Wydanie nr 231 / 2022   

 

środa, 02 maj 2018 16:00

Zderzenie w Rykach. Dwie osoby trafiły do szpitala - 30.04.2018

Napisał

Zderzenie w Rykach. Dwie osoby trafiły do szpitala.

W dniu 30.04.2018 r. w miejscowości Ryki funkcjonariusze ruchu drogowego pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem samochodu Volvo oraz motocykla Yamaha. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi.

W dniu 30.04.br. około godz. 14.40 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Ryki doszło zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu samochodowego m-ki Volvo oraz motocykla Yamaha. Policjanci ruchu drogowego natychmiast udali się we wskazane miejsce. Po przybyciu na miejsce udzielili pomocy uczestnikom zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących przy zdarzeniu wynika, że 29-letni kierujący pojazdem Volvo nie upewnił się co możliwości wykonania prawidłowo manewru skrętu w lewo, wskutek czego uderzył w motocykl, który był w trakcie wykonywania wyprzedzania pojazdów. Kierujący samochodem i motocyklista jechali w tym samym kierunku. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. 28-letni kierujący motocyklem wraz ze swoim 16-letnim pasażerem zostali przewiezieni do szpitala. Na miejscu, policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu pojazdem Volvo. Czynności prowadzi KPP Nowy Dwór Gdański.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność.

 

Skomentuj