Wydrukuj tę stronę
środa, 22 maj 2019 09:58

"Ściana w wodzie" Starostwa Powiatowego poddana zostanie renowacji. Wyróżniony

Napisane przez

Rozpoczyna się realizacja drugiego etapu projektu Pętli Żuławskiej! Droga wodna do Nowego Dworu Gdańskiego zostanie otwarta.

  W ramach projektu są przewidziane prace remontowo-budowlane w zakresie przebudowy pomieszczeń przyziemia (od zachodu i południa – pod tarasem) Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim. W wyniku realizacji tej części prac ma powstać m.in. sezonowy bosmanat z bezobsługową toaletą z prysznicami oraz dużą suszarnią. Dodatkowo ma zostać zbudowany pomost pływający (36 m) wraz z towarzyszącą infrastrukturą wzdłuż nawodnej ściany przystani żeglarskiej przy Starostwie.

W skład infrastruktury towarzyszącej będzie wchodziło m.in.: zagospodarowanie terenu i tarasu o pow. ok. 300 m2, w tym budowa mini infrastruktury rowerowej (elementy wypoczynkowe takie jak wiaty z ławo-stołami, stojaki na rowery oraz przybornik podstawowych napraw np. klucze płaskie, imbusowe, pompka); Budowa bezprzewodowej sieci Internetowej.

Przystosowanie części obiektu Starostwa w NDG do potrzeb żeglugi śródlądowej ma zasadnicze znaczenie zarówno turystyczne (napływ turystów krajowych i zagranicznych), jak i gospodarcze (wpływy z tytułu zwiększonego ruchu wodnego). Położenie Starostwa na końcu szlaku rzeki Tugi warunkuje konieczność stworzenia infrastruktury dla „wodniaków”, którzy będą mogli przede wszystkim dotrzeć do NDG i pozostać tu na dłużej, co jest zgodne z celem projektu wyrażonym w jego tytule.
Koncepcja projektu jest wynikiem potrzeby efektywnego wykorzystania możliwości „Pętli Żuławskiej”, będącej szlakiem wodnym o znaczeniu ponadlokalnym, a jako fragment dróg wodnych E70 i E40, wpisującym się w szlaki wodne o zasięgu międzynarodowym. Przedmiotowa inwestycja jest realizowana w ramach przedsięwzięcia strategicznego „Rozwój ofert turystyki wodnej w obrębie Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej” Założeniem tego przedsięwzięcia jest podniesienie atrakcyjności walorów dziedzictwa naturalnego, o charakterze sieciowym, polegające na rozwoju infrastruktury turystycznej, w tym infrastruktury żeglarskiej.

W ramach projektu „Pętla Żuławska – Poprawa dostępności Nowego Dworu Gdańskiego drogą wodną” przewiduje się także przebudowę trzech mostów:
• w Żelichowie – przebudowa mostu stałego na unoszony wraz z budową dwóch pomostów pływających z infrastrukturą
• w Tujsku – przebudowa mostu unoszonego wraz z budową dwóch pomostów pływających z infrastrukturą.
• Rybinie – przebudowa mostu kolejowego wraz z budową dwóch pomostów pływających i stałego z infrastrukturą.
Całkowita planowana wartość projektu ogółem wynosi: 7 687 108,20 zł, w tym dofinansowanie ze środków UE: 6 534 041,97 zł, co stanowi 85% wartości ogółem projektu.

ściana wwodzie remont starostwo powiatowe (3)
ściana wwodzie remont starostwo powiatowe (2)
ściana wwodzie remont starostwo powiatowe (4)
ściana wwodzie remont starostwo powiatowe (5)
ściana wwodzie remont starostwo powiatowe (6)
ściana wwodzie remont starostwo powiatowe (7)
ściana wwodzie remont starostwo powiatowe (8)
ściana wwodzie remont starostwo powiatowe (9)
ściana wwodzie remont starostwo powiatowe (1)
Previous Next Play Pause