Wydanie nr 203 / 2019   
lipiec 22, 2019

Zaloguj się

Username *
Password *
Remember Me

Powiat Nowodworski. Wotum zaufania i absolutorium udzielone.

Rada Powiatu na sesji w dniu 18 czerwca br. jednogłośnie udzieliła Zarządowi Powiatu wotum zaufania i absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2018. Ponadto przyjęła informacje o przygotowaniu służb, inspekcji i straży oraz służb medycznych działających na terenie Powiatu Nowodworskiego do sezonu letniego 2019.

Na V sesji Radni podjęli dwanaście uchwał. Dokonano zmian: uchwały budżetowej na 2019 r., uchwały Nr XXIII/160/2016 Rady Powiatu w Nowym Dworze Gdańskim z dnia 25 listopada 2016 r. w sprawie przyjęcia programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży uczących się w szkołach na terenie Powiatu Nowodworskiego oraz nazwy Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim, ul. Warszawska 54, 82-100 Nowy Dwór Gdański. Rada Powiatu przyjęła również sprawozdanie z efektów pracy organizatora rodzinnej pieczy zastępczej za 2018 rok oraz raport z realizacji w latach 2017 – 2018 „Programu Ochrony Środowiska dla Powiatu Nowodworskiego na lata 2017 – 2020 z perspektywą na lata 2021 – 2024”.
Ponadto Rada Powiatu podjęła uchwały oświatowe ustalając: regulamin określający zasady przyznawania Stypendium Starosty Nowodworskiego w ramach programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży uczących się w szkołach ponadpodstawowych i specjalnych na terenie Powiatu Nowodworskiego; regulamin wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat oraz plan sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych mających siedzibę na obszarze Powiatu Nowodworskiego, od dnia 1 września 2019 roku. Wyraziła także zgodę na nabycie w 2019 r. w drodze zakupu, nieruchomości na własność Powiatu Nowodworskiego.

Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami ustawy o samorządzie powiatowym, po raz pierwszy na sesji prezentowany był raport o stanie Powiatu Nowodworskiego za 2018 rok, obejmujący podsumowanie działalności Zarządu Powiatu w roku poprzednim, w szczególności realizację prowadzonej polityki, programów, strategii, uchwał rady powiatu i budżetu. Po prezentacji przeprowadzona została debata, po której Rada Powiatu jednogłośnie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu w Nowym Dworze Gdańskim.

Jednym z ostatnich punktów porządku obrad było udzielenie absolutorium za 2018 r. Rada Powiatu w Nowym Dworze Gdańskim jednogłośnie podjęła uchwały w sprawach: zatwierdzania sprawozdania finansowego za 2018 r. i udzielenia absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2018 r. dla Zarządu Powiatu w Nowym Dworze Gdańskim.

 Relacja wideo zobacz

sesja rady powiatu nowodworskiego (9)
sesja rady powiatu nowodworskiego
sesja rady powiatu nowodworskiego (4)
sesja rady powiatu nowodworskiego (12)
sesja rady powiatu nowodworskiego (5)
sesja rady powiatu nowodworskiego (3)
sesja rady powiatu nowodworskiego (14)
sesja rady powiatu nowodworskiego (7)
sesja rady powiatu nowodworskiego (15)
sesja rady powiatu nowodworskiego (10)
sesja rady powiatu nowodworskiego (1)
sesja rady powiatu nowodworskiego (2)
sesja rady powiatu nowodworskiego (11)
sesja rady powiatu nowodworskiego (8)
sesja rady powiatu nowodworskiego (13)
Previous Next Play Pause
sesja rady powiatu nowodworskiego (9) sesja rady powiatu nowodworskiego sesja rady powiatu nowodworskiego (4) sesja rady powiatu nowodworskiego (12) sesja rady powiatu nowodworskiego (5) sesja rady powiatu nowodworskiego (3) sesja rady powiatu nowodworskiego (14) sesja rady powiatu nowodworskiego (7) sesja rady powiatu nowodworskiego (15) sesja rady powiatu nowodworskiego (10) sesja rady powiatu nowodworskiego (1) sesja rady powiatu nowodworskiego (2) sesja rady powiatu nowodworskiego (11) sesja rady powiatu nowodworskiego (8) sesja rady powiatu nowodworskiego (13)
fot.info: Starostwo powiatowe nowy dwór gdański

 

https://www.bip.nowydworgdanski.pl/247,sesje-rady-powiatu?tresc=21043
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Najnowsze

Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.

Pijany kierowca staranował 2 z…

Sty 13, 2019 Rate: 3.00

Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.

Cedry Małe. Wypadek na S7. Sam…

Maj 27, 2019 Rate: 5.00

Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.

Wilki zawędrowały na Żuławy? W…

Mar 03, 2019 Rate: 0.00

Facebook

Galeria artykułów

Nowy Dwór Gd. W niedzielę piknik charytatywny dla pani Hani. Na pomoc w walce z rakiem.

Nowy Dwór Gdański. Przypominamy o bezpieczeństwie nad wodą. Utonął 74-letni mężczyzna.

Nowy Dwór Gdański. Usłyszeli zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii

Krew dla strażaka. Zbiórka w OSP Stegna - 19.07.2019

Krynica Morska zaprasza na koncert The Beatlmen

Mikoszewo. 3- dniowy piknik militarno-historyczny pn. Pantery nad Wisłą.

Zaproszenie na oficjalne otwarcie promenady i ścieżki rowerowej w Krynicy Morskiej

Zawiadomienie Wójta Gminy Sztutowo.

Ogłoszenie Wójta Gminy Sztutowo. Wykaz nieruchomości przeznaczonych do wydzierżawienia.