Przejdź do głównej treści

Wizyta delegacji z gminy Nowy Dwór Gdański w czeskim Velká nad Veličkou oraz sportowe spotkanie młodzieży miast partnerskich

Opuplikowano 18.04.2023 20:14

Delegacja z gminy Nowy Dwór Gdański, na czele z Zastępcą Burmistrza Rafałem Kubackim oraz Tadeuszem Studzińskim, odwiedziła czeskie miasto partnerskie Velká nad Veličkou. W trakcie wizyty odbyły się ważne rozmowy dwustronne z przedstawicielami tamtejszej gminy, mające na celu dalszą współpracę pomiędzy miastami partnerskimi.

Niezwykle istotnym elementem wyjazdu była również obecność młodzieży z Nowego Dworu Gdańskiego, która towarzyszyła delegacji. Uczniowie ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy przebywali w Velká nad Veličkou, gdzie uczestniczyli w sportowym spotkaniu z rówieśnikami z Czech. Rozgrywki sportowe stanowiły doskonałą okazję do wymiany doświadczeń, integracji oraz wzajemnego poznawania się.

Gmina Nowy Dwór Gdański jest dumni z udanego spotkania z partnerami z Velká nad Veličkou i zapału młodzieży do uczestniczenia w międzynarodowych projektach. Wyjazd do Czech był kolejnym krokiem w długotrwałej współpracy partnerskiej, którą obie gminy kontynuują i rozwijają. Wspólnie planujemy kolejne inicjatywy, które przyczynią się do dalszego rozwoju naszych społeczności.

 

Previous Next Play Pause
fot. Gmina Nowy Dwór Gd

Śledź nas

Pogoda

Reklama

Polecane