Wydrukuj tę stronę
środa, 27 kwiecień 2022 11:48

Policja przeprowadza ogólnopolskie działania "Prędkość" Wyróżniony

Napisał
Dzisiaj policjanci przeprowadzają ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą "Prędkość", których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Mundurowi będą reagować również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.
 
W trakcie działań policjanci będą szczególnie wyczuleni na wykroczenia i przestępstwa, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie w stanie nietrzeźwości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwe zachowania w obrębie przejść dla pieszych oraz wykonywanie ryzykownych, stwarzających zagrożenie manewrów, są najczęstszymi „grzechami” kierujących, które prowadzą to tragicznych w skutkach zdarzeń.
 
Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym.
 
W przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.