Wydanie nr 28 / 2020   
styczeń 28, 2020

Zaloguj się

Username *
Password *
Remember Me

Karambol na drodze nr 55 na Malbork. Dwie osoby ranne, sprawca pijany. [ZDJĘCIA] Wyróżniony

Do karambolu z udziałem czterech samochodów doszło na drodze krajowej nr 55 Nowy Dwór Gdański -  Malbork k/ Tragamina w piątek (20 grudnia) po godz. 16.30. W wyniku zderzenia aut dwie osoby zostały poszkodowane. Działania, trwały 3 i pół godziny.

Po dojeździe zastępów z JRG Malbork do miejsca zdarzenia, zastano cztery auta osobowe po zderzeniu – renault traffic i opla zafirę na jezdni w kierunku Malborka oraz toyotę yaris na jezdni w kierunku Tragaminu, a audi A6 w rowie przy drodze w kierunku Tragamina.

Jak informuje KP PSP, trzy osoby znajdowały się poza pojazdami w stanie stabilnym i nie wymagały pomocy medycznej. Z kolei kobieta z toyoty uskarżała się na ból lewego kolana, lewej ręki i głowy, a kobiety jadące oplem uskarżały się na ból w klatce piersiowej.

– Podjęte działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach – relacjonuje kpt. Damian Tomaszewski, oficer prasowy komendanta powiatowego PSP w Malborku. – Udzielono kwalifikowanej  pomocy medycznej trzem poszkodowanym poprzez założenie kołnierza, badanie urazowe, wsparcie psychiczne i termoizolację.

Na miejsce dojechała policja, zespół ratownictwa medycznego oraz zastępy z ochotniczych straży pożarnych ze Stogów, Szawałdu i Lasowic Wielkich. Strażacy przekazali poszkodowane kobiety pod opiekę ratowników medycznych.

– Kobieta kierująca toyotą została zabrana do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Mężczyzna z toyoty w trakcie działań zaczął uskarżać się na ból i zawroty głowy. Zadysponowano kolejny zespół ratownictwa medycznego, gdy dojechał, mężczyzna został przekazany i zabrany do szpitala – relacjonuje Damian Tomaszewski.

W międzyczasie oddysponowano OSP Lasowice. Na miejsce dojechał też przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Pisemnie została przekazana policji toyota w celu zabezpieczenia mienia przed osobami postronnymi. Na miejscu nie było już właściciela auta, bo został zabrany przez ZRM. Oddysponowano zastępy JRG Malbork.

– Po dojechaniu technika i referenta policji udzielona została pomoc w zabezpieczeniu i oświetleniu prac technika. Mężczyzna kierujący audi A6 znajdował się pod wpływem alkoholu i zabrany został przez patrol z miejsca zdarzenia. Następnie nastąpiło pisemne przekazanie audi dla Policji w celu zabezpieczenia mienia przed osobami postronnymi. Strażacy pomogli też w załadunku aut na lawety. Usunęli resztki powypadkowe na pobocze. Zakończono działań i nastąpił powrót do remiz – relacjonuje Damian Tomaszewski.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że za wypadek odpowiedzialność ponosi mężczyzna, który prowadził audi pod wpływem alkoholu.

 

WhatsApp-Image-2019-12-21-at-10.01.15
 karambol z udziałem czterech samochodów na drodze j nr 55 (2)
 karambol z udziałem czterech samochodów na drodze j nr 55 (3)
 karambol z udziałem czterech samochodów na drodze j nr 55 (4)
 karambol z udziałem czterech samochodów na drodze j nr 55 (5)
 karambol z udziałem czterech samochodów na drodze j nr 55 (6)
 karambol z udziałem czterech samochodów na drodze j nr 55 (7)
 karambol z udziałem czterech samochodów na drodze j nr 55 (1)
WhatsApp-Image-2019-12-21-at-10.01.161
wypadek kppsp malbork
Previous Next Play Pause
WhatsApp-Image-2019-12-21-at-10.01.15 karambol z udziałem czterech samochodów na drodze j nr 55 (2) karambol z udziałem czterech samochodów na drodze j nr 55 (3) karambol z udziałem czterech samochodów na drodze j nr 55 (4) karambol z udziałem czterech samochodów na drodze j nr 55 (5) karambol z udziałem czterech samochodów na drodze j nr 55 (6) karambol z udziałem czterech samochodów na drodze j nr 55 (7) karambol z udziałem czterech samochodów na drodze j nr 55 (1) WhatsApp-Image-2019-12-21-at-10.01.161 wypadek kppsp malbork
Inf.portal na plus
fot. kp psp malbork
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany niedziela, 22 grudzień 2019 14:25

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.

Nowy Dwór Gd. 28-latek został …

Paź 14, 2019 Rate: 2.69

Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019

Czołowe zderzenie autobusu z o…

Lip 27, 2019 Rate: 0.00

Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.

Pijany kierowca staranował 2 z…

Sty 13, 2019 Rate: 3.00

Facebook

Galeria artykułów

Nowy Dwór Gdańskie. Jutro działania „SMOG”

Kolizje, pożary, alarm fałszywy. Podsumowanie interwencji w powiecie nowodworskim.

Nowy Dwór Gdański. Zabezpieczone automaty do gier oraz alkohol.

Zespół interdyscyplinarny w Sztutowie zaprasza na spotkanie edukacyjne pn. Dzień bezpiecznego internetu

Informacja dot. terminów wydawania żywności w miesiącu styczniu 2020 r. w Gminie Sztutowo.

Nowy Dwór Gdański. Podsumowanie działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu nowodworskiego.

XIII Sesja Rady Gminy Stegna w środę 29 stycznia. Zobacz czym zajmą się radni.

Nowy Dwór Gd. Spacerujący dzik po mieście.

Sztutowo. Zaproszenie do udziału w warsztatach ekonomicznych i kulinarnych.