Wydanie nr 146 / 2022   

 

wtorek, 04 styczeń 2022 22:59

Nowy Staw. Wysadzili bankomat i ukradli pieniądze. Wyróżniony

Napisał
Nowy Staw. Wysadzili bankomat i ukradli pieniądze. KPP Malbork

Policja szuka sprawców wysadzenia bankomatu w Nowym Stawie w powiecie malborskim. Do włamania doszło około 2:30 z poniedziałku na wtorek. Do wolnostojącego urządzenia  sprawcy prawdopodobnie wpuścili gaz i podpalili. To już kolejny podobny przypadek w tym regionie.

 Sprawą zajmują się policjanci z Malborka i Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku. Policja nie ujawnia, ile pieniędzy zostało skradzionych. 

-W związku z tym zdarzeniem komendant powiatowy policji w Malborku ogłosił alarm dla funkcjonariuszy tutejszej komendy. Na miejscu pracowała grupa operacyjno-procesowa, w działaniach uczestniczyli m.in. policjanci z laboratorium kryminalistyki Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady oraz dostępne nagrania z monitoringu oraz wykonali oględziny miejsca zdarzenia. W tej chwili trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności tego włamania. Ustalana jest również wartość strat – wyjaśnia aspirant Sylwia Kowalewska z Komendy Powiatowej Policji w Malborku.

W ostatnich miesiącach do podobnych zdarzeń doszło w powiatach sztumskim w Mikołajkach Pomorskich, Sztumie oraz nowodworskim w Ostaszewie. Czy wysadzenie bankomatu w Ostaszewie ma coś wspólnego z tą sprawą?

Policja,nie wyklucza, że sprawy mają ze sobą coś wspólnego, jednak za wcześnie na tym etapie postępowania, aby o tym mówić -mówiła pani rzecznik z malborskiej komendy.

 

Skomentuj