Wydrukuj tę stronę
niedziela, 16 maj 2021 14:30

Pomóżmy Krzysiowi z Kmiecina pokonać ciężką chorobę. Trwa zbiórka pieniędzy na lekarstwo. Wyróżniony

Napisał
Dziesięcioletni Krzyś, mieszkaniec Kmiecina, ponad połowę swojego życia zmaga się z ciężką chorobą. Szansą na powrót do zdrowia jest dla chłopca niezwykle drogi lek. Aby umożliwić Krzysiowi normalne życie zorganizowano zbiórkę pieniędzy na trzy dawki lekarstwa, które pozwoli wygrać dziesięciolatkowi z chorobą.
 

Od ponad 5 lat Krzyś zmaga się z podstępną i wciąż mało znaną chorobą o nazwie Pandas, czyli autoimmunologicznym zapaleniem mózgu. - W ciągu kilku lat przebadałam synka pod każdym kątem. Wydałam mnóstwo pieniędzy na prywatnych specjalistów, badania oraz leki, które nie pomogły. Dotychczasowe leczenie nie przyniosło zadowalających efektów. Choroba szybko postępuje, a jej objawy są coraz bardziej uciążliwe. Oprócz tików rozwinęły się także zaburzenia obsesyjno - kompulsywne. Synka stale męczą mdłości, bóle brzucha i głowy - pisze mama chorego chłopca.

Nadzieją na pokonanie choroby są wlewy immunoglobulin oraz intensywna rehabilitacja. Problemem jednak, jak w wielu przypadkach, jest koszt takiego leczenia - trzy wlewy wspomnianego leku to kwota 90 tysięcy złotych.

Krzyś wciąż ma szansę na normalne, wolne od ciężkiej choroby życie. Aby pomóc w zdobyciu środków na drogie leczenie powstała wirtualna zbiórka na stronie Siępomaga. Oprócz tego bliscy rodziny Krzysia utworzyli "bazarek" na Facebooku - regularnie pojawiają się tam aukcje, w których można wylicytować najrozmaitsze przedmioty.

Wirtualny bazarek jest dostępny w tym miejscu: Bazarek charytatywny dla Krzysia-Walczymy z PANDAS
Zbiórkę można wesprzeć pod tym adresem: By pokonać wyrok i żyć!

 
 

Media