Wydanie nr 346 / 2019   
grudzień 12, 2019

Zaloguj się

Username *
Password *
Remember Me

Nowy Dwór Gdański. Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy w Kmiecinie.

 

3 października nowodworscy funkcjonariusze odwiedzili Zespół Szkół w Kmiecinie, gdzie spotkali się z uczniami w ramach Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy. Udział w spotkaniu wzięli również zaproszeni goście, trenerzy AIKIDO, którzy omówili sztuki walki jako jedną z form pozbycia się agresji. Przed pogadanką oraz pokazem AIKIDO policjanci wspólnie z pedagog szkolną pełnili dyżur na holu szkoły, podczas którego rozdawali ulotki oraz odpowiadali na pytania związane z przemocą m. in. gdzie szukać pomocy i kogo poinformować, że jest się świadkiem takiego zdarzenia. Zostały również wręczone drobne upominki za najtrafniejsze hasło związane z Międzynarodowym Dniem Bez Przemocy.

Jak co roku nowodworscy policjanci odwiedzili Zespół Szkół w Kmiecinie, gdzie wspólnie z pedagog szkolną Dagmarą Komoszyńską oraz uczniami placówki obchodzili Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy. W tym roku wzięli również udział zaproszeni goście Maciej Basek oraz Krzysztof Krause, którzy są trenerami AIKIDO. Na samym początku, podczas przerwy lekcyjnej, funkcjonariusze wspólnie z pedagog szkolną pełnili dyżur na holu szkoły, podczas którego rozdawali ulotki oraz odpowiadali na pytania związane z przemocą m. in. gdzie szukać pomocy i kogo poinformować, że jest się świadkiem takiego zdarzenia. Po przerwie, funkcjonariuszka przypomniała pojęcie „przemocy" a także skąd przemoc się bierze. W trakcie pogadanki policjanci wręczyli upominki w ramach zorganizowanego konkursu „Ułóż hasło promujące życie bez przemocy". Jury miało bardzo trudny wybór, ponieważ wszystkie hasła były udane.

Za najlepsze uznano hasła „Przemoc ma same minusy, a dobro same plusy" ułożone przez Nikodema Bzdok oraz „Nie używaj PRZEMOCY, bo możesz potrzebować POMOCY" ułożone przez Aleksandrę Kwiatkowską. Na apelu zostało także wyróżnionych 14 dziewcząt, które po podpisaniu deklaracji pomocy, przez cały miesiąc październik będą pomagać innym uczniom w ramach akcji „Miesiąc październik to miesiąc wsparcia i pomocy innym". Na zakończenie trenerzy AIKIDO omówili, jak można radzić sobie z agresją poprzez ćwiczenia sztuk walki. Wytłumaczyli, że nie należy wyładowywać swoich emocji na innych a nadmiar agresji można spożytkować podczas ćwiczeń. Następnie na sali sportowej przedstawione zostały uczniom przykładowe chwyty w AIKLIDO.

Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy obchodzi się 2 października, w dniu urodzin Mahatmy Gandhiego, przywódcy indyjskiego ruchu niepodległościowego oraz pioniera filozofii i strategii niestosowania przemocy. To święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, w tym roku obchodzone było po raz dziewiąty.

ndgprzemoc

żródło: KPP Nowy Dwór Gdański

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.

Nowy Dwór Gd. 28-latek został …

Paź 14, 2019 Rate: 2.69

Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019

Czołowe zderzenie autobusu z o…

Lip 27, 2019 Rate: 0.00

Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.

Pijany kierowca staranował 2 z…

Sty 13, 2019 Rate: 3.00

Facebook

Galeria artykułów

Gmina Sztutowo. Wykaz nieruchomości przeznaczonych do wydzierżawienia.

Ogłoszenie konkursu na kandydata na stanowisko Dyrektora Zespołu Szkół w Ostaszewie

Powiat Nowodworski. Uroczysta inauguracja projektu „Zdolni z Pomorza"

Elbląg: Wcześniej był wilkołak, teraz zatrzymali… batmana

Nowy Dwór Gd. Zostań świętym Mikołajem. Oddaj krew.

Do walki o puchar staną wszystkie szkoły z gminy Stegna. III edycja międzyszkolnej, świątecznej spartakiady.

Powiat Nowodworski. Wigilia żuławskich rolników.

Bursztynowy Mieczyk dla Klubu Nowodworskiego

Stegna."Szczodry Wieczór Najpiękniejsze Polskie Kolędy” koncert kolęd przyciągnął tłumy.