Wydanie nr 102 / 2021   

 

czwartek, 25 luty 2021 08:31

Stan drogi wojewódzkiej nr 501 na Mierzei Wiślanej jest zatrważający. Czekamy na wasze zdjęcia. Wyróżniony

Napisane przez
Stan drogi wojewódzkiej nr 501 na Mierzei Wiślanej jest zatrważający. Czekamy na wasze zdjęcia. Filip Wrocławski

Stan drogi wojewódzkiej nr 501 na Mierzei Wiślanej jest zatrważający. Droga jest tylko łatana i nigdy nie doczekała się kompleksowego remontu. Dodatkowy ruch samochodów wyładowanych kamieniem na budowę przekopu zrobił swoje. Śnieg topnieje a z nim asfalt i widać  gołym okiem i czuć, że droga nie nadaje się do bezpiecznej eksploatacji. Mieszkańcy Kątów Rybackich i Krynicy Morskiej  zaczynają głośno mówić o tym żeby zablokować drogę celem wstrzymania prac.

 Radni Gminy Sztutowo alarmują. Protesty i uwagi od mieszkańców trafiają do radnych każdego dnia. Temat poruszono na ostatniej sesji.

-Oby ci, co niszczą naszą główną drogę ciężkim sprzętem i obiecywali, że cały transport dziesiątek tysięcy ton będzie odbywał się morzem, mieli też szybko odwagę przyznać się do jej degradacji i naprawić jak najszybciej. Ilość ciężarówek i materiału – co wszyscy z nas widzą i wiedzą – dawno już przekroczyła wytrzymałość naszej infrastruktury… Ani droga, ani mieszkańcy nie zniosą tego dłużej…czytamy wpis na stronie Gminy Sztutowo.

W dniu 4 marca br. na wniosek Wójta Gminy Sztutowo, działającego w imieniu mieszkańców, w Urzędzie Gminy w Sztutowie odbędzie się spotkanie z zarządcą drogi wojewódzkiej nr 501, inwestorem oraz wykonawcą budowy kanału żeglugowego przez Mierzeją Wiślaną.
Na spotkaniu przedstawiony będzie aktualny stan drogi nr 501 oraz omówione zostaną zamierzenia zarządcy w zakresie poprawy stanu technicznego nawierzchni drogi.
Zachęcamy Państwa do pisemnego składania uwag dotyczących ww. drogi w terminie do 2 marca, adres do korespondencji Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Państwa wnioski zostaną przedstawione na spotkaniu celem omówienia sposobu ich realizacji - zaprasza do współpracy i zgłaszania uwag Wójt Gminy Sztutowo Robert Zieliński nr telefonu 603562507
 
Przygotowujemy galerię zdjęć pokazującą stan nawierzchni w gminie Sztutowo i na całości drogi nr 501. Zachęcamy do przesyłania zdjęć jak wygląda droga 501. Prosimy o uwiecznienie złej nawierzchni i przesyłanie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ora w komentarzach na Facebooku i wiadomości na tel. 513 829 291
 
 

 

 

Media

Stan drogi wojewódzkiej nr 501 na Mierzei Wiślanej jest zatrważający. Czekamy na wasze zdjęcia.

Skomentuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl