Wydanie nr 268 / 2023   

 

czwartek, 14 wrzesień 2023 10:18

Trzecia Droga odpowiedzią na spolaryzowaną Polskę

Napisał

“Różnorodność jest naszą siłą, nie słabością. Różnorodność językowa, kulturowa, etniczna jest czymś, na czym można budować nasze bezpieczeństwo. Już dziś możemy nauczyć się na przykładach mniejszości kaszubskiej, śląskiej czy mniejszości narodowych, jak być ze sobą, będąc różnymi. To się da zrobić. Kaszubi mają dla swojego języka regionalnego status, Ślązacy też powinni go dostać” - mówił Szymon Hołownia na spotkaniu otwartym z mieszkańcami w Wejherowie.

Szymon Hołownia określił prezesa Glapińskiego „stand-uperem”.

”Prezes Narodowego Banku Polskiego powinien być najnudniejszym człowiekiem w kraju, a nie takim, że wychodzi na konferencję, robi show i opowiada, że kogoś spotkał na molo, tam kupował masło, sam ze sobą dialoguje - to jest szkodliwy stand-uper. Po piątkowej konferencji złotówka zanurkowała tak, że trzeba ją ratować”

“Glapiński w porozumieniu z rządem prowadzi szkodliwą politykę monetarną. Oni drukowali pusty pieniądz. Morawiecki emitował obligacje, a Glapiński je skupował. To nakręcanie inflacji” - dodał Hołownia.

Przewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni odniósł się do rządowego rozdawnictwa.

“Oni przed wyborami rozdają pieniądze na prawo i lewo, ale przez politykę monetarną, którą prowadzą ten pieniądz natychmiast traci swoja wartość. Rozdają pieniądze, generują inflację i sprawiają, że to, co rozdali jest mniej warte więc dają jeszcze więcej. To się tak kręci”

“Do tej spirali trzeba wstawić silnik i poderwać gospodarkę i złotego do lotu. Tym silnikiem są inwestycje. Nie ma innego silnika, który jest w stanie nas z tego korkociągu wyciągnąć” - przekonywał Szymon Hołownia.

Szymon Hołownia przypomniał propozycje Trzeciej Drogi dla przedsiębiorców.

“Zaprezentowaliśmy kilka tygodni temu 9. gwarancji dla przedsiębiorców, to m. in chorobowe płacone od pierwszego dnia przez ZUS, składka zdrowotna nie może być ukrytym podatkiem, VAT tylko od zapłaconej faktury, zamrożenie PIT, CIT i VAT do 2026 roku, żeby uspokoić legislację finansową”

 

mat.prasowe

Media

Skomentuj