Wydanie nr 59 / 2020   
luty 28, 2020

Zaloguj się

Username *
Password *
Remember Me

Nowy Dwór Gdański. Zabezpieczone automaty do gier oraz alkohol. Wyróżniony

By kpp nowy dwór gd styczeń 27, 2020 388 Add new comment

Nowy Dwór Gdański. Zabezpieczone automaty do gier oraz alkohol.

Nowodworscy policjanci oraz funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej Pomorskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Gdyni uczestniczyli we wspólnych działaniach wymierzonych w przestępczość hazardową. Dzięki współpracy zabezpieczono 3 nielegalne automaty oraz znaczną sumę pieniędzy. Za to przestępstwo grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie. W tym samym miejscu zabezpieczono również 79 puszek piwa. Za popełnione przestępstwo z Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi 52-letnia kobieta usłyszała zarzuty.

Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością gospodarczą sprawdzają każdą informację o miejscach, w których mogą odbywać się nielegalne gry hazardowe. 23 stycznia br. potwierdziły się informacje uzyskane przez policjantów. Nowodworscy mundurowi oraz funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej Pomorskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Gdyni uczestniczyli we wspólnych działaniach mających na celu likwidację nielegalnych gier hazardowych. Na ternie Nowego Dworu Gdańskiego ujawnili lokal, w którym znajdowały się 3 automaty do gier o łącznej wartości około 36 tysięcy zł oraz znaczną sumę pieniędzy. Na wybranych automatach funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili symulację gry. Automaty zostały zabezpieczone, a lokal został zamknięty. Zgodnie z art. 107 kodeksu karno skarbowego, kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub zezwolenia urządza, lub prowadzi gry hazardowe, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

W tym samym lokalu funkcjonariusze ujawnili 79 puszek z piwem. Okazało się, że alkohol był sprzedawany nielegalnie, bez wymaganej koncesji osobom grającym na automatach. W związku z popełnieniem przestępstwa z Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi zatrzymano 52-letnią kobietę. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, a także przepadek zabezpieczonego mienia.

informacja: kpp nowy dwór gd

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.

Nowy Dwór Gd. 28-latek został …

Paź 14, 2019 Rate: 2.69

Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019

Czołowe zderzenie autobusu z o…

Lip 27, 2019 Rate: 0.00

Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.

Pijany kierowca staranował 2 z…

Sty 13, 2019 Rate: 3.00

Facebook

Galeria artykułów

Stegna. 103 urodziny pani Joanny obchodzono w Morsie.

Wójt Gminy Sztutowo zaprasza do składania ofert dot.organizacji cyklu imprez sportowo – rekreacyjnych na plażach w Gminie Sztutowo.

Zawiadomienie Wójta Gminy Sztutowo z dn.27.02.2020

Ogłoszenie Wójta Gminy Sztutowo z dn.27.02.2020

Monika Jastrzębska-Opitz pokieruje Żuławskim Ośrodkiem Kultury do 2025 roku.

Turniej Kół Gospodyń Wiejskich z Żuław i Powiśla w Starym Polu.

Osłonka. Rozpoczęła się budowa przystani kajakowej.

Konkurs na dyrektora Zespołu Szkół w Ostaszewie rozstrzygnięty

Wolne miejsce pracy na stanowisko pracownik socjalny.