Wydrukuj tę stronę
środa, 22 wrzesień 2021 20:24

Policyjni wodniacy z Posterunku w Krynicy Morskiej zakończyli sezon patroli wodnych na Mierzei Wiślanej. Wyróżniony

Napisał
Policyjni wodniacy z Posterunku w Krynicy Morskiej zakończyli sezon patroli wodnych na Mierzei Wiślanej. KPP Nowy Dwór Gd

Tego lata mnóstwo ludzi wypoczywało na wodzie i nad wodą na Mierzei Wiślanej. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów odpoczywających nad akwenami czuwali policyjni wodniacy, którzy w okresie wakacyjnym kontrolowali kąpieliska, sprawdzali stan trzeźwości sterników, uczestniczyli w szkoleniach wodnych, prowadzili działania Bezpieczne Wakacje – także te w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

-W lipcu i w sierpniu wyraźnie było widać zwiększony ruch turystyczny na naszych terenach. Tegoroczne wakacje były wyjątkowo pracowite dla policyjnych wodniaków, ale były także bezpieczne. Dbając o bezpieczeństwo nad wodą, policyjne patrole wodne przez cały sezon letni kontrolowały niestrzeżone kąpieliska, czuwając nad bezpieczeństwem turystów oraz osób uprawiających sporty wodne, sprawdzali także stan trzeźwości sterników- mówi oficer prasowy Karolina Figiel z Komendy powiatowej w Nowym Dworze Gdańskim.

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” zorganizowana była akcja „Nie pozwól mi się zgubić”, której celem było uświadomienie społeczeństwa o masowym problemie zaginięć dzieci na plaży. Podczas akcji policjanci na plażach rozdawali opaski „niezgóbki” oraz rozmawiali z turystami o bezpieczeństwie nad wodą. Policjanci przez okres wakacyjny ściśle współpracowali z Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa, ratownikami WOPR, funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz Straży Pożarnej.

Funkcjonariusze podnosili swoje umiejętności i kwalifikacje związane z ratownictwem wodnym. Uczestniczyli m.in w szkoleniu, które dotyczyło podnoszenia umiejętności związanych z ratownictwem wodnym, w tym poszukiwaniem osób zaginionych. Ćwiczenia obejmowały przede wszystkim udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, nurkowanie, a także operowanie skuterem ratowniczym oraz łodziami ratowniczymi, ćwiczyli jak umiejętnie i bezpiecznie wyskakiwać z łodzi po osobę poszkodowaną. Dzięki tego typu szkoleniom policjanci są bardzo dobrze przygotowani do sezonu letniego.

Kolejne patrole policyjnych wodniaków wypłyną na wody w następnym sezonie wakacyjnym. Mamy nadzieje, że kolejny sezon będzie równie bezpieczny.

 

5NDG-Krynica.jpg