Wydanie nr 259 / 2019   
wrzesień 16, 2019

Zaloguj się

Username *
Password *
Remember Me

Gmina Sztutowo. Ogłoszono konkurs na dofinansowanie usuwania wyrobów azbestowych.

Zgodnie z ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku konkursem pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego (edycja 2019)” informujemy, że do dnia 26.07.2019 r. w Urzędzie Gminy w Sztutowie przyjmowane będą od właścicieli nieruchomości, posiadających wyroby zawierające azbest (eternit) deklaracje udziału w ww. zadaniu.
Informujemy, że w ramach ww. zadania przewiduje się udzielenie w latach 2019 – 2020 dofinansowania do kosztów związanych z demontażem, transportem i utylizacją azbestu lub do transportu i utylizacji wyrobów zawierających azbest z miejsc do tego nieprzeznaczonych. Dofinansowanie obejmować może do 70% kosztów kwalifikowanych.
Kosztami kwalifikowanymi zadania są wyłącznie udokumentowane koszty: demontażu, zbierania, transportu, zabezpieczenia i unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest, poniesione w roku 2019 lub 2020, pod warunkiem, że zadanie nie zostało zakończone przed dniem 31 maja 2019 r.
Koszty kwalifikowane zadania należy obliczyć w oparciu o kryterium w postaci współczynnika efektywności kosztowej wynoszącego:
a) nie więcej niż 600 zł/Mg odpadu zawierającego azbest – jeżeli na zadanie składają się łącznie: demontaż, zbieranie, transport i unieszkodliwienie lub zabezpieczenie odpadu,
b) nie więcej niż 300 zł/Mg odpadu zawierającego azbest – jeżeli na zadanie składa się wyłącznie transport i unieszkodliwienie odpadu.
Dla obliczenia efektu ekologicznego należy przyjąć, że 1 m2 powierzchni płyt azbestowo – cementowych waży 0,0135 Mg (13,5kg).
W odniesieniu do dotowanego zastosowane zostaną przepisy ustawy z dnia 30 kwietnia 2004 r. o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej (tj. Dz. U. z 2018 r., poz. 362 ze zm.).

Wzory deklaracji udziału w projekcie oraz informacji o wyrobach zawierających azbest dostępne są na stronie:

http://www.sztutowo.pl/?page_id=6003

Regulamin konkursu dostępny na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku: https://wfos.gdansk.pl/konkursy/usuwanie-wyrobow-zawierajacych-azbest-terenu-wojewodztwa-pomorskiego-edycja-2019

Szczegółowych informacji w powyższej sprawie można zasięgnąć w Urzędzie Gminy Sztutowo – pokój 12, tel.: 55 247 81 51 wew. 35, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Najnowsze

Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019

Czołowe zderzenie autobusu z o…

Lip 27, 2019 Rate: 0.00

Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.

Pijany kierowca staranował 2 z…

Sty 13, 2019 Rate: 3.00

Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.

Cedry Małe. Wypadek na S7. Sam…

Maj 27, 2019 Rate: 5.00

Facebook

Galeria artykułów

Nowy Dwór Gdański. Wyprawki szkolne wręczone dzieciom

Nowy Dwór Gd. Szczyt Klimatyczny Żuław. Zaproszenie.

Wsiadł do samochodu po alkoholu i z sądowym zakazem. Chciał pomóc pijanemu ojcu w „załatwieniu” kolizji

Podpisanie umowy na Przebudowę Stopnia Wodnego Przegalina

Nowy Dwór Gdański. Kandydaci PiS - Kacper Płażyński i Kazimierz Janiak na spotkaniu z mieszkańcami.

Gmina Ostaszewo. Dożynki w Nowej Kościelnicy.

GDOŚ informuje w sprawie przekopu, że potrzebuje jeszcze więcej czasu na decyzję.

Zmiany w logowaniu do banków od 14 września. Wymagane dodatkowe zabezpieczenia.

Powiat Nowodworski. Zbliża się weekend pełen atrakcji. Zobacz program.