NEWSY:

Wydanie nr 262 / 2020   

 

wtorek, 18 sierpień 2020 14:21

Tragiczny w skutkach weekend na nowodworskich drogach Wyróżniony

Napisane przez

Tragiczny w skutkach weekend na nowodworskich drogach

W trakcie minionego weekendu nowodworscy policjanci pracowali na miejscu 4 wypadków drogowych, w tym dwóch śmiertelnych. W przeciągu dwóch dni zginęły 3 osoby. Policjanci teraz szczegółowo wyjaśniają okoliczności tych tragicznych zdarzeń. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność oraz rozwagę.

W piątek o 14:30 dyżurny nowodworskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na drodze ekspresowej S-7 na wysokości rzeki Linawa doszło do wypadku drogowego, w którym brały udział dzieci. Na miejsce od razu pojechał patrol ruchu drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że na odcinku wyłączonym z ruchu zatrzymał się pojazd m-ki Citroen Xara, którego kierujący podczas jazdy miał awarię samochodu. Za nim zatrzymała się toyota, którą podróżowało małżeństwo z dziećmi w wieku 7 i 11 lat. W pewnym momencie z niewyjaśnionych przyczyn w toyotę uderzył vw, którym podróżował 44-letni mężczyzna. Siła uderzenia była tak duża, że toyota uderzyła w citroena. Z powodu poniesionych obrażeń do szpitala został przetransportowany kierujący vw oraz 31-letni kierujący toyotą wraz ze swoją 11-letnią córką. Niestety pomimo udzielonej medycznej nie udało uratować się 31-letniej kobiety i jej 7-letniego syna, pasażerów toyoty.

wypadek s7 (3)
wypadek s7 (2)
wypadek s7 (1)
ndg_wypadki
Previous Next Play Pause

 

Na miejscu technik zabezpieczył ślady i sporządził dokumentację fotograficzną. Policjanci sporządzili również oględziny oraz przesłuchali świadków zdarzenia.

Następnego dnia, w sobotę o godzinie 9:45 w Sztutowie doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze od razu udali się we wskazane miejsce. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący BMW z niewyjaśnionych przyczyn potrącił pieszego, który przechodził przez przejście dla pieszych. Kierowca BMW nie zatrzymując się i nie udzielając pomocy pieszemu, odjechał z miejsca zdarzenia i po przejechaniu około 50 metrów uderzył w znak informacyjny oraz w płot ogradzający posesję. Mimo podjętej reanimacji nie udało uratować się 47-letniego mężczyzny. Na miejscu wypadku, pod nadzorem prokuratora, policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli dowody oraz przesłuchali świadków. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone. Do sprawy zostały zatrzymane 3 osoby, od których pobrano krew do dalszych badań. 22-letnia kobieta oraz dwóch mężczyzn w wieku 32 i 33 lat, wszyscy są mieszkańcami województwa mazowieckiego. Są znane personalia trzeciego mężczyzny, który również jechał tym pojazdem, więc jego zatrzymanie to tylko kwestia czasu. Pojazd, którym podróżowali zatrzymani został zabezpieczony przez Policję. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczkę z miejsca zdarzenia i nieudzielenie pomocy grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Obecnie nowodworscy śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności zaistniałych wypadków.

Apelujemy o rozwagę i dostosowanie prędkości do panujących warunków. Ważne jest też zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Pamiętajmy, że na drodze każdego obowiązuje przepisy, one stworzone są dla bezpieczeństwa wszystkich.

Skomentuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl

 

 

SGB tarcza8