Wydanie nr 92 / 2023   

 

czwartek, 02 marzec 2023 21:16

Alarm bombowy w Centrum Handlowym OGRODY w Elblągu. Ewakuowano pracowników i klientów. Na szczęście to były tylko ćwiczenia

Napisał
Alarm bombowy w Centrum Handlowym OGRODY w Elblągu. Ewakuowano pracowników i klientów. Na szczęście to były tylko ćwiczenia

Dziś (2 marca) około 9:30 w Centrum Handlowym "Ogrody" miała miejsce ewakuacja pracowników oraz klientów. Powodem był alarm bombowy. Pracownicy ochrony znaleźli podejrzany plecak.

Przystąpiono do ewakuacji, zabezpieczenia całego obiektu oraz ulic przylegających do centrum handlowego. Wezwano saperów (pododdział kontrterrorystyczny) z Olsztyna, jak również policyjnych przewodników psów do wykrywania materiałów wybuchowych. Na miejscu była obecna również straż pożarna, jak również inne służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo elblążan. Ewakuacja przebiegła sprawnie, a saperzy podjęli niebezpieczny ładunek i sprawnie go zneutralizowali. Chwilę później pracownicy i klienci mogli wrócić do budynku. Na szczęście wszystko okazało się corocznymi ćwiczeniami służb mundurowych.

Celem takich ćwiczeń jest weryfikacja przygotowanych i wdrożonych w Policji rozwiązań systemowych, w szczególności w zakresie reagowania w sytuacjach szczególnych zagrożeń lub w sytuacjach kryzysowych oraz praktyczne doskonalenie umiejętności uczestników ćwiczenia w warunkach zbliżonych do rzeczywistych w dziedzinie organizacji, dowodzenia i prowadzenia działań policyjnych oraz współdziałania z podmiotami spoza Policji z wykorzystaniem środków pozoracji działań.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Skomentuj