Wydanie nr 292 / 2019   
październik 19, 2019

Zaloguj się

Username *
Password *
Remember Me

Edyta Kozakiewicz

W trakcie podpisania umowy na realizację inwestycji, które miało miejsc dwa tygodnie temu  w Elblągu kpt. ż.w. Wiesław Piotrzkowski, Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni powiedział:  Po przekazaniu placu budowy wykonawca będzie realizował te zamierzenia, które zostały nakreślone, czyli budowę przyczółków i nabrzeży od strony Zalewu Wiślanego i od strony Zatoki Gdańskiej, tak aby materiał i różnego rodzaju konstrukcje, które są potrzebne do realizacji przedsięwzięcia, były transportowane drogą wodną, odciążając w ten sposób mieszkańców i wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom. To jest priorytetowe dla nas i wykonawcy. (…) Ochrona środowiska jest dla nas kolejnym priorytetem ale też trudnością do pokonania. Mamy ograniczenia zarówno co do pory dnia na wykonanie pewnych prac hydrotechnicznych, pogłębiarskich, jak też i pory roku…”  Przedstawiciel Wykonawcy, Nick De Roeck, Dyrektor Regionalny – Europa, BESIX ze swojej strony zapewnił, iż „Jesteśmy zdeterminowaniu, by ukończyć ten projekt przy zachowaniu najwyższych standardów jakości, z poszanowaniem zdrowia pracowników i zwracając uwagę na aspekty środowiskowe.” Pani Winiarek-Gajewska, Prezes Zarządu NDI S.A., powiedziała „To ciekawa inwestycja i jej realizacja będzie kolejnym projektem z branży hydrotechnicznej jaki NDI może zrealizować z firmą Besix. W tym partnerstwie zbudowaliśmy już terminal kontenerowy DCT2 w Porcie Gdańsk i współpraca była bardzo dobra. Teraz doświadczenie przełożymy na inwestycje na Mierzei Wiślanej”.

„Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską część I” obejmuje realizację następujących zadań:

  • budowę portu osłonowego od strony Zatoki Gdańskiej,
  • budowę kanału żeglugowego ze śluzą i konstrukcją zamknięć wraz ze stanowiskami oczekiwania od strony Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego oraz oznakowaniem nawigacyjnym, budynkami technicznymi (wraz z instalacjami), parkingami, punktem widokowym, nowym układem drogowym z dwoma ruchomymi stalowymi mostami o pionowej osi obrotu, które umożliwiać będą przejazd nad kanałem przed śluzą i za śluzą, sieci elektroenergetycznych, teletechnicznych, sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, ujęcia wody podziemnej,
  • budowę sztucznej wyspy zlokalizowanej na Zalewie Wiślanym

Czas na wykonanie: – 32 miesiące

W ramach całej inwestycji zaplanowano: ww. zadania w ramach części I oraz budowę toru wodnego na Zalewie Wiślanym, przebudowę istniejącego toru wodnego na rzece Elbląg, budowę mostu obrotowego nad rzeką Elbląg w miejscowości Nowakowo, wraz ze zmianami układu drogowego oraz sieci elektroenergetycznych, teletechnicznych, robót instalacyjnych (odwodnieniowych, sieci wodociągowych i kanalizacyjnych.

Inwestycja znajduje się w granicach dwóch województw – pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. W granicach województwa pomorskiego w gminie Sztutowo zlokalizowana jest część przedsięwzięcia obejmująca budowę kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, budowę toru wodnego w północnej części Zalewu Wiślanego (granica województw przecina środek Zalewu Wiślanego) oraz budowę sztucznej wyspy (również w granicach Gminy Krynica Morska). W granicach województwa warmińsko-mazurskiego, w gminie Tolkmicko, zlokalizowana jest południowa część toru wodnego na Zalewie Wiślanym oraz w granicach gminy Elbląg i miasta Elbląga – tor wodny na rzece Elbląg z przyległymi terenami lądowymi.

Ogłoszenie przetargu dot. części II zaplanowane jest do końca br. Postępowanie będzie dotyczyło prac na rzece Elbląg, polegających na obudowie brzegów oraz robotach czerpalnych, a także budowie mostu obrotowego w miejscowości Nowakowo. Ostatnie postępowanie na roboty pogłębiarskie (cz. III)  na Zalewie Wiślanym, wstępnie planowane jest do ogłoszenia za 1,5 – 2 lata.

 

przekop mierzei wislanej (2)
przekop mierzei wislanej (3)
przekop mierzei wislanej (1)
przekop mierzei wislanej
Przekop Mierzei Wiślanej prace (4)
Przekop Mierzei Wiślanej prace (5)
Przekop Mierzei Wiślanej prace (1)
25.04.2019 Przekop (16)
25.04.2019 Przekop (6)
Previous Next Play Pause
przekop mierzei wislanej (2) przekop mierzei wislanej (3) przekop mierzei wislanej (1) przekop mierzei wislanej Przekop Mierzei Wiślanej prace (4) Przekop Mierzei Wiślanej prace (5) Przekop Mierzei Wiślanej prace (1) 25.04.2019 Przekop (16) 25.04.2019 Przekop (6)

Informacja: Urząd Morski w Gdyni

14 października br. została zakończona jedna z największych i najdroższych inwestycji na terenie Gminy tj. budowa ścieżki rowerowej (od Ostaszewa do Nowej Cerkwi, po byłej kolejce wąskotorowej, o nawierzchni bitumicznej, szerokości 2 m, długości 4.232 mb.) wraz z oznakowaniem całej trasy szlaku (wzdłuż drogi powiatowej) i zagospodarowaniem miejsc postojowych. Poniesione koszty to ponad 2 miliony złotych

Powyższy projekt został zrealizowany w ramach Wiślanej Trasy Rowerowej „Pomorskie Trasy Rowerowe – Rowerem przez Żuławy – partnerstwo Gminy Nowy Dwór Gdański"
i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach RPO WP na lata 2014 – 2020.
Na tę inwestycję mieszkańcy Gminy czekali od lat, mając nadzieję przede wszystkim na poprawę własnego bezpieczeństwa.

-Jesteśmy przekonani, że nowo wybudowana ścieżka będzie służyła nam wszystkim przez długie lata- mówi Michał Chrząszcz Wójt Gminy Ostaszewo.

 

ścieżka rowerowa gmina ostaszewo

Informacja: Gmina Ostaszewo.

W dniu 14 października p. Wójt Ewa Dąbska podpisała umowę na realizację inwestycji pn."Rozbudowa i przebudowa boiska sportowego w Stegnie". Wykonawcą prac będzie firma iPRO7 Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku. W ramach tego etapu powstanie m.in. automatyczne nawodnienie boisk wraz z własnym ujęciem wody oraz budynek zaplecza sportowego stadionu w Stegnie.

W związku z powyższym na czas realizacji inwestycji korzystanie z boiska treningowego jest zabronione.

 

Wójt gminy podpisała umowę na modernizację boiska w Stegniejpg

Informacja: Gmina Stegna

Koncert wspomnień o polskich artystach muzykach , którzy odeszli od nas , ale których muzyka wciąż gra nam w sercach.

W tym roku wspominamy :

Zbigniewa Wodeckiego, Grzegorz Ciechowskiego, KORĘ, Annę Jantar oraz Marka Grechutę

Do udziału zaprosiliśmy wszystkie szkoły z gminy Stegna. Każdej placówce wylosowany zostanie artysta, którego utwór wykonają podczas koncertu.
Ponadto zaśpiewają:
piosenka estradowa oraz sekcja musicalowa

Podczas wydarzenia odbędzie się również wystawa prac fotograficznych, biorących udział w konkursie , do którego zapraszamy uczniów szkół podstawowych z gminy Stegna (szczegóły w regulaminie dostępnym w dyskusji lub na stronie www.stegnagok.pl) i zostanie wręczona nagroda dla zwycięzcy.

Miejsce zbiórki i termin znajdą Państwo na załączonym plakacie.

Start: 21.10.2019r. Parking przy Muzeum, ul. Muzealna 6 - Sztutowo.

Godzina: 10.00

Przewidywane zakończenie: 12.00

Trasa: 6 km

dzień krajobrazu

Informacja:  Gmina Sztutowo

 

Organizatorzy – pani Barbara Adamczak oraz Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku – zapraszają serdecznie na wernisaż wystawy poplenerowej „Inkluzje Mierzei” Wernisaż będzie efektem ogólnopolskiego pleneru malarskiego. Przyjadą do nas artyści z różnych części kraju, malujący różnymi technikami: farbami olejnymi, akrylowymi, akwarelkami. Pędzlem i szpachelką. Motywem przewodnim obrazów, które powstaną podczas trwania pleneru, będą pejzaże Mierzei Wiślanej i Zalewu Wiślanego. Artyści zaprezentują także swoją twórczość poza plenerową.

 19.10.2019 r. (sobota) o godz. 17.00  Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich.​

Wstęp wolny.

Informacja: Facebook Gmina Sztutowo

Remont boiska w Stegnie ruszył pełną parą. Drzewa już po wycince. Obecnie prace trwają nad automatycznym nawodnieniem, a lada dzień wjedzie ciężki sprzęt do wyburzania wału i starego budynku, na miejscu którego powstanie budynek szatniowy o zabudowie kontenerowej. Na wiosnę powstanie nowe zaplecze sanitarne.

remont boiska w stegnie (1)
remont boiska w stegnie (4)
remont boiska w stegnie (3)
remont boiska w stegnie (5)
remont boiska w stegnie
Previous Next Play Pause
remont boiska w stegnie (1) remont boiska w stegnie (4) remont boiska w stegnie (3) remont boiska w stegnie (5) remont boiska w stegnie

Informacja: uks morze stegna

 Drużyna w składzie: Dominik Przydatek, Tomasz Jurgiel, Marceli Lewandowski, Łukasz Bendyk, zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Komendanta PKW OHP w Gdańsku.

Uczniowie reprezentowali Zespół Szkół – Branżową Szkołę I stopnia
oraz 11-18 Hufiec Pracy Nowy Dwór Gdański.

  Informacja: Zespół Szkół                                                                                 

Wyniki tutaj:

Organizatorem biegu była Gmina Sztutowo we współpracy ze Szkołą Podstawową w Sztutowie oraz Organizacja imprez Valdano.

Więcej w materiale wideo.

Pełna galeria zdjęć

 

II Bursztynowy bieg sztutowo (20)
II Bursztynowy bieg sztutowo (43)
II Bursztynowy bieg sztutowo (14)
II Bursztynowy bieg sztutowo (2)
II Bursztynowy bieg sztutowo (34)
II Bursztynowy bieg sztutowo (27)
II Bursztynowy bieg sztutowo (42)
II Bursztynowy bieg sztutowo (48)
II Bursztynowy bieg sztutowo (19)
II Bursztynowy bieg sztutowo (38)
II Bursztynowy bieg sztutowo (47)
II Bursztynowy bieg sztutowo (11)
II Bursztynowy bieg sztutowo (6)
II Bursztynowy bieg sztutowo (49)
II Bursztynowy bieg sztutowo (31)
II Bursztynowy bieg sztutowo (62)
II Bursztynowy bieg sztutowo (3)
II Bursztynowy bieg sztutowo (24)
II Bursztynowy bieg sztutowo (45)
II Bursztynowy bieg sztutowo (41)
II Bursztynowy bieg sztutowo (35)
II Bursztynowy bieg sztutowo (13)
II Bursztynowy bieg sztutowo (50)
II Bursztynowy bieg sztutowo (52)
II Bursztynowy bieg sztutowo (32)
II Bursztynowy bieg sztutowo (54)
II Bursztynowy bieg sztutowo (55)
II Bursztynowy bieg sztutowo (44)
II Bursztynowy bieg sztutowo (21)
II Bursztynowy bieg sztutowo (40)
II Bursztynowy bieg sztutowo (17)
II Bursztynowy bieg sztutowo (4)
II Bursztynowy bieg sztutowo (63)
II Bursztynowy bieg sztutowo (5)
II Bursztynowy bieg sztutowo (30)
II Bursztynowy bieg sztutowo (9)
II Bursztynowy bieg sztutowo (36)
II Bursztynowy bieg sztutowo (1)
II Bursztynowy bieg sztutowo (29)
II Bursztynowy bieg sztutowo (23)
II Bursztynowy bieg sztutowo (57)
II Bursztynowy bieg sztutowo (8)
II Bursztynowy bieg sztutowo (60)
II Bursztynowy bieg sztutowo (56)
II Bursztynowy bieg sztutowo (7)
II Bursztynowy bieg sztutowo (26)
II Bursztynowy bieg sztutowo (51)
II Bursztynowy bieg sztutowo (12)
II Bursztynowy bieg sztutowo (28)
II Bursztynowy bieg sztutowo (46)
Previous Next Play Pause
II Bursztynowy bieg sztutowo (20) II Bursztynowy bieg sztutowo (43) II Bursztynowy bieg sztutowo (14) II Bursztynowy bieg sztutowo (2) II Bursztynowy bieg sztutowo (34) II Bursztynowy bieg sztutowo (27) II Bursztynowy bieg sztutowo (42) II Bursztynowy bieg sztutowo (48) II Bursztynowy bieg sztutowo (19) II Bursztynowy bieg sztutowo (38) II Bursztynowy bieg sztutowo (47) II Bursztynowy bieg sztutowo (11) II Bursztynowy bieg sztutowo (6) II Bursztynowy bieg sztutowo (49) II Bursztynowy bieg sztutowo (31) II Bursztynowy bieg sztutowo (62) II Bursztynowy bieg sztutowo (3) II Bursztynowy bieg sztutowo (24) II Bursztynowy bieg sztutowo (45) II Bursztynowy bieg sztutowo (41) II Bursztynowy bieg sztutowo (35) II Bursztynowy bieg sztutowo (13) II Bursztynowy bieg sztutowo (50) II Bursztynowy bieg sztutowo (52) II Bursztynowy bieg sztutowo (32) II Bursztynowy bieg sztutowo (54) II Bursztynowy bieg sztutowo (55) II Bursztynowy bieg sztutowo (44) II Bursztynowy bieg sztutowo (21) II Bursztynowy bieg sztutowo (40) II Bursztynowy bieg sztutowo (17) II Bursztynowy bieg sztutowo (4) II Bursztynowy bieg sztutowo (63) II Bursztynowy bieg sztutowo (5) II Bursztynowy bieg sztutowo (30) II Bursztynowy bieg sztutowo (9) II Bursztynowy bieg sztutowo (36) II Bursztynowy bieg sztutowo (1) II Bursztynowy bieg sztutowo (29) II Bursztynowy bieg sztutowo (23) II Bursztynowy bieg sztutowo (57) II Bursztynowy bieg sztutowo (8) II Bursztynowy bieg sztutowo (60) II Bursztynowy bieg sztutowo (56) II Bursztynowy bieg sztutowo (7) II Bursztynowy bieg sztutowo (26) II Bursztynowy bieg sztutowo (51) II Bursztynowy bieg sztutowo (12) II Bursztynowy bieg sztutowo (28) II Bursztynowy bieg sztutowo (46)

 

 

Pani Maria Bożek - nauczyciel dyplomowany plastyki, techniki i zajęć przysposobienia do pracy w SOSW im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim.

Pani Emilia Lisewska - nauczyciel dyplomowany przedmiotów gastronomicznych w Zespół Szkół w Nowym Dworze Gdańskim
Pan Sylwester Brzeziński - nauczyciel mianowany przedmiotów mechanicznych w Zespole Szkół w Nowym Dworze Gdańskim
Pan Arkadiusz Glazer - nauczyciel dyplomowany wychowania fizycznego w Liceum Ogólnokształcące w Nowym Dworze Gdańskim
Pani Joanna Ryzenweber - nauczyciel dyplomowany, pedagog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Dworze Gdańskim
Pani Karolina Olenkiewicz - nauczyciel dyplomowany prowadzący zajęcia z uczniami z niepełnosprawnością umiarkowaną i znaczną w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim.

nagrody dla nauczycieli (2)
nagrody dla nauczycieli (9)
nagrody dla nauczycieli (1)
nagrody dla nauczycieli (6)
nagrody dla nauczycieli (7)
nagrody dla nauczycieli (12)
nagrody dla nauczycieli (10)
nagrody dla nauczycieli (4)
nagrody dla nauczycieli (5)
nagrody dla nauczycieli (8)
nagrody dla nauczycieli (3)
Previous Next Play Pause
nagrody dla nauczycieli (2) nagrody dla nauczycieli (9) nagrody dla nauczycieli (1) nagrody dla nauczycieli (6) nagrody dla nauczycieli (7) nagrody dla nauczycieli (12) nagrody dla nauczycieli (10) nagrody dla nauczycieli (4) nagrody dla nauczycieli (5) nagrody dla nauczycieli (8) nagrody dla nauczycieli (3)

Najnowsze

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.

Nowy Dwór Gd. 28-latek został …

Paź 14, 2019 Rate: 2.73

Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019

Czołowe zderzenie autobusu z o…

Lip 27, 2019 Rate: 0.00

Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.

Pijany kierowca staranował 2 z…

Sty 13, 2019 Rate: 3.00

Facebook

Galeria artykułów

Przekop Mierzei Wiślanej. Przekazanie Wykonawcy placu budowy pod realizację zadania „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską część I”

Pierwsza ścieżka rowerowa w Gminie Ostaszewo już gotowa.

Gmina Stegna. Wójt gminy podpisała umowę na modernizację boiska w Stegnie.

Stegna. Jesienne nostalgie. Koncert wspomnień. Zaproszenie.

Sztutowo. Spacer krajobrazowy historyczno-przyrodniczy po miejscowości.

Kąty Rybackie. Wernisaż wystawy poplenerowej „Inkluzje Mierzei”

Trwa remont boiska w Stegnie. Nawodnienie i budowa zaplecza sanitarnego.

Sukces sportowy uczniów Zespołu Szkół

II Bursztynowy bieg i Marsz Nordic Walking. Sztutowo 2019