Wydanie nr 210 / 2021   

 

wtorek, 14 kwiecień 2020 13:18

Nowy Dwór Gdański. Jak minęły święta na drogach – podsumowanie świątecznego weekendu Wyróżniony

Napisane przez KPP Nowy Dwór Gd

Tegoroczne Święta Wielkanocne były inne niż dotychczas. Dla nowodworskich policjantów był to czas wytężonej pracy. W trakcie świąt, przestrzegania porządku na terenie powiatu nowodworskiego pilnowało 120 policjantów wspieranych przez 32 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej oraz 3 Strażników Miejskich, a teren Mierzei Wiślanej kontrolowany był z powietrza przy użyciu drona. Wszystko po to, aby spowolnić oraz zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Od piątku do poniedziałku nałożono jedynie 1 mandat oraz sporządzono 1 wniosek o ukaranie za złamaniem zakazu przemieszczania się. Dziękujemy za odpowiedzialne zachowanie i pozostanie w domach.

Okres przedświąteczny, a także same Święta Wielkanocne kojarzą nam się przede wszystkim ze wzmożonym  ruchem kołowym i pieszym wynikającym z przygotowań oraz przemieszczania się po terenie kraju na rodzinne spotkania lub kilkudniowy wypoczynek. W miniony weekend świąteczny na terenie powiatu nowodworskiego zostały przeprowadzone wzmożone działania ukierunkowane na powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Przestrzeganie porządku na naszym terenie pilnowało 120 policjantów wspieranych przez 32 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej oraz 3 Strażników Miejskich, dodatkowo teren Mierzei Wiślanej kontrolowany był z powietrza przy użyciu drona.

W trakcie działań funkcjonariusze nie tylko pełnili posterunki stałe w Rybinie i Drewnicy, ale również pełnili patrole piesze. Mundurowi przede wszystkim kontrolowali pojazdy, którymi poruszały się osoby mogące łamać przepisy zakazu przemieszczenia się, ale także sprawdzali wszystkie miejsca gromadzenia się osób. Podczas kontroli, mundurowi bardzo szczegółowo rozpytywali o cel podróży. W trakcie 4-dniowych działań funkcjonariusze nałożyli jedynie 1 mandat na mieszkańca powiatu nowodworskiego oraz sporządzili 1 wniosek o ukaranie do sądu na 37-letniego mieszkańca województwa Warmińsko – Mazurskiego za złamanie zakazu przemieszczania się.

Nowodworscy funkcjonariusze dziękują przede wszystkim mieszkańcom za odpowiedzialne zachowanie i pozostanie w tym trudnym okresie w domach. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich zależy głównie od nas samych. Naszym wspólnym celem, jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się COVID-19. Policjanci kontrolują i będą nadal kontrolować wszystkich uczestników ruchu. Dbajmy wszyscy o siebie nawzajem.

Ponownie apelujemy – W drodze o Wasze i nasze bezpieczeństwo #zostanWdomu.

 

 

Skomentuj

1 komentarz

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl