Wydanie nr 92 / 2023   

 

poniedziałek, 23 styczeń 2023 17:32

Nowy Dwór Gd. Zbiórka podpisów za refundacją metody in vitro. Wyróżniony

Napisał

W poniedziałek na Skwerze Chopina w Nowym Dworze Gdańskim odbyła się konferencja prasowa posłanek Agnieszka Pomaska i Barbara Nowacka z udziałem  Burmistrza Miasta Jacka Michalskiego. Na miejscu trwała zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „TAK dla Invitro".

 

- Obywatelski projekt ustawy „TAK dla In Vitro” zakłada, że na realizację programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności corocznie zostaną przeznaczone środki z budżetu państwa, będące do dyspozycji Ministra Zdrowia w wysokości nie niższej niż 500 mln zł. Rokrocznie Minister Zdrowia będzie zobowiązany do przedstawienia kompleksowego planu refundacji. Systemowy plan leczenia niepłodności powinien obejmować aspekty fizyczne i emocjonalne człowieka. Bo leczenie niepłodności nie kończy się w momencie zapłacenia często kilkunastu bądź kilkudziesięciu tysięcy złotych. To przede wszystkim koszt emocjonalny – zawsze ciężki do poniesienia dla kogoś, kto spotyka się z diagnozą i leczenie musi odbyć na własną rękę.
 
 
in vitro nowy dwór gd (4)
in vitro nowy dwór gd (2)
in vitro nowy dwór gd (3)
in vitro nowy dwór gd (5)
in vitro nowy dwór gd (6)
in vitro nowy dwór gd (7)
in vitro nowy dwór gd (8)
in vitro nowy dwór gd (9)
in vitro nowy dwór gd (10)
in vitro nowy dwór gd (11)
in vitro nowy dwór gd (12)
in vitro nowy dwór gd (1)
Previous Next Play Pause
 
- Organizatorzy akcji mają czas do końca stycznia na zebranie 100000 podpisów pod projektem ustawy. Ta liczba została już dawno osiągnięta, a podpisy zbierane są nadal aby pokazać jak wielkie jest wsparcie społeczeństwa dla tego ważnego projektu. Jak podkreślają organizatorzy by pokazać "jaka drzemie w nas siła".

Media

Skomentuj