Wydanie nr 171 / 2023   

 

wtorek, 07 maj 2024 23:24

Nowy Dwór Gd. Uroczysta sesja ze ślubowaniem i zaprzysiężeniem radnych. Wyróżniony

Napisał
Nowy Dwór Gd. Uroczysta sesja ze ślubowaniem i zaprzysiężeniem radnych. UMiG K.Falk
W Urzędzie Miejskim odbył się I Sesja Rady Miejskiej IX kadencji. Obrady otworzył i prowadził najstarszy wiekiem radny - Zbigniew Koćko. Radni złożyli ślubowanie, wypowiadając słowa roty przysięgi: „"Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców".
 
Ważnym punktem programu był wybór Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących Rady Miejskiej. Ponownie na funkcję Przewodniczącego wybrano Wojciecha Krawczyka, a na Wiceprzewodniczących Dorotę Sobocińską i Zbigniewa Koćko.
 
Ostatnim punktem obrad było złożenie ślubowania przez Jacka Michalskiego, który 7 kwietnia został przez mieszkańców gminy po raz czwarty wybrany na urząd Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego. Burmistrz Michalski w okolicznościowym przemówieniu nakreślił plany na kolejne 5 lat.
Przed nami  bardzo intensywne, pełne niezwykłych wyzwań, kolejne 5 lat. Nasze działania sprawiły, że możemy oczekiwać olbrzymiego wsparcia na inwestycje ok. 40 mln złotych. Znaczną część będzie musiała pozyskać gmina
 
Wśród planów kolejne inwestycje drogowe, jak dokończenie ul.Bałtyckiej i Żeromskiego, przebudowa sporego odcinka ul. Kościuszki, Chabrowej i Bocznej, czy ul.Łąkowej w Kmiecinie.
 
Budowane będą kolejne ścieżki rowerowe, powstaną nowe miejsca do rekreacji, wybudowana zostanie sieć świetlic wiejskich, hala sportowa przy SP2, mieszkania na wynajem i komunalne, zacznie działać Nowodworska Rada Seniorów, dla młodzieży zostanie oddany do użytku skatepark, modernizować będziemy systemu odprowadzania odpadów, termomodernizowane będą budynki ŻOK-u i ŻPH-u, a budynki użyteczności publicznej będą nastawiane na OZE.
 
W przemówieniu burmistrza nie zabrakło podziękowań za udzielone zaufanie i kolejną możliwość działania na rzecz miasta i gminy. To dla mnie ogromny zaszczyt i odpowiedzialność- mówił burmistrz.
 
W najbliższej kadencji 2024-2029 w Radzie Miejskiej Nowego Dworu Gdańskiego zasiądzie 15 radnych:
 
Wojciech Krawczyk, Marian Laskowski, Ryszard Łabędzki,  Arkadiusz Kurgan.Tomasz Sieklucki, Paweł Zawiliński, Wioletta Przyborowska, Witold Staszewski, Krystyna Rudzińska, Zbigniew Koćko,  Andrzej Bieliński, Krystyna Tokarska, Beata Gołębiowska, Henryk Brzozowski, Dorota Sobocińska,.

 

sesja nowy dwór gd26
sesja nowy dwór gd14
sesja nowy dwór gd01
sesja nowy dwór gd10
sesja nowy dwór gd05
sesja nowy dwór gd11
sesja nowy dwór gd03
sesja nowy dwór gd13
sesja nowy dwór gd04
sesja nowy dwór gd18
sesja nowy dwór gd07
sesja nowy dwór gd25
sesja nowy dwór gd21
sesja nowy dwór gd17
sesja nowy dwór gd06
sesja nowy dwór gd16
sesja nowy dwór gd02
sesja nowy dwór gd22
sesja nowy dwór gd08
sesja nowy dwór gd09
421955629_752184387095435_4487340891540468897_n
sesja nowy dwór gd12
sesja nowy dwór gd19
sesja nowy dwór gd20
sesja nowy dwór gd15
Previous Next Play Pause
 
 
 
 
Informacja i zdjęcia: Gmina Nowy Dwór Gdański/ Krystian Falk

 

Media

Skomentuj