Wydrukuj tę stronę
piątek, 12 sierpień 2022 20:43

Półtoraroczny chłopiec wpadł do stawu. Do tragedii doszło na terenie naszego powiatu. Wyróżniony

Napisał

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności wypadku, do którego doszło w jednej z miejscowości powiatu nowodworskiego. - Półtoraroczny chłopiec wpadł do stawu znajdującego się na terenie posesji.

 
Półtoraroczne dziecko wpadło do stawu w miejscowości Łaszka w gminie Sztutowo. Do wypadku doszło w czwartek po południu na terenie prywatnej posesji. Chłopiec był wtedy pod opieką babci.
Nieprzytomne dziecko w ciężkim stanie zostało przetransportowane przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala Copernicus w Gdańsku.
 
Dziecko jest w stanie ciężkim, zagrażającym życiu. Po wyciągnięciu z wody było długo reanimowane. Załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowała je do szpitala Copernicus w Gdańsku. Policja ustala, jak doszło do tego wypadku. Nieoficjalnie wiemy, że dziecko było w domu z babcią, a rodzice w tym czasie pracowali na polu.
 
Nie wiadomo, jak to się stało, że chłopiec wpadł do przydomowego stawu. Z wody wyciągnęły go babcia i jej wnuczka, a niedługo potem dojechali ratownicy.
 
Mł.asp Karolina Figiel z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim nie chce mówić o szczegółach. Potwierdziła jedynie, że takie zdarzenie miało miejsce i policjanci pracują nad sprawą. -To tragedia rodzinna i dlatego nie chcemy się wdawać w szczegóły- dodała policjantka– Dla rodziców czy opiekunów okres letni powinien być czasem zwiększonej koncentracji na dziecku -apeluje policja.