Wydanie nr 210 / 2021   

 

piątek, 07 maj 2021 07:01

Komunikat dotyczący remontu mostu w Rybinie Wyróżniony

Napisał

Żuławska Kolei Dojazdowa Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych informuje o rozpoczęciu remontu mostu obrotowego w Rybinie. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu Powiatu Nowodworskiego oraz dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Remont wiąże się z ograniczeniem ruchu kolejowego na odcinku Nowy Dwór Gdański – Stegna w latach 2021-2022.

REMONT MOSTU

W ramach projektu europejskiego pn. „Pętla Żuławska – Poprawa dostępności Nowego Dworu Gdańskiego drogą wodną” Powiat Nowodworski będący właścicielem wąskotorowych linii kolejowych wchodzących w skład Żuławskiej Kolei Dojazdowej realizuje zadanie inwestycyjne w systemie „zaprojektuj i wybuduj”:

Część nr 1 – przebudowa mostu drogowego na rzece Tudze między Cygankiem a Żelichowem, ze stałego na podnoszony lub zwodzony,

Część nr 2 – przebudowa obrotowego mostu kolejowego na rzece Szkarpawie, z uwzględnieniem potrzeb ruchu kolejowego oraz turystyki wodnej.

Zadanie jest częścią projektu w ramach działania „8.4. Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego” w ramach ósmej osi priorytetowej „Konwersja” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020, czyli przedsięwzięcia strategicznego Województwa Pomorskiego „Rozwój ofert turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej”.

Szczególnie istotne z punktu widzenia działania Żuławskiej Kolei Dojazdowej jest część nr 2 obejmująca między innymi remont obrotowego mostu kolejowego na rzece Szkarpawie. Przedmiotem inwestycji jest przebudowa obrotowego mostu kolei wąskotorowej, budowa pomostu pływającego i rozbudowa pomostu stałego, nad rzeką Szkarpawa w miejscowości Rybina, gmina Stegna wraz z zagospodarowaniem terenu w rejonie pomostów i mostu.

Przetarg na realizację zadania wygrała Stocznia Żuławy Spółka z o.o., Piaskowiec 15, 82-112 Ostaszewo. Zakończenie wartych ponad 2,3 mln zł robót budowlanych SIWZ określa najpóźniej na dzień 28.10.2022 roku, ale biorąc pod uwagę spotkania robocze z wykonawcą prawdopodobnie uda się zakończyć prace wcześniej. Do czasu odbioru końcowego prac budowlanych na linii Nowy Dwór Gdański – Stegna ruch pasażerski będzie zawieszony. Zwracamy jednak uwagę na fakt, że wciąż odbywać się będzie ruch pociągów gospodarczych i roboczych (w tym przewozów związanych z obsługą placu budowy), prosimy więc o przestrzeganie przepisów zwłaszcza na przejazdach kolejowo-drogowych! O wszelkich postępach w pracach będziemy informować na bieżąco.

ROZKŁAD JAZDY 2021

W związku z remontem mostu, ruch pociągów pasażerskich na trasie Nowy Dwór Gdański – Stegna zostaje w 2021 roku zawieszony. Nasze pociągi pasażerskie będą kursowały wyłącznie na trasie Prawy Brzeg Wisły – Mikoszewo – Jantar – Junoszyno – Stegna – Sztutowo w następujących terminach:

a) WIOSNA – kursujemy 29, 30 maja oraz 3, 4, 5, 6, 12, 13 czerwca 2021

b) LATO – kursujemy codziennie od 19 czerwca do 31 sierpnia 2021

c) JESIEŃ – kursujemy 4, 5, 11, 12, 18, 19, 25, 16 września 2021

 

Pobierz Rozkład Jazdy 2021

Skomentuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl