Password *
Remember Me
Ad Top Header

Historyczny sukces sportowy uczennic ZS Nr 1. Licealiada 2018.

Kwiecień – miesiącem siatkarskich emocji! Historyczny sukces odniosły uczennice ZS Nr1 w Nowym Dworze Gdańskim, które zdobyły brązowy medal w mistrzostwach województwa pomorskiego w piłce siatkowej, w ramach rozgrywek Licealiada 2018. Wynik drużyny nie był przypadkowy. Dziewczęta pracowały na niego przez kilka lat, trenując w czołowych klubach województwa pomorskiego i warmińsko – mazurskiego. Przygodę z siatkówką rozpoczęły w Uczniowskim Klubie Sportowym „Ogólniak” Nowy Dwór Gdański. Obecnie Marta Dąbrowska jest zawodniczką Gedanii Gdańsk, Natalia Dąbrowska, Aleksandra Frąckiewicz, Daria Litwin trenują w Truso Elbląg, Klaudia Kownacka, Wiktoria Krasowska, Anna Czarnecka oraz Patrycja Wiśniewska, to nadal zawodniczki UKS Ogólniak. Brązowy medal poprzedzony został zwycięstwami w mistrzostwach powiatu oraz półfinale wojewódzkim , który odbył się 04.04 2018 w hali nowodworskiego ogólniaka. Nowodworzanki pokonały wówczas zespoły z Kwidzyna, Barlewiczek oraz faworytki - zespół z Malborka. Finały wojewódzkie rozegrano w Człuchowie 11.04.2018. Dziewczęta z liceum nowodworskiego uległy jedynie drużynie z Rumi, pokonując Gdynię oraz w walce o medal, gospodarza turnieju Człuchów. Śladami swoich starszych koleżanek podążają młodsi adepci siatkówki. 13.04.2018r. w nowodworskim liceum, rozegrane zostały mistrzostwa powiatu w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Do zawodów zgłosiło się pięć zespołów żeńskich oraz trzy męskie. W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta gimnazjum sportowego w Nowym Dworze Gdańskim, drugie miejsce zajęły dziewczęta ze Stegny, natomiast trzecie ze szkoły podstawowej nr 2. Wśród chłopców najlepsi byli gimnazjaliści z Tujska, wyprzedzając na podium chłopców z gimnazjum sportowego oraz Stegny. Kolejnym etapem rozgrywek będą półfinały wojewódzkie, które dziewczęta rozegrają już w najbliższy wtorek 17.04.2018 w nowodworskim liceum. Liczymy na dobry występ naszych dziewcząt. Być może uda im się powtórzyć sukces swoich starszych koleżanek.