Wydrukuj tę stronę
piątek, 06 maj 2022 12:03

Spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Wyróżniony

Napisane przez żuławy tv
Spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. KPP Nowy Dwór Gd
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia uszkodzonym pojazdem. Jak się okazało, 28-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Uciekając, wykonywał niebezpieczne manewry wyprzedzania, uderzył w barierki i kontynuował jazdę z uszkodzoną oponą. W trakcie kontroli zachowywał się bardzo agresywnie oraz irracjonalnie. Pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających.

Dyżurny nowodworskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na trasie S-7 kierujący pojazdem Kia wykonał nieprawidłowy manewr wyprzedzania i uderzył w naczepę ciężarówki, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Po chwili wpłynęło kilka kolejnych zgłoszeń z informacją o tym samym pojeździe Kia, który jedzie trasą S-7 uszkodzonym autem. Kierujący uderzył w barierki i wykonuje niebezpieczne manewry wyprzedzania. Na miejsce natychmiast zostały skierowane patrole policji. Funkcjonariusze w miejscowości Żuławki zauważyli uszkodzony pojazd. W środku przebywał agresywny mężczyzna, który demolował własne auto. Wyrwał kokpit w pojeździe, demolował szyby oraz zachowywał się irracjonalnie.
 
 
3 nDG S7
 
 
Jak się okazało, był to 28- latek, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Na miejsce przyjechał zespół ratunkowy, który z asystą funkcjonariuszy przewiózł mężczyznę do szpitala w Gdańsku, gdzie pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających. Decyzją lekarzy mężczyzna pozostał w szpitalu celem dalszej obserwacji. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Po opuszczeniu szpitala mężczyzna odpowie za swoje czyny.
 
Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierowców, aby stosowali się do przepisów, gdyż w przypadku spowodowania kolizji i oddalenia się z miejsca zdarzenia, można otrzymać mandat w wysokości nawet 6000 zł.
 
 
 
2NDG S7
 
 
Policjanci przypominają, że ubezpieczyciel w każdym przypadku wypłaca odszkodowanie z polisy OC sprawcy osobom poszkodowanym. Jeżeli sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, będzie musiał zwrócić wszystkie wypłacone przez firmę ubezpieczeniową świadczenia. Ubezpieczyciel uruchamia bowiem procedurę tak zwanego regresu.
 
W świetle prawa zakładowi ubezpieczeń przysługuje prawo dochodzenia od kierującego pojazdem mechanicznym zwrotu wypłaconego odszkodowania, jeżeli kierujący wyrządził szkodę i uciekł z miejsca zdarzenia.
 
Informacja: KPP Nowy Dwór Gdański.