Wydanie nr 59 / 2020   
luty 28, 2020

Zaloguj się

Username *
Password *
Remember Me

Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości zagrają w Stegnie.

By gok stegna styczeń 26, 2020 Add new comment

Czesław Mozil ze swoim niepowtarzalnym projektem dotrze do Stegny . 1 lutego wraz z dziećmi i młodzieżą uczestniczącymi w zajęciach muzycznych GOK- KOS, zagra koncert, jakiego jeszcze nie było.

Tymczasem parę słów o projekcie:
"Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości" to projekt, w którym dzieci ze szkół muzycznych z całego kraju, akompaniują muzykowi - Czesławowi Mozilowi. To akcja, która ma na celu zaprezentowanie młodych ludzi, którzy wybrali - często niełatwą - drogę muzykowania. W ramach akcji rejestrowane są piosenki w wykonaniu dzieci z udziałem profesjonalnych muzyków, a także teledyski, wywiady oraz relacje video z planu zdjęciowego.

Naszym celem jest przybliżyć sylwetki młodych - zdolnych, którzy zachwycają swoim talentem i zaangażowaniem, m.in. Aniela z Krakowa - utalentowana oboistka, która grając na tym niełatwym instrumencie, potrafi wytwarzać nieprzerwany dźwięk. Osiąga to poprzez wdychanie powietrza przez nos, przy jednoczesnym wydychaniu go przez usta. Tą techniką (circular breathing) ośmiolatka potrafi grać frazy dłuższe niż jej nauczyciel.
Dziesięcioletni Wiktor z Zielonej Góry gra na pianinie od 3 lat, ale już dzisiaj - pomimo młodego wieku - zachwyca wirtuozerią i dojrzałością gry. Jego idolem jest Rafał Blechacz.
Najmłodsze trio z Bydgoszczy: siedmioletnia Gosia, która od 3 lat wprawnie gra na flecie, ośmioletnia Tosia na fortepianie i ośmioletnia Michalinka na skrzypcach.
Na tym nie koniec. Czesław Mozil do wspólnego muzykowania zaprosił dzieci z Pszczyny, Nowego Dworu Mazowieckiego, Kutna, Piły, Radzynia Podlaskiego, Lublina, Poznania i Warszawy. Usłyszymy różne składy: od chóru, przez orkiestrę akordeonową, klasę harf, flety poprzeczne, saksofony, klasy perkusji do orkiestr dętych i symfonicznych.

„Kiedyś To Były Święta” to 24 piosenki - jedna na każdy dzień adwentu (od 1 do 24 grudnia). Muzykującym dzieciom wokalnie towarzyszą m.in. Kuba Quebonafide Grabowski, Czesław Mozil, czy Zuza Jabłońska. Do każdego utworu został nagrany teledysk, prezentujący młodych bohaterów, w różnych sytuacjach muzycznych.

Czesław Mozil o projekcie:

„Byłem normalnym chłopakiem grającym w piłkę i gry komputerowe, ale tym czymś, co mnie wyróżniało, była gra na instrumencie. Byłem uczniem szkoły muzycznej i miałem mega zajawkę na akordeon. To był mój magiczny świat.
„Grajkowie Przyszłości” to projekt dalekosiężny, rozwojowy i futurologiczny, który będzie miał swoją kontynuację, bo widzę, jak ciepło jest przyjmowany przez dzieciaki, ich rodziców, nauczycieli i kolegów z branży. Czeka na nas kilkaset szkół muzycznych w całym kraju i setki tysięcy zdolnych dzieci, których talent warto i należy zaprezentować szerszemu gronu.”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.

Nowy Dwór Gd. 28-latek został …

Paź 14, 2019 Rate: 2.69

Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019

Czołowe zderzenie autobusu z o…

Lip 27, 2019 Rate: 0.00

Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.

Pijany kierowca staranował 2 z…

Sty 13, 2019 Rate: 3.00

Facebook

Galeria artykułów

Stegna. 103 urodziny pani Joanny obchodzono w Morsie.

Wójt Gminy Sztutowo zaprasza do składania ofert dot.organizacji cyklu imprez sportowo – rekreacyjnych na plażach w Gminie Sztutowo.

Zawiadomienie Wójta Gminy Sztutowo z dn.27.02.2020

Ogłoszenie Wójta Gminy Sztutowo z dn.27.02.2020

Monika Jastrzębska-Opitz pokieruje Żuławskim Ośrodkiem Kultury do 2025 roku.

Turniej Kół Gospodyń Wiejskich z Żuław i Powiśla w Starym Polu.

Osłonka. Rozpoczęła się budowa przystani kajakowej.

Konkurs na dyrektora Zespołu Szkół w Ostaszewie rozstrzygnięty

Wolne miejsce pracy na stanowisko pracownik socjalny.