Wydanie nr 88 / 2023

czwartek, 07 luty 2019 22:13

Nowy Dwór Gd. Dwunasta kolejka rozgrywek Żuławskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej za nami. Wyróżniony

Napisał
Dwunasta kolejka rozgrywek Żuławskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej za nami. Walka o fotel lidera wciąż trwa. Przed nami finałowa trzynasta kolejka spotkań zawodników.

W pierwszej lidze doszło do dwóch niespodzianek, zespół Sław-Budu Nowy Dwór Gdański, uległ drużynie Green&Joy Willa Joker 2:4, ta porażka mocno utrudniła tej drużynie walkę o Mistrzostwo I Ligi, do sporej niespodzianki doszło także w spotkaniu pomiędzy zespołami Mejer Lokale dla Firm a Auto Kajtek Hemako Sztutowo, zespół ze Sztutowa mocno osłabiony kadrowo uległ rywalowi 6:8, warto zaznaczyć, że było to pierwsze zwycięstwo Mejera w tej edycji rozgrywek. W pozostałych spotkaniach Nowodworskie Sklepy Mięsne pokonały 3:1 Morze Stegna, a Mentor Ubezpieczenia odniósł zwycięstwo 6:1 z drużyną KS Tuja.
Była to przedostatnia kolejka tegorocznej edycji II Ligi Open. W drugiej lidze doszło do meczu na szczycie w którym zmierzyły się zespoły: Doświadczeni oraz Piękni i Młodzi, oba zespoły wiedziały przed meczem, że porażka praktycznie skreśla szanse na awans do I Ligi. Pierwsza połowa tego spotkania to ogromna przewaga zespołu Doświadczonych, którzy do przerwy prowadzili już 5:0. Po przerwie mecz się wyrównał, ale ostatecznie to zespół Doświadczonych wyszedł z tego pojedynku zwycięsko, pokonując rywali 8:6. W pozostałych meczach obyło się bez niespodzianek, i faworyci wygrali swoje pojedynki.
Już w najbliższą sobotę zakończenie zmagań w drugiej lidze. Zapowiada się ciekawa kolejka, bo nadal cztery zespoły mają teoretyczne szanse na uzyskanie awansu do I Ligi ŻHLPN.