Wydanie nr 92 / 2023   

 

czwartek, 16 marzec 2023 20:05

Ukradł dalmierz i zastawił go w lombardzie

Napisane przez KPP Nowy Dwór Gd
Nowodworscy kryminalni zatrzymali 40- latka, który ukradł dalmierz i zastawił go w lombardzie. Mienie zostało odzyskane i przekazane właścicielowi. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę (15.03.2023 r.) kryminalni, dzięki zdobytym informacjom zatrzymali 40-letniego mieszkańca Nowego Dworu Gdańskiego, który na początku marca ukradł dalmierz. Zgłaszający wykonywał prace remontowe za pomocą urządzenia w jednym z mieszkań w Nowym Dworze Gdańskim. Jak się okazało, do mieszkania w pewnym momencie przyszło trzech mężczyzn, którzy zakupili szafę od osoby, w której remont był wykonywany.
 
Jeden z tych mężczyzn, gdy wynosili już szafę,wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonego i ukradł mu urządzenie do pomiaru odległości o wartości 560 złotych. Pokrzywdzony o wszystkim powiadomił policjantów. Podczas pracy nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili i zatrzymali sprawcę oraz odzyskali skradzione mienie, które było zastawione w lombardzie. Teraz za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Skomentuj