Wydanie nr 292 / 2019   
październik 19, 2019

Zaloguj się

Username *
Password *
Remember Me

Ptasi Piknik na Mierzei Wiślanej 2019. Zaproszenie.

Nad Zatoką Gdańską jednym z wydarzeń (w kraju ponad 200) jest Ptasi Piknik organizowany w dniach 5-6 października w Krynicy Morskiej, a dokładnie 5 km za Krynicą w kierunku miejscowości Piaski przy dawnej Leśniczówce w Krynicy Morskiej.

Miejsce imprezy plenerowej należy do wyjątkowych nie tylko w skali kraju, ale też w skali Europy. Ponad wąskim pasem lądu corocznie przelatują miliony ptaków tworząc spektakularne zjawisko przyrodnicze. Jesienią zjawisko to nabiera na sile i niejednokrotnie ponad głowami możemy jednego dnia zaobserwować dziesiątki tysięcy skrzydlatych migrantów. Wartym podkreślenia jest również fakt, że jest to zarazem jedno z czterech miejsc w Europie o wyjątkowym nasileniu wędrówki ptaków drapieżnych. Liczebności niektórych gatunków – krogulec, kobuz, błotniak zbożowy czy sokół wędrowny – uzyskane w wyniku badań partnera projektu – Stowarzyszenie Drapolicz – należą do rekordowych w skali Europy.

    Zapraszamy na Mierzeję, gdzie od 8:00 w pierwszy weekend października będzie można wspólnie z doświadczonymi ornitologami obserwować dziesiątki tysięcy przelatujących ptaków (z punktów zlokalizowanych nad morzem i na szczycie mierzejowej wydmy), będzie można wziąć udział w warsztatach rozpoznawania ptaków. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w badaniach polegających na chwytaniu i obrączkowaniu ptaków – badaniach ptaków o aktywności dziennej oraz w całonocnych odłowach sów migrujących po zmroku. Na wszystkich czekają ogniska z poczęstunkiem, konkursy z nagrodami, opowieści o przyrodzie, lesie i ptakach.

    Weź udział w międzynarodowym święcie ptaków i ludzi. Zobacz z nami 100 tysięcy ptaków z ponad stu gatunków. Spędź weekend z ptakami i poznaj unikatową przyrodę Mierzei.

Organizatorem Ptasiego Pikniku jest Nadleśnictwo Elbląg, partnerami: Stowarzyszenie Drapolicz, Stowarzyszenie Ochrony Sów, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, Park Krajobrazowy Mierzei Wiślanej oraz Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Wydarzenie dofinansowuje WFOŚiGW w Gdańsku.

Więcej informacji dotyczących szczegółów wydarzenia (dokładnej lokalizacji, warunków, możliwości zarezerwowania noclegów) można znaleźć na stronach: www.elblag.gdansk.lasy.gov.pl, www.drapolicz.org.pl, oraz na profilu Facebook (Ptasi Piknik)

5/6.10.2019 Krynica Morska w godz. od 9.00- 16.00

ptasi piknik

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Najnowsze

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.

Nowy Dwór Gd. 28-latek został …

Paź 14, 2019 Rate: 2.73

Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019

Czołowe zderzenie autobusu z o…

Lip 27, 2019 Rate: 0.00

Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.

Pijany kierowca staranował 2 z…

Sty 13, 2019 Rate: 3.00

Facebook

Galeria artykułów

Przekop Mierzei Wiślanej. Przekazanie Wykonawcy placu budowy pod realizację zadania „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską część I”

Pierwsza ścieżka rowerowa w Gminie Ostaszewo już gotowa.

Gmina Stegna. Wójt gminy podpisała umowę na modernizację boiska w Stegnie.

Stegna. Jesienne nostalgie. Koncert wspomnień. Zaproszenie.

Sztutowo. Spacer krajobrazowy historyczno-przyrodniczy po miejscowości.

Kąty Rybackie. Wernisaż wystawy poplenerowej „Inkluzje Mierzei”

Trwa remont boiska w Stegnie. Nawodnienie i budowa zaplecza sanitarnego.

Sukces sportowy uczniów Zespołu Szkół

II Bursztynowy bieg i Marsz Nordic Walking. Sztutowo 2019