Wydanie nr 268 / 2023   

 

poniedziałek, 03 kwiecień 2023 21:21

Pomorscy policjanci wraz z 16 Dywizja Zmechanizowana oraz wojskami sojuszniczymi wzięli udział w ćwiczeniach taktycznych, które odbyły się na Mierzei Wiślanej. Wyróżniony

Napisał
Pomorscy policjanci wraz z 16 Dywizja Zmechanizowana oraz wojskami sojuszniczymi wzięli udział w ćwiczeniach taktycznych, które odbyły się na Mierzei Wiślanej.

W ćwiczeniach wzięli udział pomorscy policjanci wraz z 16 Dywizją Zmechanizowaną oraz wojskami sojuszniczymi. Były to ćwiczenia taktyczne pod kryptonimem ZALEW-23, które odbywały się w dniach od 22 do 31 marca w rejonie Zalewu Wiślanego. Głównym elementem ćwiczeń policjantów i żołnierzy było sprawdzenie swoich umiejętności, przygotowania oraz dalszego wypracowania wspólnych procedur działania.
 
Ćwiczenia ZALEW-23 to jedno z największych od lat ćwiczeń na Pomorzu z udziałem wojsk lądowych i największa od lat obecność sił zmechanizowanych na Mierzei Wiślanej. Policjanci wraz z Wojskami Inżynieryjnymi, Marynarką Wojenną, Siłami Powietrznymi, Wojskami Obrony Terytorialnej, funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz siłami sojuszniczymi wchodzącymi w skład Batalionowej Grupy Bojowej NATO wypracowywali wspólne metody działania.
 
Policjanci wraz z żołnierzami ćwiczyli m.in. odpieranie agresywnego tłumu oraz zatrzymywanie pojazdów przewożących broń, oraz uzbrojonych migrantów. 
 
2NDg- zalew
4 ndg- zalew
1 NDg-zalew
Previous Next Play Pause
 
 
 
 
informacja, foto: KPP Nowy Dwór Gdański

Skomentuj