Wydanie nr 59 / 2020   
luty 28, 2020

Zaloguj się

Username *
Password *
Remember Me

Nowy Dwór Gdański. Podsumowanie działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu nowodworskiego. Wyróżniony

By kpp nowy dwór gd styczeń 27, 2020 139 Add new comment
Podsumowanie działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu nowodworskiego Podsumowanie działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu nowodworskiego kpp nowy dwór gd

Nowy Dwór Gdański. Podsumowanie działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu nowodworskiego

Od 1 lipca 2016 roku możemy korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy może skorzystać z mapy wchodząc na stronę internetową www.policja.pl, www.pomorska.policja.gov.pl. Zgłoszenia są anonimowe - nie trzeba podawać swoich danych. Każde ze zgłoszeń jest traktowane poważnie i weryfikowane przez policję. Od momentu wdrożenia KMZB na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim zanotowano 952 zagrożeń. W okresie od stycznia do grudnia 2019 roku zanotowano 297 zagrożeń z czego 27 zostały potwierdzone przez funkcjonariuszy, 8 zagrożeń zostało potwierdzonych przekazanych poza Policję oraz 21 zagrożeń zostało potwierdzonych wyeliminowanych. Za okres styczeń – grudzień 2018 roku zanotowano 411 zagrożeń z czego potwierdzono 142. Liczba naniesionych zagrożeń spadła o 28% w porównaniu z rokiem 2018.

W okresie od stycznia do grudnia 2019 roku zanotowano 297 zagrożeń z czego 142 zostały potwierdzone przez funkcjonariuszy, 27 zostały potwierdzone przez funkcjonariuszy, 8 zagrożeń zostało potwierdzonych przekazanych poza Policję oraz 21 zagrożeń zostało potwierdzonych wyeliminowanych. Jest to 19% wszystkich zgłoszeń. W roku 2019 zanotowano 7 zagrożeń, które uznano jako żart/pomyłka, były to m.in. niestrzeżone przejście przez tory w m. Piaski, żebractwo, gdzie jako miejsce zagrożenia była zaznaczona Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim. Często też Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służyła do wyboru zagrożenia nieadekwatnego do opisu, gdzie opis stanowił informację dotyczącą niezadowolenia z pracy poszczególnych instytucji.

Największą liczbę naniesionych zagrożeń można odnotować przy zagrożeniu z kategorii przekraczanie dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowe parkowanie. Na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa naniesiono po 66 miejsc zagrożonych w obu przypadkach. Pomimo że zagrożenia z danej kategorii zostały potwierdzane, patrole ruchu drogowego w ramach codziennej służby kierowane są we wskazane miejsca i dążą do wyeliminowania danego zagrożenia. W kategorii niewłaściwa infrastruktura drogowa zostało naniesionych 23 zagrożeń z czego zostało potwierdzonych 4, również 4 zostały potwierdzone wyeliminowane natomiast 6 zagrożeń zostało potwierdzonych przekazane poza Policję. Każde ze zgłoszeń dotyczące niewłaściwej infrastruktury jest sprawdzane przez funkcjonariuszy ORD. W momencie potwierdzenia zgłoszenia, kierownik ORD występuje z wnioskiem do odpowiedniego zarządcy drogi. W 2019 r. sporządzono 1 wniosek do zarządcy drogi w sprawie nieprawidłowości w infrastrukturze drogowej mającej wpływ na bezpieczeństwo pieszych, mi.in. wprowadzono dodatkowe oznakowanie pionowe przy przejściu dla pieszych w Krynicy Morskiej ul. Gdańska przy szkole. Sporządzono 3 wnioski do zarządców dróg w sprawie zmiany organizacji ruchu lub wdrożenia nowych rozwiązań mających wpływ na bezpieczeństwo pieszych, z czego 2 wnioski zostały odrzucone, 1 wniosek oczekuje na realizację. W 2019 r. sporządzono 1 wniosek do zarządcy drogi w sprawie nieprawidłowości w infrastrukturze drogowej mającej wpływ na bezpieczeństwo rowerzystów, z czego 1 wniosek oczekuje na realizację. Sporządzono 3 wnioski do zarządców dróg w sprawie zmiany organizacji ruchu lub wdrożenia nowych rozwiązań mających wpływ na bezpieczeństwo rowerzystów, 3 wnioski oczekują na realizację.  Kolejną kategorią najczęściej zaznaczaną na mapie było zagrożenie dzikie wysypiska śmieci. Na mapę naniesiono 18 miejsca zagrożonych, z czego 6 zgłoszeń zostało potwierdzonych a 3 zgłoszenia zostały potwierdzone wyeliminowane.

Wszystkie nanoszone zagrożenia są dokładnie weryfikowane przez funkcjonariuszy, a na spotkaniach ze społeczeństwem omawiane są zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Funkcjonariusze podczas codziennej służby i sprawdzania miejsc zagrożonych dążą do wyeliminowania zaznaczanych zagrożeń.

Przypominamy jednak, że aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji ani do opisywania niezadowolenia z pracy poszczególnych instytucji. Jeżeli jesteśmy świadkami wykroczenia czy przestępstwa należy złożyć odpowiednie zawiadomienie w najbliższej jednostce Policji.

Informacja: KPP Nowy Dwór Gd.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 27 styczeń 2020 11:41

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.

Nowy Dwór Gd. 28-latek został …

Paź 14, 2019 Rate: 2.69

Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019

Czołowe zderzenie autobusu z o…

Lip 27, 2019 Rate: 0.00

Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.

Pijany kierowca staranował 2 z…

Sty 13, 2019 Rate: 3.00

Facebook

Galeria artykułów

Stegna. 103 urodziny pani Joanny obchodzono w Morsie.

Wójt Gminy Sztutowo zaprasza do składania ofert dot.organizacji cyklu imprez sportowo – rekreacyjnych na plażach w Gminie Sztutowo.

Zawiadomienie Wójta Gminy Sztutowo z dn.27.02.2020

Ogłoszenie Wójta Gminy Sztutowo z dn.27.02.2020

Monika Jastrzębska-Opitz pokieruje Żuławskim Ośrodkiem Kultury do 2025 roku.

Turniej Kół Gospodyń Wiejskich z Żuław i Powiśla w Starym Polu.

Osłonka. Rozpoczęła się budowa przystani kajakowej.

Konkurs na dyrektora Zespołu Szkół w Ostaszewie rozstrzygnięty

Wolne miejsce pracy na stanowisko pracownik socjalny.