Wydanie nr 27 / 2020   
styczeń 27, 2020

Zaloguj się

Username *
Password *
Remember Me

Nowy Dwór Gdański. Apelujemy o rozwagę na drodze Wyróżniony

By -red. grudzień 20, 2019 410 Add new comment

Zmienna pogoda, śliska nawierzchnia sprzyja niebezpiecznym zdarzeniom drogowym. Od kilku dni warunki na drogach są zmienne, a przez to trudne. Pada marznący deszcz a temperatura spada poniżej zera. Panująca obecnie aura nie sprzyja szybkiej jeździe za to sprzyja stłuczkom i kolizjom. Nowodworscy policjanci apelują do wszystkich kierujących o ostrożność i dostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków atmosferycznych.

Policjanci przypominają i ostrzegają, że panują trudne i zmienne warunki drogowe, które niewątpliwie wpływają na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Na terenie naszego powiatu doszło już do kilku zdarzeń drogowych. Nie wszystkie zdarzenia są zgłaszane, ale co rusz słyszy się o samochodach w rowach. W niedzielę około godziny 16:00 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, że na trasie S7 na wysokości miejscowości Kmiecin doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 3 pojazdów. Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący pojazdem ciężarowym wraz z naczepą nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu m-ki VW Golf w skutego czego doszło do zderzenia. Siła uderzenia była tak duża, że pojazd m-ki VW Golf uderzył w poprzedzający go pojazd m-ki VW Golf. Przez około 30 minut oba pasy w kierunku Gdańska były zablokowane. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało. Kierujący pojazdem ciężarowym został ukarany mandatem.

W poniedziałek po godzinie 8 rano dyżurny jednostki otrzymał informacje o dwóch zdarzeniach na terenie naszego powiatu. Do pierwszego z nich doszło na trasie Kmiecin – Nowy Dwór Gdański. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierująca pojazdem m-ki Mitsubishi Colt nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, zjeżdżając z wiaduktu straciła panowanie nad kierowanym pojazdem, po czym pojazd uderzył w drzewo. Kierującej nic się nie stało. Niestety bez obrażeń nie obeszło się kolejne zdarzenie. Około godziny 8:10 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, że na DW 7 w m. Solnica, doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Od razu na miejsce udał się patrol policjantów ruchu drogowego oraz funkcjonariusz dochodzeniówki i technik kryminalistyki. Na miejscu technik zabezpieczył ślady, funkcjonariusze przesłuchali świadków oraz sporządzili oględziny miejsca zdarzenia jak również oględziny pojazdów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 36-letnia kierująca pojazdem m-ki Land Rover nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, wpadła w poślizg a następnie czołowo zderzyła się z pojazdem ciężarowym m-ki Mercedes. W wyniku zderzenia samochód osobowy dachował a pojazd ciężarowy przewrócił się na pobocze. 36-letnia kierująca osobówką wraz ze swoim 13-lenim synem z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala w Elblągu. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Na czas trwania czynności na miejscu zdarzenia policjanci wprowadzili objazdy. Okoliczności zdarzeń wyjaśniają funkcjonariusze z KPP Nowy Dwór Gdański.

Policjanci apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze a w szczególności o dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Należy pamiętać, że na mokrej i śliskiej nawierzchni zmniejsza się przyczepność opon, a także wydłuża się droga hamowania co za tym idzie zmniejsza się nasze bezpieczeństwo. Apelujemy o rozwagę i dostosowanie prędkości do panujących warunków. Ważne jest też zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.

Nowy Dwór Gd. 28-latek został …

Paź 14, 2019 Rate: 2.69

Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019

Czołowe zderzenie autobusu z o…

Lip 27, 2019 Rate: 0.00

Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.

Pijany kierowca staranował 2 z…

Sty 13, 2019 Rate: 3.00

Facebook

Galeria artykułów

Zespół interdyscyplinarny w Sztutowie zaprasza na spotkanie edukacyjne pn. Dzień bezpiecznego internetu

Informacja dot. terminów wydawania żywności w miesiącu styczniu 2020 r. w Gminie Sztutowo.

Nowy Dwór Gdański. Podsumowanie działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu nowodworskiego.

XIII Sesja Rady Gminy Stegna w środę 29 stycznia. Zobacz czym zajmą się radni.

Nowy Dwór Gd. Spacerujący dzik po mieście.

Sztutowo. Zaproszenie do udziału w warsztatach ekonomicznych i kulinarnych.

Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości zagrają w Stegnie.

Stegna. Utrudnienia w ruchu w związku z przebudową ul. Dmowskiego.

Nowy Dwór Gdański kończy w tym roku 450 lat.