Wydanie nr 59 / 2020   
luty 28, 2020

Zaloguj się

Username *
Password *
Remember Me

Radiowóz uderzył w drzewo. Wypadki i inne zdarzenia. Raport służb.

Radiowóz uderzył w drzewo. Pożary, wypadki i inne interwencje strażaków w powiecie nowodworskim w ubiegłym tygodniu.

Jantar ul. Brzozowa 13.01.2020 r. o godzinie 01:55 radiowóz na ścieżce rowerowej w trakcie pościgu wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe, oświetleniu miejsca zdarzenia w trakcie oględzin przez policję. Policjanci po zbadaniu przez ZRM nie wymagali hospitalizacji. Pomoc w załadunku pojazdu na lawetę. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG w sile 6 ratowników i 1 zastęp OSP Jantar w sile 5 ratowników.

 Orłowo 13.01.2020 r. o godzinie 11:56 na drodze krajowej nr S7  doszło do wypadku drogowego samochodu osobowego służby drogowej z przyczepką ostrzegawczą i samochodu ciężarowego z przyczepą. Zablokowany był prawy pas drogi S7 w kierunku Elbląga. Patrol policji był na miejscu zdarzenia.  Brak ZRM. Dwie osoby poszkodowane były na zewnątrz pojazdów. Jedna osoba uskarżająca się na ból kończyny dolnej lewej, a druga bez obrażeń.  Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP dwóm osobom poszkodowanym (wsparcie psychiczne). Kierowca samochodu osobowego został przekazany ZRM i zabrany do szpitala, kierowca samochodu ciężarowego odmówił  hospitalizacji. Odłączyliśmy akumulatory w pojazdach. Pomoc w załadowaniu samochodu osobowego na auto - lawetę. Posprzątanie miejsca zdarzenia.  W działaniach brały udział 3 zastępy JRG w sile 9 ratowników, 1 zastęp OSP Nowy Dwór Gdański w sile 5 ratowników i 1 zastęp OSP Nowa Kościelnica w sile 2 ratowników.

Ryki  14.01.2020 o godzinie 12:12 na drodze krajowej nr S7 doszło do zderzenia samochodu osobowego, samochodu dostawczego (leżący na boku) i samochodu ciężarowego  z naczepą . Samochodem osobowym podróżowały dwie osoby - kierowca był na zewnątrz pojazdu bez obrażeń, pasażer z ogólnymi potłuczeniami zakleszczony w pojeździe, samochodem dostawczym podróżowały dwie osoby, obie były na zewnątrz pojazdu - pasażer skarżący się na ból głowy oraz z otarciem naskórka prawej dłoni, kierowca bez obrażeń, samochodem ciężarowym podróżował tylko kierowca - na zewnątrz pojazdu bez obrażeń. Ruch na S7 w kierunku Elbląga był całkowicie zablokowany. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji pojazdu osobowego, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej, udzieleniu KPP osobom poszkodowanym. Trzy osoby zostały przekazane ZRM. Następnie odłączono akumulatory w pojazdach, zneutralizowano płyny eksploatacyjne, kierowano ruchem drogowym. Podczas kierowania ruchem doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych - brak osób poszkodowanych, zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz zneutralizowano wycieki płynów eksploatacyjnych. W działaniach brały udział 3 zastępy JRG w sile 9 ratowników, 1 zastęp OSP Nowy Dwór Gdański w sile 6 ratowników, 1 zastęp OSP Marynowy w sile 6 ratowników oraz 1 zastęp OSP Kmiecin w sile 4 ratowników.

 

Inne zdarzenia:

1 Palące się śmieci na prywatnej posesji 

1 Pożar sadzy w przewodzie kominowym

1.Zabezpieczenie zwisającej lampy nad wejściem do budynku szkoły. 

1 Zabezpieczenie lądowiska dla LPR Ratownik 3 

1 Kolizja samochodów osobowych

 

Inf. KP PSP Nowy Dwór Gd.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.

Nowy Dwór Gd. 28-latek został …

Paź 14, 2019 Rate: 2.69

Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019

Czołowe zderzenie autobusu z o…

Lip 27, 2019 Rate: 0.00

Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.

Pijany kierowca staranował 2 z…

Sty 13, 2019 Rate: 3.00

Facebook

Galeria artykułów

Stegna. 103 urodziny pani Joanny obchodzono w Morsie.

Wójt Gminy Sztutowo zaprasza do składania ofert dot.organizacji cyklu imprez sportowo – rekreacyjnych na plażach w Gminie Sztutowo.

Zawiadomienie Wójta Gminy Sztutowo z dn.27.02.2020

Ogłoszenie Wójta Gminy Sztutowo z dn.27.02.2020

Monika Jastrzębska-Opitz pokieruje Żuławskim Ośrodkiem Kultury do 2025 roku.

Turniej Kół Gospodyń Wiejskich z Żuław i Powiśla w Starym Polu.

Osłonka. Rozpoczęła się budowa przystani kajakowej.

Konkurs na dyrektora Zespołu Szkół w Ostaszewie rozstrzygnięty

Wolne miejsce pracy na stanowisko pracownik socjalny.