Wydrukuj tę stronę

Fala wezbraniowa na Wiśle. Alert hydrologiczny na Pomorzu.

By czerwiec 02, 2019

Na Wiśle obserwowany jest wzrost poziomu wody do stanów ostrzegawczych. Fala wezbraniowa na Wiśle dotarła w niedzielę rano do ujściowego odcinka rzeki. Wszystkie wodowskazy zlokalizowane na tym odcinku wskazują, że poziom wody przekracza stany ostrzegawcze. W Przegalinie został przekroczony też stan alarmowy. 

 3 czerwca przy przekroczonych stanach ostrzegawczych i około alarmowych (Gdańsk Przegalina) wydłużona fala wezbraniowa ujdzie do Morza Bałtyckiego. Mimo wysokiego stanu wody w Wiśle, na jej pobrzeżach nie zanotowano żadnych podtopień czy innych niepokojących zdarzeń. Woda spokojnie spływa do Zatoki Gdańskiej.

Nadal jednak obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne z przekroczeniem stanów ostrzegawczych na dolnej Wiśle oraz w ujściowym odcinku Wisły (woj. pomorskie). 

Zalecamy zachować szczególną ostrożność. Osoby, które zbliżają się do brzegów tych rzek, muszą pamiętać, że jest to bardzo groźny żywioł i lepiej nie zbliżać się do wody i nie wchodzić na wały przeciwpowodziowe. Jeśli zauważysz niebezpieczną sytuację w okolicy rzeki – wezwij odpowiednie służby.

 

 
wisła podwyższony stan wód (1)
wisła podwyższony stan wód (2)
wisła podwyższony stan wód (5)
wisła podwyższony stan wód (6)
wisła podwyższony stan wód (11)
wisła podwyższony stan wód (8)
wisła podwyższony stan wód (3)
wisła podwyższony stan wód (9)
wisła podwyższony stan wód (4)
wisła podwyższony stan wód (7)
wisła podwyższony stan wód (10)
Previous Next Play Pause
wisła podwyższony stan wód (1) wisła podwyższony stan wód (2) wisła podwyższony stan wód (5) wisła podwyższony stan wód (6) wisła podwyższony stan wód (11) wisła podwyższony stan wód (8) wisła podwyższony stan wód (3) wisła podwyższony stan wód (9) wisła podwyższony stan wód (4) wisła podwyższony stan wód (7) wisła podwyższony stan wód (10)

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)