Wydanie nr 259 / 2019   
wrzesień 16, 2019

Zaloguj się

Username *
Password *
Remember Me

Uczniowie ze szkół z Mierzei Wiślanej wzięli udział w konkursie "Mierzejowy Maratonix z głową".

„Mierzejowy Maratonix z głową” to konkurs, który łączy wiedzę przyrodniczą z aktywnością fizyczną i umiejętnością pracy zespołowej. To biegi na orientację, podczas których odbywają się egzaminy przyrodnicze. 

21 maja 2019 roku po raz drugi na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Krynicy Morskiej zebrała się młodzież wraz z nauczycielami ze szkół podstawowych powiatu nowodworskiego oraz organizatorzy, partnerzy i sponsorzy konkursu. W tym roku w zmaganiach udział wzięli uczniowie ze szkół w Drewnicy, Jantarze, Stegnie, Sztutowie, Mikoszewie i Krynicy Morskiej.

Na początku pisali krótki test przyrodniczy, którego wyniki ustalały kolejność wymarszu. Następnie zostali przeszkoleni przez strażaka jak zachować się w trudnych sytuacjach i jak udzielić pierwszej pomocy.

Co 10 minut drużyny opuszczały teren szkoły i wyposażone w płaszcze przeciwdeszczowe, apteczkę (na szczęście niepotrzebne) oraz prowiant, wodę i mapę z zaznaczonymi pięcioma punktami kontrolnymi, na których byli egzaminowani przez Nadleśnictwo Elbląg, Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana, Urząd Morski, Straż Graniczną, WWF Polska Błękitny Patrol. Na mecie w placówce Straży Granicznej w Krynicy Morskiej czekały na wszystkich prezentacja sprzętu SG, piknik i ognisko z kiełbaskami.

Przy wspólnej zabawie młodzież, nauczyciele i instytucje, którym przyroda naszego powiatu jest bliska, integrowały się. Po zliczeniu punktów za wiedzę przyrodniczą z testu oraz na każdej ze stacji oraz czasu przebiegu okazało się, że najlepsza jest drużyna ze Sztutowa, na drugim miejscu uplasowała się Krynica Morska, a na trzecim Mikoszewo. Na wszystkich czekały nagrody od hojnych sponsorów, którzy osobiście je wręczali.

Konkurs był objęty patronatem Burmistrza Miasta Krynica Morska oraz Honorowym Patronatem Starosty Nowodworskiego, którzy ufundowali I i II nagrodę. III nagrodę ufundowało Nadleśnictwo Elbląg, a IV i V portal www.mierzeja.pl oraz Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Piaskach. Pozostałe nagrody ufundował Urząd Miasta w Krynicy Morskiej, Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana, Straż Graniczna i inni.

Konkurs był zorganizowany przez Alicję Zielińską i Katarzynę Swat – nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Krynicy Morskiej oraz Beatę Dróżdż z Placówki Straży Granicznej w Krynicy Morskiej.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację konkursu oraz wzięli w nim udział. Zwłaszcza dziękujemy nauczycielom, którzy potrafili zachęcić uczniów do przyjazdu i zmagań oraz przygotowali ich oraz sponsorom, na których już tradycyjnie zawsze można liczyć.

maratonix z głową (1)
maratonix z głową (3)
maratonix z głową (4)
maratonix z głową (5)
maratonix z głową (6)
maratonix z głową (7)
maratonix z głową (8)
maratonix z głową (9)
maratonix z głową (10)
maratonix z głową (2)
maratonix z głową (11)
maratonix z głową (12)
maratonix z głową (13)
maratonix z głową (14)
maratonix z głową (15)
maratonix z głową (16)
maratonix z głową (17)
maratonix z głową (18)
maratonix z głową (19)
maratonix z głową (20)
maratonix z głową (21)
maratonix z głową (22)
Previous Next Play Pause
maratonix z głową (1) maratonix z głową (3) maratonix z głową (4) maratonix z głową (5) maratonix z głową (6) maratonix z głową (7) maratonix z głową (8) maratonix z głową (9) maratonix z głową (10) maratonix z głową (2) maratonix z głową (11) maratonix z głową (12) maratonix z głową (13) maratonix z głową (14) maratonix z głową (15) maratonix z głową (16) maratonix z głową (17) maratonix z głową (18) maratonix z głową (19) maratonix z głową (20) maratonix z głową (21) maratonix z głową (22)

Informacja/ Fot.:Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Krynicy Morskiej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Najnowsze

Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019

Czołowe zderzenie autobusu z o…

Lip 27, 2019 Rate: 0.00

Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.

Pijany kierowca staranował 2 z…

Sty 13, 2019 Rate: 3.00

Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.

Cedry Małe. Wypadek na S7. Sam…

Maj 27, 2019 Rate: 5.00

Facebook

Galeria artykułów

Nowy Dwór Gdański. Wyprawki szkolne wręczone dzieciom

Nowy Dwór Gd. Szczyt Klimatyczny Żuław. Zaproszenie.

Wsiadł do samochodu po alkoholu i z sądowym zakazem. Chciał pomóc pijanemu ojcu w „załatwieniu” kolizji

Podpisanie umowy na Przebudowę Stopnia Wodnego Przegalina

Nowy Dwór Gdański. Kandydaci PiS - Kacper Płażyński i Kazimierz Janiak na spotkaniu z mieszkańcami.

Gmina Ostaszewo. Dożynki w Nowej Kościelnicy.

GDOŚ informuje w sprawie przekopu, że potrzebuje jeszcze więcej czasu na decyzję.

Zmiany w logowaniu do banków od 14 września. Wymagane dodatkowe zabezpieczenia.

Powiat Nowodworski. Zbliża się weekend pełen atrakcji. Zobacz program.