Wydanie nr 324 / 2019   
listopad 20, 2019

Zaloguj się

Username *
Password *
Remember Me

Rozkład jazdy kolejki wąskotorowej „Wszystkich Świętych” 2019 Wyróżniony

w dniach 31 października – 2 listopada 2019 roku uruchamiamy pociągi Żuławskiej Kolei Dojazdowej na Cmentarz Komunalny w Nowym Dworze Gdańskim. W tym roku, postanowiliśmy powtórzyć naszą zeszłoroczną ofertę i wydłużamy trasę kursowania pociągów. Codziennie uruchomionych zostanie aż 8 par pociągów na trasie Cyganka Przejazd – Cmentarz Komunalny. Po drodze pociągi zatrzymają się na tymczasowych przystankach Nowy Dwór Gdański Żelichowo oraz Nowy Dwór Gdański ul. Kochanowskiego. Ponadto zostaną uruchomione 2 pary pociągów z Nowego Dworu Gdańskiego do Stegny i Sztutowa, dzięki którym będzie możliwość dojazdu na Mierzeję oraz przyjazdu do Nowego Dworu Gdańskiego na główną Mszę Świętą na Cmentarzu Komunalnym.

 W dniu 1 listopada z dworca przy ul. Dworcowej 29 o godzinie 10:38 wyruszy pociąg złożony z krytych wagonów (przyjedzie również ze Sztutowa) na główną Mszę Świętą na cmentarzu. Po zakończeniu Mszy Świętej pociąg powrotny wyruszy z cmentarza o godzinie 12:20. Bilety na przejazd w jedną stronę na terenie Nowego Dworu Gdańskiego kosztują 2,00 zł od osoby i dostępne są wyłącznie bezpośrednio u konduktora w pociągu. Dzieci do lat 4 podróżują bezpłatnie na podstawie biletu z ulgą 100%. Na trasie Nowy Dwór Gdański – Stegna – Sztutowo obowiązuje taryfa specjalna z cenami dużo niższymi niż w sezonie letnim, uwzględniające ulgi ustawowe.

Informujemy również, że w dniu 1 listopada 2019 pociąg ze Sztutowa na Mszę Świętą na Cmentarzu Komunalnym zostanie wzmocniony o dodatkowy wagon, aby zabrać wszystkich chętnych pasażerów oczekujących na przystankach na terenie Nowego Dworu Gdańskiego.

Cennik obejmuje taryfę promocyjną - na obszarze Nowego Dworu Gdańskiego za przejazd w jedną stronę zapłacimy 2 zł. Również podróżni na odcinkach ze Sztutowa i Stegny będą mogli odbyć przejazd w cenie od 4 do 5 zł w jedną stronę. Uprawnionym osobom przysługują bilety z ulgą ustawową.

Co najważniejsze - pociąg na główną Mszę świętą w dniu 1 listopada 2019 (piątek) odjedzie z przystanków:

Sztutowo godz. 9:30, Stegna godz. 9:45, Cyganka-Przejazd godz. 10:19, Nowy Dwór Gdański - Żelichowo godz. 10:22, Nowy Dwór Gdański Kochanowskiego godz. 10:25, Nowy Dwór Gdański Dworzec Kolejowy godz. 10:38. Na miejsce pociąg dojedzie na 10:45 (tuż przed Mszą Świętą). Powrotny pociąg wyjedzie sprzed Cmentarza w Nowym Dworze Gdańskim o godz. 12:20 (po Mszy św.).

Wszystkie szczegóły w tym rozkład jazdy znajdują się na stronie www.kolejzulawska.pl.

Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych to organizacja społeczna, która od lat opiekuje się żuławską wąskotorówką. Kolej powstała na przełomie XIX i XX wieku, reaktywowana przez miłośników obecnie przewozi ponad 70 tysięcy podróżnych rocznie, głównie w sezonie letnim zapewniając sprawną komunikację na Żuławach i Mierzei.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 październik 2019 22:21

Skomentuj

Najnowsze

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.

Nowy Dwór Gd. 28-latek został …

Paź 14, 2019 Rate: 2.69

Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019

Czołowe zderzenie autobusu z o…

Lip 27, 2019 Rate: 0.00

Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.

Pijany kierowca staranował 2 z…

Sty 13, 2019 Rate: 3.00

Facebook

Galeria artykułów

Nowy Dwór Gd. Uroczystość wręczenia świadectw czeladniczych w firmie Stolmach.

Ambasador Królestwa Niderlandów z wizytą w Żuławskim Parku Historycznym.

„Jak wyzwolić potencjał dziedzictwa w gminie Stegna?” Zaproszenie na debatę.

S7. Samochód wypadł z drogi. Poszkodowane matka z dzieckiem trafiły do szpitala.

Święto odzyskania Niepodległości w Sztutowie. Maszerowali z biało-czerwoną.

Nowy Dwór Gd. Powstaje bulwar nad Tugą. Zaczęły się prace porządkowe.

Jubileusz 75-lecia szkoły podstawowej w Jantarze patriotycznie.

Strażacy zwycięzcą pucharu Starosty Nowodworskiego. Turniej samorządowy za nami.

Płukanie sieci wodociągowej 15.11.2019 – 15.12.2019 r. Komunikat CWŻ.