Wydanie nr 338 / 2023   

 

piątek, 02 grudzień 2022 15:15

Ruszyła 22. edycja Szlachetnej Paczki! Najbardziej potrzebujące rodziny czekają na swoich darczyńców Wyróżniony

Napisał
Najbardziej potrzebujące rodziny czekają na swoich darczyńców Najbardziej potrzebujące rodziny czekają na swoich darczyńców Szlachetna Paczka
To już 22 raz ! Weekend Cudów odbędzie się w tym roku w dniach 10-11 grudnia i to będzie prawdziwy dzień dobroci i radości !
 
W sobotę 12 listopada Szlachetna Paczka udostępniła internetową Bazę Rodzin, które czekają na pomoc w tym roku. Od tego dnia przez cztery kolejne tygodnie, każdy może wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybrać rodzinę i wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, współpracownikami czy kolegami ze szkoły przygotować Paczkę ze wsparciem skrojonym na miarę potrzeb. Internetowa baza wciąż się powiększa – każdego dnia trafia do niej blisko 1000 nowych historii. Pamiętaj ! WEEKEND CUDÓW już blisko w dniach 10-11 grudnia !
 
W tym roku zespół wolontariuszy działających w Powiecie Nowodworskim składający się z 8 osób odwiedził kilkadziesiąt rodzin, z których 24 rodziny zostały przyjęte do tegorocznej edycji.
 
Praca wolontariuszy to spotkania z rodzinami, podczas których wolontariusze poznają rodzinę, jej problemy, ale także marzenia i potrzeby. Działania wolontariuszy podczas spotkań (to łącznie setki godzin) wymagają nie tylko zdobycia zaufania rodzin, ale bardzo dokładnego zweryfikowania ich potrzeb. 
 
Dzięki  kontaktom dane do rodzin potrzebujących są uzyskiwane od MOPS, GOPS, szkół, czy parafii, jak również od osób prywatnych, które dostrzegają w swoim otoczeniu rodziny potrzebujące. Ważnym aspektem jest to, że rodzina nie może się zgłosić sama. Rodzinę ktoś musi zgłosić  lub może to być jakaś instytucja. Szlachetna Paczka pomaga mądrze. 
 
Mądra Pomoc to hasło przewodnie Szlachetnej Paczki i skupia ona w sobie nie tyle organizację darów, ale pracę z rodzinami w taki sposób aby pomoc ofiarowana przez darczyńców przynosiła plon i dawała możliwości i motywację do zmian i poprawy życia. Te zmiany mogą być maleńkie i duże bowiem każdy potrzebujący określa sam swoje wyzwania. Szlachetna Paczka szanuje każdą historię, każde marzenie, każde wyzwanie.
 
Szlachetna Paczka w Nowym Dworze Gdańskim, jak i w powiecie się odradza po różnych meandrach. Stworzył się już zwarty zespół wspaniałych ludzi gotowych do działania i niesienia pomocy innym. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach zespół ten się rozrośnie i będziemy mogli trafić do większej ilości rodzin - mówi Marcin Sionkowski - lider Szlachetnej Paczki w powiecie Nowodworskim
 
Aktualnie jesteśmy w etapie poszukiwania darczyńców oraz organizowania wszelkich niezbędnych technicznych aspektów związanych z Weekendem Cudów, kiedy to dary przygotowane przez osoby prywatne, instytucje lub firmy trafią do rodzin. To wspaniały czas radości, łez i wzruszeń - dodaje koordynator regionalny Magdalena Król.
 
Trzeba pamiętać, że wolontariusze wszystko robią społecznie poświęcając swój czas dla innych. Wszyscy wolontariusze działający w Nowym Dworze Gdańskim są osobami pracującymi a mimo to potrafią zjednoczyć siły w szczytnym celu. W całej Polsce są tysiące wolontariuszy trafiających do rodzin. a praca nie kończy się wraz z weekendem cudów. Praca ta trwa cały rok poprzez kontakt z rodzinami i wspomaganie ich, czy także dzięki tzw. paczkom specjalistów, jakie oferuje Szlachetna Paczka rodzinom m.in. paczka medyków, paczka prawników. 
 
Bardzo zachęcamy wszystkich, którzy mogą i chcą pomóc rodzinom do odwiedzenia bazy rodzin, gdzie mogą wybrać rodzinę, której chcieliby pomóc.
Pamiętajmy, że paczki można przygotować wspólnie w kilka rodzin, czy kilka firm - najważniejsze aby spełnić potrzeby rodziny, które są bardzo dokładnie weryfikowane przez wolontariuszy.
 
W linku informacje dotyczące rodzin z powiatu nowodworskiego  Wybór rodziny - Szlachetna Paczka 
 
szlachetna paczka 2

Skomentuj

1 komentarz

  • Link do komentarza Darek, lider Rejonu Skoczów środa, 16 listopad 2022 22:59 napisane przez Darek, lider Rejonu Skoczów

    22 edycja Szlachetnej Paczki ruszyła w czerwcu, kiedy to rozpoczęły się rekrutacje do roli Koordynatora, następnie Lidera i w końcu Wolontariusza. Następnie od września Wolontariusze ruszyli pozyskiwać Rodziny do odwiedzenia a po wprowadzeniu Rodzin zaczęli je odwiedzać. W ostatnią sobotę została otwarta Baza Rodzin.
    Edycja nie rusza przed zimą a latem!

    Raportuj