Wydrukuj tę stronę
piątek, 29 październik 2021 22:37

Ostaszewo. Nietrzeźwy z sądowym zakazem uderzył w znak drogowy. Wyróżniony

Napisane przez KPP Nowy Dwór Gdański
Ostaszewo. Nietrzeźwy z sądowym zakazem uderzył w znak drogowy. Ostaszewo. Nietrzeźwy z sądowym zakazem uderzył w znak drogowy. KPP Nowy Dwór Gd

Nietrzeźwy z sądowym zakazem uderzył w znak drogowy. zauważyli go policjanci nowodworskiej drogówki.


Do 5 lat więzienia grozi 60-latkowi, który to nie dostosował prędkości do panujących warunków i uderzył w betonowy słupek, a następnie w przydrożny znak. Jak się okazało, mężczyzna prowadził samochód, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.


Do zdarzenia doszło 27 października po godzinie 19 w miejscowości Ostaszewo. Policjanci ruchu drogowego zauważyli jadący pojazd, z którego wystawał znak drogowy. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli. Jak się okazało 60-letni kierujący pojazdem Fiat Brawo nie dostosował prędkości do panujących warunków i uderzył w betonowy słupek, po czym uderzył w przydrożny znak. Kierujący próbował kontynuować dalszą jazdę, co uniemożliwili mu nowodworscy policjanci.


Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierujący autem 60-latek był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo prowadził samochód pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.


Za takie przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 

3NDg- OStaszewo
1Ndg - Ostaszewo
2Ndg- Ostaszewo
Previous Next Play Pause