Wydanie nr 146 / 2022   

 

środa, 19 styczeń 2022 03:22

Nowy Dwór Gdański przystąpił do kolejnej edycji kampanii Rowerowy Maj.

Napisał
Nowy Dwór Gdański przystąpił do kolejnej edycji kampanii Rowerowy Maj. Edyta Kozakiewicz

 Miasto i Gmina Nowy Dwór Gdański zgłosiła się do udziału w kolejnej edycji kampanii Rowerowy Maj, która jest organizowana przez Miasto Gdańsk.

Kolejny raz miasto i gmina Nowy Dwór Gdański przystąpiła do programu Rowerowy Maj. To największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.
Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Mamy nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie i od 4 do 31 maja przedszkolaki i uczniowie wezmą udział w zdrowej sportowej rywalizacji, docierając do swoich placówek edukacyjnych rowerem, hulajnogą, deskorolką lub rolkami. Dla osób ze 100% frekwencją będą przewidziane atrakcyjne nagrody - zaprasza do udziału w kampanii Urząd Miasta.

Skomentuj