Wydanie nr 78 / 2019   
marzec 19, 2019

Zaloguj się

Username *
Password *
Remember Me
Reklama Poziom Góra

Edyta Kozakiewicz

Rozpoczynamy dziś akcję informacyjną rządu na temat programów Nowa Piątka. W Pomorskie, do wszystkich 123 gmin, wyruszą specjaliści m.in. z Wydziału Polityki Społecznej i Biura Wojewody by przedstawić szczegóły Nowej Piątki i odpowiedzieć na pytania. Zaczynamy dziś od Trójmiasta – mówił wojewoda Dariusz Drelich podczas inauguracji akcji.

Spotkania, w których razem z wicewojewodą będziemy brali udział, będą też okazją do przedstawienia szczegółów innych programów, chociażby Funduszu Dróg Samorządowych, bardzo ważnego dla poprawy infrastruktury drogowej – dodał wojewoda.

Gdzie i kiedy #Nowa Piątka
18 marca – Gdańsk (Brama Wyżynna), Gdynia (bulwar Nadmorski), Sopot (plac Przyjaciół)
19 marca br. – Debrzno (ul. Rynek), Czarne (plac Wolności), Rzeczenica (ul. Białoburska)
20 marca br. – Koczała , Przechlewo, Człuchów
21 marca br. – Konarzyny, Chojnice, Brusy, Chojnice
22 marca br. - Lipusz, Dziemiany, Karsin, Stara Kiszewa
Aktualny harmonogram będziemy publikować (na kolejny tydzień) co piątek.

Więcej

 

W Zespole Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim odbył się etap powiatowy Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Uczniowie nowodworskiego liceum oraz technikum odpowiadali na pytania dot. funkcjonowania gmin, powiatów i województw. 
Do etapu wojewódzkiego konkursu zakwalifikowali się:
I miejsce - Tomasz Aszyk i Jan Lewandowski (taka sama ilość punktów.
III miejsce - Miłosz Ogrodowski. 

Dyplomy oraz nagrody wręczyli: Wicestarosta Nowodworska Barbara Ogrodowska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowym Dworze Gdańskim Wojciech Krawczyk oraz Dyrektor ZS1 Marian Kwoczek. Nad przebiegiem konkursu czuwały nauczycielki przedmiotu wiedzy o społeczeństwie: Justyna Kwiatkowska oraz Anna Morawiak. 

Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim

 

Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (8)
Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (4)
Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (3)
Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (13)
Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (11)
Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (9)
Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (5)
Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (13)
Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (7)
Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (2)
Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (12)
Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (10)
Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (1)
Previous Next Play Pause
Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (8) Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (4) Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (3) Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (13) Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (11) Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (9) Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (5) Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (13) Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (7) Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (2) Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (12) Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (10) Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (1)

fot. Krystian Falk

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim zaprasza do wzięcia udziału w II edycji akcji "Nie do pary" z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa.

21 marca ubieramy dwie różne skarpetki na znak jednoczenia się z osobami dotkniętymi Zespołem Downa.

Temat „skarpetek” zaproponowany został również uczniom klas IV-VI Szkół Podstawowych z powiatu nowodworskiego. Chętni uczniowie mają za zadanie przygotować projekty dwóch różnych skarpetek, czyli „Nie do pary”. Z każdej szkoły zostanie wybranych 6 projektów, a ich autorzy wezmą udział w warsztatach kreatywnych, które odbędą się 21 marca w Żuławskim Ośrodku Kultury.

Warsztaty rozpoczną się o godzinie 9.30 i przez dwie kolejne godziny uczestnicy zrealizują swoje pomysły i projekty. Do akcji zostali zaproszeni także przedstawiciele lokalnych władz, którzy również będą mieli okazję wykazać się kreatywnością w projektowaniu i wykonaniu głównego symbolu tego dnia - wyjaśnia nasza rozmówczyni.

21 marca, zarówno uczestnicy warsztatów, jak i wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć wystawę, na której zaprezentowane zostaną zdjęcia osób z Zespołem Downa oraz koszulki zaprojektowane i wykonane podczas poprzedniej edycji.

-Dzięki zaangażowaniu uczniów z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym, 11 marca odbyło się spotkanie młodych artystów oraz osób z ZD. Licealiści podzielili się swymi talentami podczas wspólnych warsztatów. Efekt tej współpracy, to między innymi, prace z gliny oraz zdjęcia z nietypowej sesji zdjęciowej. Prace również do obejrzenia 21 marca w sali ŻOK - tłumaczy K. Reich-Stępniewska. - Ponadto zapraszamy wszystkich czytelników, do przyłączenia się do akcji poprzez nałożenie w tym dniu tzn. 21 marca 2019 dwóch różnych skarpetek. Jeśli jednak skarpetki to za mało, można założyć kolorowe ubrania. Kolory przewodnie Światowego Dnia Zespołu Downa to granatowy i czerwony. Jeśli ktoś zechce ozdobić swoje nowe skarpetki, również serdecznie zapraszamy na warsztaty! Wszystkich pracowników i podopiecznych placówek, takie jak szkoły, przedszkola oraz pracowników urzędów zachęcamy nie tylko do nałożenia skarpetek, ale także do wykonania sobie wspólnego zdjęcia, na którym je wyeksponują. Zdjęcia prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Najciekawsze zdjęcia, pojawia się na stronach Starostwa Powiatowego oraz Gminy Nowy Dwór Gdański.

K.Reich-Stępniewska 
fot. SOSW im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim.

Nie do pary autyzm dzień downa (3)
Nie do pary autyzm dzień downa (2)
Nie do pary autyzm dzień downa (1)
Nie do pary autyzm dzień downa (4)
Nie do pary autyzm dzień downa (5)
akcja Nie do pary
Previous Next Play Pause
Nie do pary autyzm dzień downa (3) Nie do pary autyzm dzień downa (2) Nie do pary autyzm dzień downa (1) Nie do pary autyzm dzień downa (4) Nie do pary autyzm dzień downa (5) akcja Nie do pary

Dnia 18 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Jantarze odbył się etap szkolny konkursu wiedzy pożarniczej. Konkurs przeprowadzony został przez strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Jantarze, Pana Michała Ambroziaka i Panią Monikę Rzeszutek. Do konkursu przystąpiło ośmioro uczniów.

Tegoroczni zwycięzcy to:
1.Antoni Ambroziak 
2.Tomasz Gąsiorowski 
3.Alex Rzeszutek 
Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom.

 Funkcjonariuszka policji zajmująca się profilaktyką odwiedziła uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Na Bursztynowym Szlaku w Mikoszewie.  Podczas spotkania policjantka omówiła problem uzależnień, a także różnice pomiędzy HIV a AIDS. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

W poniedziałek 11.03.br. funkcjonariuszka zajmująca się profilaktyką z nowodworskiej komendy odwiedziła uczniów klas VIII oraz III Gimnazjum ze Szkoły Podstawowej im. Na Bursztynowym Szlaku w Mikoszewie. W trakcie zajęć policjantka omówiła temat związany z uzależnieniami od narkotyków i dopalaczy. Uczniowie zostali uświadomieni czym jest uzależnienie, jakie są jego rodzaje oraz konsekwencje. Podczas spotkania uczniowie pozyskali również wiele informacji związanych z wirusem HIV oraz AIDS. Dowiedzieli się, jakie są objawy wirusa HIV, w jaki sposób można się zarazić, w jaki sposób można ograniczyć ryzyko zakażenia oraz gdzie szukać pomocy. Poruszony temat wzbudził duże zainteresowanie wśród młodzieży, a funkcjonariuszka wyczerpująca odpowiadała na zadawane pytania.

Kilkunastu uczniów z terenu powiatu nowodworskiego zaprezentowało przed jury oraz zgromadzoną publicznością po jednym utworze muzycznym wykonanym w języku angielskim.

Klasyfikacja końcowa:

Kategoria Szkoła Podstawowa klasy IV-VI
I miejsce - Roksana Wojtkowska (SP nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim),
II miejsce - Julia Kawińska (ZSP w Kmiecinie), 
III miejsce - Szymon Hudomięt (SP Jantar) oraz Lena Ziętek (SP nr 2 w NDG).

W kategorii: Szkoła Podstawowa klasy VI-VII i Gimnazjum: 
I miejsce - Zuzanna Paruch (ZS w Stegnie), 
II miejsce - Oliwia Szczęsna (ZSP w Drewnicy), 
III miejsce - Olga Kośla (SP w Mikoszewie).

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Nagrody wręczyła Wicestarosta Barbara Ogrodowska. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Jacek Gross. Wydarzenie zorganizował Zespół Szkół nr 1 z dyrektorem Marianem Kwoczkiem na czele i przy wsparciu nauczycieli Moniki Paruch oraz Katarzyny Wojtkowskiej. Dla publiczności zagrał nowodworski zespół Peron 18.

 

VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej.
VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (5)
VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (16)
VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (11)
VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (20)
VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (24)
VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (17)
VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (4)
VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (7)
VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (23)
VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (2)
VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (19)
VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (26)
VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (9)
VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (6)
VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (8)
VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (10)
VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (25)
VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (14)
VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (21)
VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (15)
VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (12)
VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (3)
VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (18)
VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (13)
VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (1)
VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (22)
Previous Next Play Pause
VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej. VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (5) VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (16) VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (11) VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (20) VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (24) VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (17) VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (4) VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (7) VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (23) VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (2) VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (19) VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (26) VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (9) VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (6) VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (8) VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (10) VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (25) VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (14) VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (21) VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (15) VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (12) VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (3) VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (18) VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (13) VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (1) VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej (22)
informacja:UMig NDG/K.Falk

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Dworze Gdańskim informuje o zmianie siedziby.
 
Od środy 20 marca 2019 roku Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Dworze Gdańskim zaprasza wszystkich swoich klientów i interesantów do nowej siedziby przy ul. Dworcowej 14 na pierwszym piętrze (budynek poczty)!!! 
Sekretariat przy ul. Morskiej będzie czynny tylko do wtorku 19 marca 2019. 
 
Fot.K.Falk

W Urzędzie Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański podpisano umowę na budowę ścieżki rowerowej do sołectwa Tuja.

Gmina Nowy Dwór Gd przystąpiła do budowy kolejnego odcinka węzłów integracyjnych. Burmistrz Jacek Michalski podpisał umowę z Grupą BMG Sp z o.o. na budowę ścieżki rowerowej z Nowego Dworu Gdańskiego (od ul.Cmentarnej) do Sołectwa Tuja (przez dawny most kolejowy i następnie wzdłuż wału). Dzięki budowie tej trasy, mieszkańcy miasta i okolic dotrą do miejscowości Tuja, a stamtąd trasą do Nowego Stawu i Malborka.

Inwestycja odbędzie się w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Do końca lipca 2019 roku, powstanie dokumentacja projektowa, a następnie wykonawca przystąpi do budowy, która ma się zakończyć się do końca listopada tego roku. Koszt inwestycji wyniesie 2 152 000 zł.

Budowa ścieżki rowerowej do sołectwa Tuja (1)
Budowa ścieżki rowerowej do sołectwa Tuja (2)
Budowa ścieżki rowerowej do sołectwa Tuja (4)
Budowa ścieżki rowerowej do sołectwa Tuja (3)
Budowa ścieżki rowerowej do sołectwa Tuja.
Previous Next Play Pause
Budowa ścieżki rowerowej do sołectwa Tuja (1) Budowa ścieżki rowerowej do sołectwa Tuja (2) Budowa ścieżki rowerowej do sołectwa Tuja (4) Budowa ścieżki rowerowej do sołectwa Tuja (3) Budowa ścieżki rowerowej do sołectwa Tuja.

Informacja: UMiG NDG/ K.Falk

Burmistrz Jacek Michalski podpisał umowę z Usługi Ogólno-Budowlane Andrzej Dzienisz na rewitalizację oraz przystosowanie do nowych usług Żuławskiego Ośrodka Kultury. Prace rozpoczną się na przełomie września i października br. Zakończenie prac planowane jest do końca kwietnia 2020 roku.

W ramach inwestycji zostaną wykonane następujące prace:
-Renowacja tynków i przywrócenie pierwotnej kolorystyki na dużej sali. 
-Wybudowanie windy zewnętrznej.
-Remont widowni.
-Renowacja balustrad.
-Remont hallu 1 i 2 wraz z pomieszczeniami na szatnie. 
-Wymiana i remont zewnętrznej oraz wewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej. 
-Renowacja i otwarcie loży wraz z mobilnymi ściankami.
-Dostosowanie pomieszczeń do Centrum Wsparcia Rodziny i Klubu Mieszkańca.
- Remont dwóch łazienek.
-Wymiana instalacji: elektrycznej, centralnego ogrzewania oraz wodno-kanalizacyjnej.
-Wyposażenie meblowe.

Koszt inwestycji to 2 598 420 zł

remont żoku (2)
remont żoku (1)
remont żoku (5)
remont żoku (6)
remont żoku (4)
remont żoku (7)
remont żoku (3)
remont żoku
Previous Next Play Pause
remont żoku (2) remont żoku (1) remont żoku (5) remont żoku (6) remont żoku (4) remont żoku (7) remont żoku (3) remont żoku

Informacja: Urząd Miejski Nowy Dwór Gd.

fot. k.falk.

W dniach 15-16 kwietnia 2019 r. odbędzie się  odbiór  odpadów wielkogabarytowych  oraz zużytego, kompletnego  sprzętu elektrycznego i  elektronicznego z terenu gminy Stegna.

 Odpady należy wystawić przed własną posesję w dniu odbioru do godz. 8:00.

 Nie należy wystawiać odpadów dzień wcześniej z uwagi na możliwość demontażu sprzętu przez osoby do tego nieuprawnione.

 Niekompletny sprzęt elektryczny i elektroniczny nie będzie odbierany, a za wystawiany sprzęt odpowiada  właściciel.

 Dzień pierwszy -  15.04.2019

Miejscowość

Czas odbioru

Firma odbierająca

Jantar

do  godz.  10:30

ZGK

 

Jantar Leśniczówka

do  godz.  11:00

ZGK

 

Stegienka Wieś

do  godz.  12:00

ZGK

 

Głobica

do godz.   13:00

ZGK

 

 

Stegna

 do  godz.  10:30

COMPLEX

 

Junoszyno

 do  godz.  11:30

COMPLEX

 

Stegienka  Osada

 do  godz.  13:00

COMLEX

 

 

Wybicko

 do  godz.   12:00

PRSP

 

Szkarpawa

 do  godz.   11:30

PRSP

 

Wiśniówka

 do  godz.   11:00

PRSP

 

Bronowo

do  godz.    10:00

PRSP

 

Książęce  Żuławy

do  godz.    9:30

PRSP

 

Dworek

do  godz.   9:00

PRSP

 

Niedżwiedziówka

do  godz.   8:30

PRSP

 

Stare  Babki

do  godz.   8:00

PRSP

 

 Dzień  drugi -  16.04.2019

Tujsk

do godz.  8:30

ZGK

 

Chełmek

do godz.  9:30

ZGK

 

Chełmek Osada

do godz.  9:30

ZGK

 

Stobiec

 do godz. 9:30

ZGK

 

Nowotna

 do godz. 10:30

ZGK

 

Świerznica

 do godz. 10:30

ZGK

 

Rybina

 do godz. 11:30

ZGK

 

Popowo

 do godz. 13:00

ZGK

 

Chorążówka

do godz. 13:00

ZGK

 

 

Drewnica

do godz.10:00

COMPLEX

 

Przemysław

do godz.  11:00

COMPLEX

 

Izbiska

do godz.12:00

COMPLEX

 

Żuławki

 do godz.13:00

COMPLEX

 

Mikoszewo   Kolonia

do godz.  8:00

PRSP

 

Mikoszewo

do godz.  9:00

PRSP

 

 

Odpady wielkogabarytowe – to odpady komunalne powstające w naszych domach. Do tej grupy odpadów zaliczamy: stoły, krzesła, sofy, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, materace, wykładziny, pierzyny, zabawki dużych rozmiarów, meble ogrodowe, wózki dziecięce, rowery  itp.

Nie będą zabierane m.in.: opony,  odpady budowlane i remontowe tj. sanitariaty, kabiny prysznicowe, sedesy itp.

Najnowsze

Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.

Pijany kierowca staranował 2 z…

Sty 13, 2019 Rate: 3.00

Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.

Wilki zawędrowały na Żuławy? W…

Mar 03, 2019 Rate: 0.00

Potrącenie na pasach kobiety.  Nowy Dwór Gd. -  11.03.2019

Potrącenie na pasach kobiety. …

Mar 11, 2019 Rate: 0.00

Facebook

Galeria artykułów

Nowa Piątka wyrusza w Pomorskie.

Nowy Dwór Gd. Powiatowy etap Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.

Weź udział w akcji "Nie do pary" z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa.

Jantar. Szkolny etap konkursu wiedzy pożarniczej.

NOWY DWÓR GDAŃSKI  NARKOTYKI, DOPALACZE ORAZ AIDS – SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE  Z UCZNIAMI.

VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Dworze Gdańskim. Zmiana siedziby.

V Sesja Rady Gminy Stegna (+Wideo)

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego 15-16.04.2019 r.