Wydanie nr 339 / 2019   
grudzień 05, 2019

Zaloguj się

Username *
Password *
Remember Me

Edyta Kozakiewicz

Bookcrossingowa przestrzeń w budynku Starostwa Powiatowego już gotowa. Chcesz podzielić się książkami, które przeczytałeś? Zostaw je na regale w holu Starostwa. Znajdziesz na regale ciekawą lekturę? Weź ją do domu, przeczytaj, a następnie przekaż dalej. 

 

W Starostwie Powiatowym wciąż nowe zmiany. Wnętrza odświeżono, pomalowano. Główny hol nabrał charakteru i jest bardziej przyjazny i przytulny. Wnętrze wypełniły wygodne sofy zamiast ciężkich regałów. Wykorzystana przestrzeń w ścianie zapełnia się książkami.

Więcej informacji udzielił Starosta Nowodworski Jacek Gross.

 

 

Bookcrossingowa przestrzeń w budynku Starostwa Powiatowego już gotowa (5)
Bookcrossingowa przestrzeń w budynku Starostwa Powiatowego już gotowa (1)
Bookcrossingowa przestrzeń w budynku Starostwa Powiatowego już gotowa (2)
Bookcrossingowa przestrzeń w budynku Starostwa Powiatowego już gotowa (3)
Bookcrossingowa przestrzeń w budynku Starostwa Powiatowego już gotowa (4)
Bookcrossingowa przestrzeń w budynku Starostwa Powiatowego już gotowa (6)
Bookcrossingowa przestrzeń w budynku Starostwa Powiatowego już gotowa (7)
Bookcrossingowa przestrzeń w budynku Starostwa Powiatowego już gotowa (8)
Bookcrossingowa przestrzeń w budynku Starostwa Powiatowego już gotowa (9)
Previous Next Play Pause
Bookcrossingowa przestrzeń w budynku Starostwa Powiatowego już gotowa (5) Bookcrossingowa przestrzeń w budynku Starostwa Powiatowego już gotowa (1) Bookcrossingowa przestrzeń w budynku Starostwa Powiatowego już gotowa (2) Bookcrossingowa przestrzeń w budynku Starostwa Powiatowego już gotowa (3) Bookcrossingowa przestrzeń w budynku Starostwa Powiatowego już gotowa (4) Bookcrossingowa przestrzeń w budynku Starostwa Powiatowego już gotowa (6) Bookcrossingowa przestrzeń w budynku Starostwa Powiatowego już gotowa (7) Bookcrossingowa przestrzeń w budynku Starostwa Powiatowego już gotowa (8) Bookcrossingowa przestrzeń w budynku Starostwa Powiatowego już gotowa (9)

 Artur Dziambor poseł na Sejm spotkał się z mieszkańcami Nowego Dworu Gdańskiego. Poseł odpowiadał na pytania mieszkańców. Było o planach Konfederacji, pracy w sejmie i polityce. Niezwykle ciepły poseł przyjechał na spotkanie ze swoja rodziną, żoną i synkami.

 

Artur Dziambor posel nowy dwór gd05
Artur Dziambor posel nowy dwór gd39
Artur Dziambor posel nowy dwór gd33
Artur Dziambor posel nowy dwór gd30
Artur Dziambor posel nowy dwór gd29
Artur Dziambor posel nowy dwór gd24
Artur Dziambor posel nowy dwór gd03
Artur Dziambor posel nowy dwór gd18
Artur Dziambor posel nowy dwór gd14
Artur Dziambor posel nowy dwór gd19
Previous Next Play Pause
Artur Dziambor posel nowy dwór gd05 Artur Dziambor posel nowy dwór gd39 Artur Dziambor posel nowy dwór gd33 Artur Dziambor posel nowy dwór gd30 Artur Dziambor posel nowy dwór gd29 Artur Dziambor posel nowy dwór gd24 Artur Dziambor posel nowy dwór gd03 Artur Dziambor posel nowy dwór gd18 Artur Dziambor posel nowy dwór gd14 Artur Dziambor posel nowy dwór gd19

Rozpoczęły się prace na terenie planowanego przekopu Mierzei Wiślanej. W środę 4 grudnia maszyny budowlane rozpoczęły prace. 

 

Od kilku tygodni trwa oczyszczanie części lądowej z obiektów ferromagnetycznych, takich jak niewybuchy i niewypały. Do tej pory odnaleziono ok. 3000 elementów, w tym pozostałości po działaniach militarnych w czasie II Wojny Światowej (m.in. resztki skrzynek amunicyjnych i łuski).  Prace te potrwają jeszcze około dwóch tygodni.

Do końca stycznia planowane jest natomiast usunięcie karpin i oczyszczenie terenu budowy. Rozpoczął się również montaż piezometrów, służących do monitorowania zmian poziomu zwierciadła wody oraz jej zasolenia - mówi Magdalena Kierzkowska z Urzędu Morskiego w Gdyni.

 

Zapraszamy Was na wspaniałą zabawę w zamkowych komnatach pt. „W poszukiwaniu Mikołaja na zamku".

Zwiedzanie to nie jedyna atrakcja, jaka czeka wszystkich uczestników. Podczas wędrówki po zamku trzeba będzie odnaleźć litery, z których ułożycie hasło. Będzie ono otwierało drogę do wstępu na warsztaty. W tym roku, każdy własnoręcznie przygotuje ceramiczne zawieszki na choinkę. Po warsztatach nastąpi spotkanie z Mikołajem.
Dla każdego dziecka, które będzie poszukiwać Mikołaja, czekać będzie słodki upominek.

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 5-10 lat, ale tylko z opiekunami. Wejścia o pełnych godzinach 16.00, 17.00 oraz 18.00. Bilety w cenie 20 zł (dziecko) oraz 30 zł (dorosły) do nabycia w kasach muzeum lub na bilety.zamek.malbork.pl

Na poszukiwanie Mikołaja, zapraszamy również grupy ze szkół i przedszkoli. Wejścia o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00. Cena biletu 20 zł (dziecko) 30 zł (dorosły). Na każde 10 dzieci jeden opiekun wchodzi bezpłatnie.


Informacja: tel. 055 647-09-02
Rezerwacja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Czujecie już ten zapach cynamonu, pomarańczy i gorącej czekolady?

To magia świąt... U nas już jest

Obchody 75-lecia SP Jantar. Wesprzyj zbiórkę.

Szkoła Podstawowa w Jantarze we wrześniu 2020 roku będzie świętowała jubileusz 75-lecia swojego istnienia. Zwraca się z prośbą o wsparcie  zbiórki, celem uświetnienia uroczystości. 

Jesteśmy ogromnie dumni, że od tak wielu lat nasza szkoła wpisuje się w historię Jantaru jako miejsce integracji społecznej, wspólnych spotkań, wzruszeń a przede wszystkim edukacji kolejnych pokoleń mieszkańców. Historia miejscowości oraz budynku, w którym obecnie znajduje się szkoła, zainspirowała do poczynienia kroków w celu nadania szkole imienia Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Te doniosłe wydarzenia, w które już bardzo mocno zaangażowali się uczniowie, rodzice i cała społeczność szkolna, wymagają jednak dużych nakładów finansowych. Głównym celem zbiórki jest wykonanie sztandaru szkoły oraz organizacja uroczystych obchodów jubileuszu, planowanych na 25 września 2020 roku. Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie naszej zbiórki, każda wpłacona kwota przyczyni się nie tylko do uświetnienia uroczystości, ale będzie stanowiła udział w pamiątce dla przyszłych pokoleń..

 

Link do zbiórki na pomagam.pl

29 listopada 2019 roku obradowali radni Powiatu Nowodworskiego podczas IX sesji Rady Powiatu w Nowym Dworze Gdańskim VI kadencji.

 •  Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 • Przyjęcie protokołu z sesji:  VIII z dnia 29.10.2019 r.
 • Odczytanie przez Radnego interpelacji i zapytań składanych na piśmie podczas sesji.
 • Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych Powiatu Nowodworskiego w roku szkolnym 2018/2019 wraz  z informacją nt. działalności powiatowych jednostek oświatowych.”
 • Rozpatrzenie projektów uchwał oraz podjęcie uchwał w sprawach:
  5.1 przyjęcia Statutu Powiatu Nowodworskiego – przedstawia Pan Jacek Gross – Starosta Nowodworski
  5.2 uchwalenia „Rocznego programu współpracy Powiatu Nowodworskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2020 rok.” – przedstawia Pan Jacek Gross – Starosta Nowodworski
  5.3 wysokości opłat za usuwanie i parkowanie pojazdu – przedstawia Pan Jacek Gross – Starosta Nowodworski
  5.4 zmiany uchwały budżetowej na 2019 r. – przedstawia Pani Małgorzata Tkaczyk, Skarbnik Powiatu.
  5.5 zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Nowodworskiego na lata 2019 – 2032. – przedstawia Pani Małgorzata Tkaczyk, Skarbnik Powiatu.
 • Informacja Starosty o działalności Zarządu Powiatu między sesjami.
 • Odczytanie przez Przewodniczącego Rady Powiatu interpelacji i zapytań Radnych złożonych między sesjami.
 • Wnioski i oświadczenia Radnych.
 • Zakończenie obrad.

 

Zobacz wideo.

Od wtorku (03.12.2019) ruszają zapisy (www.elektronicznezapisy.pl) na  imprezę sylwestrową na sportowo. Już dzisiaj Was serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie sportowe w Gminie Stegna, a dokładnie będziemy bawić się i z „przymrużeniem oka” rywalizować w Mikoszewie - Ośrodek Wypoczynkowy „Barcelona”

Będzie można zarezerwować sobie pobyt w atrakcyjnej cenie z wyżywieniem, na hasło nazwy naszej imprezy (SYLWESTER NA SPORTOWO W GMINIE STEGNA OD BARCELONY) , na to hasło otrzymacie zniżkę na pobyt w Barcelonie!!! Gmina Stegna ma bardzo wielki wkład w organizację tej imprezy, za co już teraz bardzo dziękujemy.... . - mówi Reichard von Valdano organizator. 

 

-Moi kochani wraz z organizatorem Valdano, którego wszyscy świetnie znają za cudowne imprezy oraz Barceloną Rooms&Restaurant mam zaszczyt zaprosić was do mojej miejscowości Mikoszewo na wspólne zakończenie na sportowo starego roku. 29.12.2019 odbędzie się Bałtycki sylwestrowy bieg,nordic walking oraz jazda na rowerze. Zapraszam do udziału także wszystkie drużyny nordicowe oraz moją własną FNWT mam nadzieję, że was nie zabraknie i będziemy świetnie się bawić na tym wyjątkowym sportowym wydarzeniu przewidywana ilość miejsc 250 zapisy ruszają 3.12.2019 Zapraszam do wspólnego startu także biegaczy i kijkarzy nie tylko z Mierzei i Mikoszewa, ale z Całej Polski .Dystans to tylko 5 km czekają na was wyjątkowe medale i wiele niespodzianek - zaprasza Ewa Świsłocka.

Wójt Gminy Stegna Ewa Dąbska oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Stegnie  Łukasz Niedźwiecki zapraszają na koncert z okazji premiery płyty pt.” Szczodry Wieczór Najpiękniejsze Polskie Kolędy”, który odbędzie się dnia 8 grudnia 2019 r. o godz.: 16:00 w Sali widowiskowej GOK w Stegnie.


Najpiękniejsze polskie kolędy śpiewają uczestnicy zajęć muzycznych Gminnego Ośrodka Kultury w Stegnie.
Przygotowanie zespołu: Andrzej Michalczuk

Wstęp wolny!

Informacja, foto: mat.organizatora

UKS Morze z brązowym certyfikatem PZPN!

Niezmiernie miło nam poinformować, że PZPN przyznał  klubowi UKS Morze Stegna, brązowy certyfikat. To jeden z dwóch klubów w Powiecie, które startowały do certyfikacji i spełnili wymogi formalne aby  dostać gwiazdkę.

Teraz klub UKS Stegna przez najbliższy okres będzie w systemie PZPN pod kontrolą i szkolenie w klubie będzie jeszcze lepsze i bardziej profesjonalne. To dobra wiadomość dla dzieci, które poświęcają piłce swój wolny czas.

UKS Stegna zaprasza na treningi wszystkie dzieci.

Starosta Nowodworski Jacek Gross oraz Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego Jacek Michalski serdecznie zapraszają na Wigilię Żuławską, która odbędzie się 14 grudnia br. na placu przed Żuławski Ośrodek Kultury.


WIGILIA ŻUŁAWSKA to wydarzenie łączące różne instytucje i organizacje z całego Powiatu Nowodworskiego. Tego dnia spotkamy się z Mikołajami na Motorach (jeśli pogoda na to pozwoli), w Żuławski Park Historyczny będzie można wykonać własnoręcznie ozdoby choinkowe i świąteczne. Wysłuchamy i obejrzymy występy grup wokalnych i teatralnych ze szkół, przedszkoli i instytucji kultury, a także będzie można poczęstować się tradycyjnym pierożkiem i barszczem czerwonym.
Nie zabraknie też stoisk w ramach małego jarmarku świątecznego.

Serdecznie zapraszamy.

Program szczegółowy:
10.00 – 13.00 – Fabryka Ozdób Choinkowych (Żuławski Park Historyczny)
12.00 – Mikołaje na Motorach (zbiórka na rzecz Hospicjum Pomorze Dzieciom) z udziałem Żuławski Klub Motocyklowy :)
Występy uczniów SOSW im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim.
12.40 – Uroczyste otwarcie
12.45 – Jasełka – występ przedszkolaków z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Drewnicy, Występ Chóru z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Drewnicy
13.45 – Występ dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kmiecinie (przedszkole i szkoła)
14.15 – Występ dzieci ze Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim
14.30 – Występ dzieci z Przedszkole Niepubliczne "Wesołe Smerfiki" w Nowym Dworze Gd.
14.50 – Występ Chór Sursum Corda
15.10 – Występ dzieci z Miejskie Przedszkole nr 4 w Nowym Dworze Gdańskim
15.30 – Występ Żuławskich Bursztynek z Żuławski Ośrodek Kultury
15.50 – Występ Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Poleczka” z Żuławski Ośrodek Kultury
16.10 – Występ uczniów z Zespołu Szkół Nr 1 w Nowym Dworze Gd.
16.30 – Występ zespołu wokalno – instrumentalnego pod kierunkiem ś.p. Andrzeja Michalczuka z Drewnicy
17.00 – Występ zaprzyjaźnionych grup pod kierunkiem Tomasza Stroynowskiego: Chóry po 16tej, Ach te baby, Rewelersi i KOS (Kraina Otwartej Sztuki)
17.40 – Występ Studia Wokalnego z Żuławski Ośrodek Kultury

Najnowsze

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.

Nowy Dwór Gd. 28-latek został …

Paź 14, 2019 Rate: 2.69

Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019

Czołowe zderzenie autobusu z o…

Lip 27, 2019 Rate: 0.00

Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.

Pijany kierowca staranował 2 z…

Sty 13, 2019 Rate: 3.00

Facebook

Galeria artykułów

Bookcrossingowa przestrzeń w budynku Starostwa Powiatowego już gotowa.

Poseł na Sejm Artur Dziambor na spotkaniu z mieszkańcami w Nowym Dworze Gdańskim

Przekop Mierzei Wiślanej. Rozpoczęły się prace. Na teren budowy wjechał ciężki sprzęt.

Malbork. W poszukiwaniu Mikołaja na zamku.

Obchody 75-lecia SP Jantar. Wesprzyj zbiórkę.

UKS Morze z brązowym certyfikatem PZPN!

Wigilia Żuławska. Świąteczny klimat w mieście.

Starosta Nowodworski ubrał choinkę z uczniami SOSW.

Nowy Dwór Gdański. Jest ślisko – Apelujemy o ostrożność.