Wydanie nr 27 / 2020   
styczeń 27, 2020

Zaloguj się

Username *
Password *
Remember Me

W Krynicy Morskiej ma powstać Straż Miejska. Chcą wspomóc istniejące służby.

W sezonie letnim Krynica Morska z miasta liczącego niespełna 1300 mieszkańców staje się miastem 30-40 tysięcznym. Wsparcie policji jest niewystarczające. Dlatego w Krynicy Morskiej chcą powołać do życia Straż Miejską, która będzie czuwać na straży bezpieczeństwa mieszkańców i turystów.

Chcąc wspomóc istniejące służby i zapewnić  mieszkańcom i turystom jak najlepszy porządek publiczny rozważany jest taki projekt. Jak czytamy w komunikacie Urzędu Miasta, strażnicy mają zajmować się między innymi:

1. Nielegalny handel. Często w godzinach popołudniowych i wieczornych przy naszych ulicach czy skwerach pojawiają się sprzedawcy, którzy nie posiadają stosownych zgód i zezwoleń. Stanowią oni nieuczciwą konkurencje dla tych co w uczciwy sposób współpracują z Urzędem Miasta oraz realizują Uchwały Rady Miejskiej.
 
2. Duża ilość nieprawidłowo parkujących samochodów. Szczególnie w okresie weekendów letnich, ale i nie tylko bardzo wielu kierowców parkuje w miejscach niedozwolonych blokując możliwość przejazdu służbom ratowniczym lub stwarzając zagrożenie pożarem podczas parkowania w lesie lub na ścieżkach rowerowych.
 
3. Problem bezdomnych zwierząt. Czasem niestety zdarza się, że ktoś pozostawia zwierzę na ulicy bez opieki. Wówczas Straż Miejska mogłaby interweniować.
 
4. Wprawdzie już coraz rzadziej ale jednak jeszcze się zdarza podrzucanie śmieci do lasu lub w okolice Zalewu Wiślanego. Poszukiwanie takich sprawców także należałoby do obowiązków Straży Miejskiej.
 
5. Zakłócanie porządku publicznego w przestrzeni publicznej szczególnie zdarza się latem. Straż Miejska w takich sytuacjach może podejmować interwencje aby zadbać o nasze bezpieczeństwo.
 
6. Porządek na posesjach. Po zakończeniu wakacji bardzo często handlowcy rozbierają i wywożą swoje budowle pozostawiając bałagan na terenie swojej działalności. Zależy nam aby nasze Miasto było czyste i kojarzone pozytywnie. Straż Miejska mogłaby przypominać o obowiązku utrzymania porządku na posesjach.
 
7. Nikt z nas nie chce wdychać nieprzyjemnych zapachów oraz zanieczyszczonego powietrza, które czasami unosi się z kominów. Straż Miejska ma możliwości kontrolowania tego co spalamy w piecach dbając o środowisko w którym mieszkamy.
 
8. Pojawienie się dodatkowych służb mundurowych na naszych ulicach i w przestrzeni publicznej zwiększy poczucie bezpieczeństwa mieszkańców i turystów, przebywających w Krynicy Morskiej.
 
fot. k. czapliński
 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.

Nowy Dwór Gd. 28-latek został …

Paź 14, 2019 Rate: 2.69

Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019

Czołowe zderzenie autobusu z o…

Lip 27, 2019 Rate: 0.00

Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.

Pijany kierowca staranował 2 z…

Sty 13, 2019 Rate: 3.00

Facebook

Galeria artykułów

Zespół interdyscyplinarny w Sztutowie zaprasza na spotkanie edukacyjne pn. Dzień bezpiecznego internetu

Informacja dot. terminów wydawania żywności w miesiącu styczniu 2020 r. w Gminie Sztutowo.

Nowy Dwór Gdański. Podsumowanie działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu nowodworskiego.

XIII Sesja Rady Gminy Stegna w środę 29 stycznia. Zobacz czym zajmą się radni.

Nowy Dwór Gd. Spacerujący dzik po mieście.

Sztutowo. Zaproszenie do udziału w warsztatach ekonomicznych i kulinarnych.

Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości zagrają w Stegnie.

Stegna. Utrudnienia w ruchu w związku z przebudową ul. Dmowskiego.

Nowy Dwór Gdański kończy w tym roku 450 lat.