Wydanie nr 146 / 2022   

 

środa, 05 styczeń 2022 12:35

Nowodworscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego motorowerem. Wyróżniony

Napisane przez KPP Nowy Dwór Gdański

W ręce funkcjonariuszy drogówki wpadł nietrzeźwy kierujący motorowerem. Badanie alkomatem w jego organizmie wykazało blisko promil alkoholu. Pomimo wysokich kar za jazdę „na podwójnym gazie”, w dalszym ciągu zdarzają się nieodpowiedzialni kierujący. Apelujemy o rozwagę!


Czujność policjantów pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu drogowego kolejnego pijanego kierowcy, który niebezpieczną jazdą stwarzał ogromne zagrożenie bezpieczeństwa nie tylko dla samego siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj 4 stycznia w miejscowości Szkarpawa funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. W trakcie kontroli wyczuli od kierującego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny blisko promil alkoholu.

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi wysoka grzywna, kara nawet do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum 3 lata. Teraz o dalszym jego losie zadecyduje sąd.

Jazda w takim stanie, gdy kierowca decyduje się wsiąść za kierownicę po alkoholu to prosta droga do spowodowania zagrożenia w ruchu, mogącego skończyć się tragicznie. Jeżeli mamy przypuszczenie, że ktoś jedzie na „podwójnym gazie”, nie bądźmy obojętni i informujmy policję. Właściwa reakcja może niejednokrotnie uchronić przed nieszczęśliwymi zdarzeniami.

 

KPP Nowy Dwór Gdański

Skomentuj