Wydanie nr 210 / 2021   

 

poniedziałek, 12 lipiec 2021 19:27

Patryk D. stanie przed sądem. Jest akt oskarżenia w sprawie zabójstwa 23-letniej Pauliny. Wyróżniony

Napisał
Patryk D. stanie przed sądem. Jest akt oskarżenia w sprawie zabójstwa 23-letniej Pauliny. Edyta Kozakiewicz/Żuławy Tv

Prokuratura poinformowała o wysłaniu do sądu aktu oskarżenia przeciwko Patrykowi D. Mężczyzna - zdaniem śledczych - zabił swoją byłą dziewczynę, a potem poćwiartował jej ciało i porzucił na polu niedaleko Nowego Dworu Gdańskiego. Grozi mu dożywocie.

Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku przekazała w poniedziałek, że śledztwo w sprawie zabójstwa 23-letniej Pauliny P. zakończyło się. Akt oskarżenia został wysłany do sądu.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zakończyła śledztwo w sprawie zabójstwo 23 letniej Pauliny, której rozkawałkowane zwłoki odnaleziono 30 kwietnia 2020 roku . Aktem oskarżenia skierowanym do Sądu Okręgowe w Gdańsku 20 letniemu Patrykowi D. zarzucono dokonanie zabójstwa w zamiarze bezpośrednim, a następnie w celu ukrycia śladów przestępstwa i utrudnienia identyfikacji rozkawałkowanie zwłok i ich ukrycia.

Pokrzywdzona   mieszkała  w Warszawie.  28 kwietnia  2020 roku  matka  zgłosiła jej zginięcie. Z informacji  przekazanych przez matkę wynikło, że  córka  w marcu  2020 roku wyjechała do Nowego Dworu Gdańskiego do swojego byłego chłopaka. Ostatni raz kontakt  nawiązała  8  marca  przesyłając wiadomość SMS.  Jak ustalono,  tego  dnia   jej  numer  logował się  na terenie Nowego Dworu Gdańskiego. Z  treści  wiadomości  wynikało,  że  czuje potrzeb zajęcia się swoim życiem i dlatego czasowo zrywa kontakt.  Matka dziewczyny  wątpiła, aby  wiadomość ta została napisana przez córkę.

W toku czynności poszukiwawczych były chłopak dziewczyny, który  początkowo  twierdził, że Paulina  po krótkim pobycie wyjechała, przyznał się do pozbawienia jej życia. Wskazał  również miejsce ukrycia  zwłok. 

Rozkawałkowane i zapakowane w worki zwłoki ujawniono w rejonie miejscowości  Piotrowo koło Nowego Dworu Gdańskiego. Przeprowadzone  badania DNA potwierdziły, że są  zwłokami  Pauliny.  

W toku sekcji zwłok biegły ustalił, że bezpośrednią przyczyną śmierci było uduszenie.  Natomiast  do rozkawałkowania zwłok doszło  po śmierci.  Ustalenia  biegłego potwierdziły  wyjaśnienia Patryka D.

 

 

Motyw zbrodni

Odnośnie motywu  zabójstwa Patryk D.  wyjaśnił, że Paulina  już wcześniej  miała myśli samobójcze, nie  radziła sobie w dorosłym życiu. Chciała aby pomógł  jej  umrzeć.

W toku śledztw nie ujawniono żadnego dowodu potwierdzającego wyjaśnienia oskarżonego.

Jak  wynika natomiast z ustaleń prokuratury,  najbardziej prawdopodobnym motywem  zbrodni  był motyw emocjonalny - zazdrość, która doprowadziła do eskalacji emocji.

Poczytalność

W toku śledztwa Patryk D.  został poddany   badaniom sądowo-psychiatrycznym. Biegli orzekli, że w chwili popełnienia czynu  był on poczytalny.

Oskarżony przebywa w  areszcie. 

Przestępstwo zabójstwa  zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Skomentuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl