NEWSY:

Wydanie nr 262 / 2020   

 

poniedziałek, 24 sierpień 2020 20:05

IN MEMORIAM XIX Festiwal Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie.

Napisane przez

IN MEMORIAM Festiwal Grzegorza Ciechowskiego odbywa się w Tczewie od 2002 r. Po nagłej, niespodziewanej śmierci Grzegorza Ciechowskiego w grudniu 2001 r. postanowiono zorganizować w rodzinnym mieście artysty, imprezy upamiętniające tę wybitną postać polskiej kultury popularnej, upowszechniające jego twórczość i promujące młodych wokalistów oraz muzyków. Od 2006 r. w ramach Festiwalu odbywa się Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego, w którym artyści proponują własne interpretacje i aranżacje utworów z repertuaru Grzegorza Ciechowskiego. Pomimo skromnego budżetu Festiwal ma duże grono zwolenników. Oprócz przyjaciół, kolegów artysty i mieszkańców Tczewa w imprezie uczestniczą fani twórczości Grzegorza Ciechowskiego z Polski, a nawet z zagranicy. Utwory artysty opracowują, aranżują i potem wykonują muzycy z Warszawy, Łodzi, Poznania, Trójmiasta, Lublina, Wrocławia, Torunia, Zielonej Góry, Krakowa, Szczecina, Bydgoszczy, Katowic i wielu mniejszych miast. Te piosenki potem na stałe wchodzą do repertuaru uczestników Festiwalu.

IN MEMORIAM XIX Festiwal Grzegorza Ciechowskiego odbędzie się w sobotę, 29 sierpnia br. na sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie od godziny 18. W programie, prócz koncertu finałowego XIV Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego, znalazł się również koncert zespołu Golden Life oraz koncert specjalny „Wielki hipnotyzer” w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Progress. Wśród wykonawców finałowego koncertu XIV Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego usłyszymy Ewę Falkowską i Szymona Czarneckiego, Franka Olszewskiego z zespołem, duet Kwiatki, Mateusza Gołaszewskiego, zespół Roxana Tutaj & Good Omen, Snowblind, Dżaman oraz VHS.

 Jurorami Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego są m. in. muzycy związani z Grzegorzem Ciechowskim - Sławomir Ciesielski i Adam Wendt. Imprezie od początku patronuje Samorząd Miasta Tczewa, a festiwal jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Tczew przeznaczonych na realizację zadania publicznego pt. „Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego”. Sponsorami imprezy od wielu lat są firmy z Tczewa - ZWiK, ZUOS i oddział Banku Spółdzielczego, Apator-Metrix i Starostwo Powiatowe w Tczewie.

 W dniach 26 sierpnia – 30 września br. w Fabryce Sztuk w Tczewie będzie można obejrzeć wystawę pt. „Z dyskografii Grzegorza Ciechowskiego”.

Skomentuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl

 

 

SGB tarcza8