji most nad rzeką Tugą w ciągu drogi powiatowej 2309 G będzie nieprzejezdny. Prace potrwają do listopada.

Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim informuje, iż od dnia 13.04.2022 r. z powodu trwającej inwestycji zostanie zamknięty most drogowy w miejscowości Żelichowo dla ruchu kołowego. Ruch pieszy w tym okresie odbywać się będzie bez utrudnień.
 
Starostwo jednocześnie informuje, iż od dnia 24.04.2022 r. ruch kołowy, jak i pieszy na moście zostanie całkowicie zamknięty. Planowane jest utworzenie kładki dla pieszych, w celu ułatwienia mieszkańcom poruszania się. Termin zakończania inwestycji 30.11.2022 r.
 
Obecna wysokość mostu limituje obecnie żeglugę na rzece. Most po przebudowie będzie miał podnoszone przęsło. Planuje się podnoszenie za pomocą czterech kolumn hydraulicznych na wysokość 3 m w stosunku do stanu obecnego oraz budowę dwóch pomostów pływających wraz z infrastrukturą znajdujących się po zachodniej części brzegu na północ i południe od mostu. 
 
 
 Zobacz wideo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

remont mostu żelichowo (2)
remont mostu żelichowo (3)
remont mostu żelichowo (4)
remont mostu żelichowo (5)
remont mostu żelichowo (6)
remont mostu żelichowo (1)
Previous Next Play Pause

Skomentuj