Wydanie nr 176 / 2019   
czerwiec 25, 2019

Zaloguj się

Username *
Password *
Remember Me

Edyta Kozakiewicz

Neptun wraz z małżonką Prozerpiną poprowadził królewski orszak nad morskie fale w Stegnie. Kolorowy, rozśpiewany korowód, który wyruszył z DPS Mors wzbudził zachwyt turystów i stał się sensacją na plaży. Tak świętowano Noc Świętojańską.

noc świetojańska stegna dps (3)
noc świetojańska stegna dps (2)
noc świetojańska stegna dps (8)
noc świetojańska stegna dps (1)
noc świetojańska stegna dps (4)
noc świetojańska stegna dps (5)
noc świetojańska stegna dps (6)
noc świetojańska stegna dps (7)
noc świetojańska stegna dps (9)
noc świetojańska stegna dps (10)
Previous Next Play Pause
noc świetojańska stegna dps (3) noc świetojańska stegna dps (2) noc świetojańska stegna dps (8) noc świetojańska stegna dps (1) noc świetojańska stegna dps (4) noc świetojańska stegna dps (5) noc świetojańska stegna dps (6) noc świetojańska stegna dps (7) noc świetojańska stegna dps (9) noc świetojańska stegna dps (10)
fot. Maria Pawłowska

Stegna. Jedyna taka wystawa Figurek Kinder Niespodzianka w Polsce. Największa w Europie. Od 24 czerwca dostępna przez całe lato w Gminnym Ośrodku Kultury w Stegnie. Czynne codziennie od godz.11.00 do 19.00

Jak co roku zapraszamy na jedyną w Polsce, prywatną wystawę figurek Kinder Niespodzianek. Do obejrzenia wszystkie dostępne modele. Poznaj ich historię!
 Rezerwacje dla grup zorganizowanych pod nr tel. 55 247 82 92.

 

wystawa kinder niespodzianki stegna

Właśnie dobiega końca pierwsze wakacyjne bronowanie i przesiewanie plaż w Gminie Stegna. W tym roku planuje się w miesiącach lipiec- sierpień przesiewanie plaż 2 razy w miesiącu, natomiast w miesiącach: wrzesień, październik, listopad - 1 raz w miesiącu.

W celu zapewnienia czystości wokół koszy na plażach, pracownicy firmy świadczącej usługę wywozu śmieci, będą pełnić dyżury w piątki, soboty i niedziele w godz. 1300 – 20 00 dbając, aby kosze nie przepełniały się.
W tym celu będą je workować i przygotowywać do odbioru.

W okresie wakacyjnym Gmina Stegna zatrudnia w ramach prac społecznie -użytecznych 5 osób, które zostały skierowane do miejscowości:
- Stegna – 2 osoby
- Jantar - 1 osoba
- Mikoszewo – 1 osoba
- Drewnica - 1 osoba

Pracownicy będą zbierać śmieci oraz wykonywać czynności porządkowe na terenie wskazanych miejscowości. Będą pracować do 10 godzin tygodniowo ( do 40 miesięcznie).

Niestety mamy świadomość, że podejmowane prze Gminę działania często są niewystarczające i śmieci widoczne są niemal w wszędzie.

Często obserwuje się zaniedbania osób prowadzących działalność (głównie gastronomiczną). Na zapleczach barów ( widocznych dla przechodzących osób) jest delikatnie mówiąc „bałagan”, a śmieci tj. kartony i plastik są przenoszone przez wiatr na ulice, chodniki, plaże itp. a później słyszymy: „to nie moje śmieci”. Pojemniki na śmieci zamiast stać w barach w widocznych dla klientów miejscach ( zgodnie z przepisami porządkowymi i zaleceniami Sanepidu ), są często schowane za barem lub na zapleczu i śmieci zamiast w barach wyrzucane są do koszy ulicznych, powodując ich przepełnienie.

Karane będą osoby ( za podrzucanie śmieci mandat do 500 zł.), które śmieci ze sklepów lub barów będą podrzucać do domów i oddawać jako komunalne. W związku z takimi procederami będą prowadzone kontrole na nieruchomościach zamieszkałych, których właściciele prowadzą działalność gastronomiczno-handlową na terenie Stegny. Do Urzędu Gminy w Stegnie docierają telefoniczne informacje z podaniem nawet konkretnych nazwisk osób, które stosują takie praktyki.

W związku z powyższym czynności kontrolne zostaną skierowane w pierwszej kolejności w Stegnie na ul. Powstańców Warszawy, ul. Słoneczną i ul. Gdańską.

Czystość i porządek w Gminie Stegna 2

Informacja, foto: Gmina Stegna

W sobotę, 22 czerwca po raz kolejny w naszym mieście został zorganizowany Dzień Dawcy Szpiku. Akcja tradycyjnie już została przeprowadzona we współpracy z Fundacja DKMSKlub NowodworskiŻuławski Park HistorycznyPowiat Nowodworski Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim oraz Żuławski Ośrodek Kultury.

Sobotnie wydarzenie było dedykowane wszystkim podopiecznym fundacji, którzy zmagają się z ostrą białaczką szpikową. W czasie prowadzonych w tym dniu rejestracji, kolejni mieszkańcy naszego regionu wyrazili swoją gotowość znalezienia się w bazie danych fundacji DKMS i pomocy chorym. Być może ktoś z nich podaruje, osobie czekającej na przeszczep szpiku, szansę na odzyskanie zdrowia i nowe życie.

Organizatorzy kierują słowa podziękowania wszystkim, którzy wyrazili swoją chęć pomocy poprzez rejestrację w Bazie Dawców Komórek Macierzystych. Wielkie podziękowania kierujemy również do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim, Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim Policji, Powiatowego Urzędu Pracy w Nowym Dworze Gdańskim, Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze GdańskimZespół Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim, Miejskiego Przedszkola nr 4 w Nowym Dworze Gdańskim, Kościół pw. Przemienienia PańskiegoParafia Niepokalanego Serca Maryi w Nowym Dworze GdańskimLUX kebab, patrona medialnego Dziennik Bałtycki, wolontariuszy, a także inicjatora akcji - Adam Borzestowski, bez których poświęcenia, pomocy i pracy nie udałoby się zorganizować tego wydarzenia.

dkms akcja (5)
dkms akcja (1)
dkms akcja (2)
dkms akcja (3)
dkms akcja (4)
dkms akcja (6)
dkms akcja (7)
dkms akcja (8)
dkms akcja (9)
dkms akcja (10)
Previous Next Play Pause
dkms akcja (5) dkms akcja (1) dkms akcja (2) dkms akcja (3) dkms akcja (4) dkms akcja (6) dkms akcja (7) dkms akcja (8) dkms akcja (9) dkms akcja (10)
fot.info: żuławski park historyczny

Rada Powiatu na sesji w dniu 18 czerwca br. jednogłośnie udzieliła Zarządowi Powiatu wotum zaufania i absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2018. Ponadto przyjęła informacje o przygotowaniu służb, inspekcji i straży oraz służb medycznych działających na terenie Powiatu Nowodworskiego do sezonu letniego 2019.

Na V sesji Radni podjęli dwanaście uchwał. Dokonano zmian: uchwały budżetowej na 2019 r., uchwały Nr XXIII/160/2016 Rady Powiatu w Nowym Dworze Gdańskim z dnia 25 listopada 2016 r. w sprawie przyjęcia programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży uczących się w szkołach na terenie Powiatu Nowodworskiego oraz nazwy Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim, ul. Warszawska 54, 82-100 Nowy Dwór Gdański. Rada Powiatu przyjęła również sprawozdanie z efektów pracy organizatora rodzinnej pieczy zastępczej za 2018 rok oraz raport z realizacji w latach 2017 – 2018 „Programu Ochrony Środowiska dla Powiatu Nowodworskiego na lata 2017 – 2020 z perspektywą na lata 2021 – 2024”.
Ponadto Rada Powiatu podjęła uchwały oświatowe ustalając: regulamin określający zasady przyznawania Stypendium Starosty Nowodworskiego w ramach programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży uczących się w szkołach ponadpodstawowych i specjalnych na terenie Powiatu Nowodworskiego; regulamin wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat oraz plan sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych mających siedzibę na obszarze Powiatu Nowodworskiego, od dnia 1 września 2019 roku. Wyraziła także zgodę na nabycie w 2019 r. w drodze zakupu, nieruchomości na własność Powiatu Nowodworskiego.

Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami ustawy o samorządzie powiatowym, po raz pierwszy na sesji prezentowany był raport o stanie Powiatu Nowodworskiego za 2018 rok, obejmujący podsumowanie działalności Zarządu Powiatu w roku poprzednim, w szczególności realizację prowadzonej polityki, programów, strategii, uchwał rady powiatu i budżetu. Po prezentacji przeprowadzona została debata, po której Rada Powiatu jednogłośnie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu w Nowym Dworze Gdańskim.

Jednym z ostatnich punktów porządku obrad było udzielenie absolutorium za 2018 r. Rada Powiatu w Nowym Dworze Gdańskim jednogłośnie podjęła uchwały w sprawach: zatwierdzania sprawozdania finansowego za 2018 r. i udzielenia absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2018 r. dla Zarządu Powiatu w Nowym Dworze Gdańskim.

 Relacja wideo zobacz

sesja rady powiatu nowodworskiego (9)
sesja rady powiatu nowodworskiego
sesja rady powiatu nowodworskiego (4)
sesja rady powiatu nowodworskiego (12)
sesja rady powiatu nowodworskiego (5)
sesja rady powiatu nowodworskiego (3)
sesja rady powiatu nowodworskiego (14)
sesja rady powiatu nowodworskiego (7)
sesja rady powiatu nowodworskiego (15)
sesja rady powiatu nowodworskiego (10)
sesja rady powiatu nowodworskiego (1)
sesja rady powiatu nowodworskiego (2)
sesja rady powiatu nowodworskiego (11)
sesja rady powiatu nowodworskiego (8)
sesja rady powiatu nowodworskiego (13)
Previous Next Play Pause
sesja rady powiatu nowodworskiego (9) sesja rady powiatu nowodworskiego sesja rady powiatu nowodworskiego (4) sesja rady powiatu nowodworskiego (12) sesja rady powiatu nowodworskiego (5) sesja rady powiatu nowodworskiego (3) sesja rady powiatu nowodworskiego (14) sesja rady powiatu nowodworskiego (7) sesja rady powiatu nowodworskiego (15) sesja rady powiatu nowodworskiego (10) sesja rady powiatu nowodworskiego (1) sesja rady powiatu nowodworskiego (2) sesja rady powiatu nowodworskiego (11) sesja rady powiatu nowodworskiego (8) sesja rady powiatu nowodworskiego (13)
fot.info: Starostwo powiatowe nowy dwór gdański

 

Nowy Dwór Gdański. Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami miasta. Mieszkańcy żuławskiego miasta licznie wzięli udział w kościelnym święcie Bożego Ciała.

boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (1)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (2)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (3)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (4)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (5)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (6)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (8)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (9)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (10)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (11)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (15)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (18)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (19)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (20)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (21)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (22)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (24)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (25)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (27)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (28)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (29)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (30)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (31)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (33)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (35)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (36)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (37)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (40)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (42)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (45)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (49)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (52)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (53)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (56)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (57)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (58)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (59)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (63)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (65)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (67)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (68)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (71)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (73)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (76)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (78)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (80)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (81)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (82)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (83)
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (85)
Previous Next Play Pause
boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (1) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (2) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (3) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (4) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (5) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (6) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (8) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (9) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (10) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (11) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (15) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (18) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (19) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (20) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (21) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (22) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (24) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (25) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (27) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (28) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (29) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (30) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (31) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (33) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (35) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (36) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (37) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (40) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (42) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (45) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (49) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (52) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (53) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (56) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (57) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (58) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (59) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (63) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (65) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (67) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (68) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (71) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (73) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (76) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (78) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (80) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (81) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (82) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (83) boze ciało nowy dwór gdański 20.06 (85)

 

Przez dwa dni w Nowym Dworze Gdańskim rozbrzmiewała muzyka. Było kolorowo, radośnie i smacznie. Szczudlarze, karuzele, koncerty gwiazd i ustanowienie Rekordu Guinnessa.

W sobotę podczas dni Nowego Dworu Gdańskiego na scenie wystapili artyści ze Studia wokalnego przy Żuławskim Ośrodku Kultury, Kraina Otwartej Sztuki KOS działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Stegnie oraz Gwiazdy muzyki estradowej zespół Request, Tomasz Karolak z zespołem Pączki w tłuszczu i gwiazda sceny rap zespół Mesajah.
Smacznie było za sprawą Żuławskiego Banku Spółdzielczego, który ustanowił Rekord Guinnessa na Najdłuższą Pajdę chleba ze smalcem w Polsce.

Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (2)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (3)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (4)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (5)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (7)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (8)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (9)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (11)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (12)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (13)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (14)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (27)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (38)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (41)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (43)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (45)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (48)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (49)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (51)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (53)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (54)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (56)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (62)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (63)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (64)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (65)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (66)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (67)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (68)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (69)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (70)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (73)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (74)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (75)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (76)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (77)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (78)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (79)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (80)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (82)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (85)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (88)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (97)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (98)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (102)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (103)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (133)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (136)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (174)
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (175)
Previous Next Play Pause
Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (2) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (3) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (4) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (5) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (7) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (8) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (9) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (11) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (12) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (13) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (14) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (27) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (38) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (41) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (43) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (45) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (48) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (49) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (51) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (53) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (54) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (56) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (62) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (63) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (64) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (65) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (66) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (67) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (68) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (69) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (70) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (73) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (74) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (75) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (76) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (77) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (78) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (79) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (80) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (82) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (85) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (88) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (97) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (98) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (102) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (103) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (133) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (136) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (174) Dni Nowego Dworu Gdańskiego - 22.06 (175)

 

 

Podczas dzisiejszego zakończenia roku w Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim wręczono Stypendia Starosty Nowodworskiego za wysokie wyniki w nauce w roku szkolnym 2018/2019.

Starosta Nowodworski Jacek Gross wraz z Prezesem Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Dworze Gdańskim Jarosławem Dywizjuszem w dowód uznania złożyli na ręce Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 Mariana Kwoczka Medal 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim mł. bryg. Jarosław Gryciuk wraz z Zastępcą Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim mł. bryg. Łukasz Zblewski złożyli na ręce ucznia Dominika Komoszyńskiego podziękowania za wzorową postawę w sytuacji zagrożenia życia. Jest ona godna naśladowania.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy niezapomnianych i bezpiecznych wakacji!

Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (5)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (68)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (67)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (60)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (6)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (55)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (56)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (53)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (52)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (49)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (48)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (47)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (45)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (41)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (4)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (31)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (24)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (2)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (20)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (21)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (18)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (149)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (145)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (134)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (13)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (130)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (126)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (120)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (110)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (11)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (104)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (101)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (100)
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (1)
Previous Next Play Pause
Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (5) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (68) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (67) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (60) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (6) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (55) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (56) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (53) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (52) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (49) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (48) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (47) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (45) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (41) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (4) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (31) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (24) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (2) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (20) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (21) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (18) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (149) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (145) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (134) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (13) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (130) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (126) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (120) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (110) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (11) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (104) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (101) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (100) Zakończenie roku szkolnego zespół szkół nr 1 ndg (1)

23 czerwca 2019 r. po raz 28 odbyła się gala wręczenia Nagród Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego. Uroczystość odbyła się w budynku Żuławskiego Ośrodka Kultury. Burmistrz Jacek Michalski wręczył pamiątkowe dyplomy i statuetki osobom oraz instytucjom, które zasłużyły się dla Gminy Nowy Dwór Gdański w różnych działaniach społeczno-kulturalnych.

Nagrodzeni laureaci nagród burmistrza:

Jiří Pšurný - za wkład włożony w rozwój dobrosąsiedzkich relacji między naszymi miasta partnerskimi (Velka nad Velickou – Gmina Nowy Dwór Gdański), za krzewienie aktywności obywatelskiej
oraz współpracę na płaszczyznach: kulturowych, sportowych i edukacyjnej.

Marcin Owsiński - za krzewienie wiedzy o najnowszej historii Żuław, propagowanie aktywności obywatelskiej oraz kształtowanie świadomości społecznej.

Generał Tomasz Komoszyński - za wieloletnie działania związane z zapewnianiem bezpieczeństwa mieszkańcom Gminy Nowy Dwór Gdański oraz za wsparcie udzielane gminnym jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych.

Teatr Bez Kurtyny - za zaangażowanie wkładane w działalność związaną z kształtowaniem wrażliwości artystycznej wśród mieszkańców Gminy Nowy Dwór Gdański
oraz realizację przedsięwzięć przyczyniających się do budowania korzystnego wizerunku Żuław.

Klub Nowodworski za Dzień Osadnika - za zainicjowanie w naszej gminie corocznych obchodów Dnia Osadnika, dzięki którym kultywowana jest pamięć o pierwszych Osadnikach na Żuławach wśród mieszkańców Żuław i Pomorza.

W gali wzięli udział Starosta Nowodworski Jacek Gross oraz wicestarosta Barbara Ogrodowska.

Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (99)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (37)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (4)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (5)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (6)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (7)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (10)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (13)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (15)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (17)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (24)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (30)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (35)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (38)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (42)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (44)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (46)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (47)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (51)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (53)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (55)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (56)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (61)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (130)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (68)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (69)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (72)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (74)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (76)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (77)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (86)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (87)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (89)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (92)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (97)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (98)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (100)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (101)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (103)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (105)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (106)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (118)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (123)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (124)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (125)
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (129)
Previous Next Play Pause
Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (99) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (37) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (4) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (5) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (6) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (7) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (10) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (13) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (15) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (17) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (24) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (30) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (35) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (38) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (42) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (44) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (46) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (47) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (51) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (53) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (55) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (56) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (61) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (130) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (68) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (69) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (72) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (74) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (76) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (77) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (86) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (87) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (89) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (92) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (97) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (98) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (100) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (101) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (103) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (105) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (106) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (118) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (123) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (124) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (125) Nagrody burmistrza Nowego dworu gdańskiego (129)

 

W czasie zakończenia roku szkolnego 2018/2019 w Zespół Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim wręczono Stypendia Starosty Nowodworskiego za wysokie wyniki w nauce w roku szkolnym 2018/2019. Starosta Nowodworski Jacek Gross wraz z Prezesem Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Dworze Gdańskim Jarosławem Dywizjuszem złożyli na ręce Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 Wioletty Przyborowskiej. Medal 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża. 

Dnia 19.06.2019 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019, przybyli zaproszeni goście m.in. Jacek Gross – Starosta Powiatu Nowodworskiego, Barbara Ogrodowska – Wicestarosta Powiatu Nowodworskiego, Marcin Głowacki – przedstawiciel Zarządu Powiatu, dr Zbigniew Bojkowski radny powiatu nowodworskiego, Beata Zawadzka – inspektor oświaty, Wioletta Lewandowska dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nowym Dworze Gdańskim,  Patrycja Głodnicka – komendant Hufca Pracy w Nowym Dworze Gdańskim, Jarosław Dywizjusz – prezes OSP w Nowym Dworze Gdańskim, Danuta Stępniewska – prezes Oddziału ZNP, Piotr Łukasiuk – Starszy Cechu Rzemiosł Różnych, ks. Mariusz Pietrzykowski – proboszcz parafii Niepokalanego Serca Maryi.

Podczas uroczystości na ręce pani dyrektor Wioletty Przyborowskiej został wręczony Medal 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża w dowód uznania za wieloletnie efektywne wsparcie Polskiego Czerwonego Krzyża. Nagrodę wręczyli Starosta Jacek Gross  oraz prezes OSP Jarosław Dywizjusz.

Uczniowie naszej szkoły otrzymali jednorazowe stypendia Starosty Nowodworskiego za szczególne osiągnięcia w nauce. Świadectwa ukończenia szkoły odebrali uczniowie klasy trzeciej Branżowej Szkoły I stopnia. Dyrektor Wioletta Przyborowska wręczyła wyróżniającym się uczniom w bieżącym roku szkolnym nagrody i dyplomy.

 
Stypendia Starosty Nowodworskiego otrzymali:

Technikum:

 • Maja Boćko
 • Aleksandra Henke
 • Patrycja Jaros
 • Julia Król
 • Kornelia Lendas
 • Maciej Podsiadły
 • Emilia Raflewska
 • Monika Sobczak
 • Małgorzata Sopata
 • Jakub Sztyber
 • Kamila Zwolińska

Branżowa Szkoła I stopnia:

 • Kamil Glazer
 • Monika Graff
 • Jakub Grzębski
 • Patrycja Grabowska
 • Bartłomiej Kiedrowicz
 • Monika Nadolska
 • Dominika Nowak
 • Natalia Przydatek
 • Dominik Sak
 • Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (36)
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (9)
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (16)
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (22)
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (26)
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (31)
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (45)
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (54)
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (56)
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (59)
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (61)
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (63)
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (72)
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (74)
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (76)
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (78)
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (79)
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (81)
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (83)
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (86)
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (87)
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (90)
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (92)
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (95)
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (97)
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (99)
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (102)
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (105)
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (116)
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (139)
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (141)
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (143)
  Previous Next Play Pause
  Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (36) Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (9) Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (16) Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (22) Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (26) Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (31) Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (45) Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (54) Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (56) Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (59) Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (61) Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (63) Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (72) Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (74) Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (76) Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (78) Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (79) Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (81) Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (83) Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (86) Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (87) Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (90) Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (92) Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (95) Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (97) Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (99) Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (102) Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (105) Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (116) Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (139) Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (141) Zakończenie roku szkolnego zs nr 2 (143)

Najnowsze

Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.

Pijany kierowca staranował 2 z…

Sty 13, 2019 Rate: 3.00

Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.

Cedry Małe. Wypadek na S7. Sam…

Maj 27, 2019 Rate: 5.00

Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.

Wilki zawędrowały na Żuławy? W…

Mar 03, 2019 Rate: 0.00

Facebook

Galeria artykułów

Stegna. Noc Świętojańska w DPS MORS.

Stegna. Wystawa Figurek Kinder Niespodzianka. Jedyna w Polsce. Największa w Europie. Już otwarte.

Gmina Stegna. Czystość i porządek w Gminie Stegna.

Nowy Dwór Gd. Dzień Dawcy Szpiku. Akcja rejestracji w bazie danych fundacji DKMS.

Rekord Guinnessa. Gwiazdy. Koncerty. Dni Nowego Dworu Gdańskiego. Dzień drugi - 23.06.2019

Ewa Dąbska uhonorowana nagrodą specjalną Wójt 30-lecia Wolności RP. Statuetka Orła Przedsiębiorczości dla Gminy Stegna.

Uroczysta gala wręczenia Nagród Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego.

X Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków

Druga edycja "Pikniku Militarnego, Pantery nad Wisłą" w Mikoszewie.