Pożar w Kmiecinie. Zderzenie na siódemce. Raport Służb Mundurowych.

0
391
raport słuzb mundurowych powiat nowodworski
Podsumowanie działań służb mundurowych w powiecie nowodworskim z ubiegłego tygodnia.

Kmiecin ul. Jaśminowa, dnia 30.10.2018 r. o godzinie 18.49, doszło do zapalenia się węgla w zasobniku pieca. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rota w aparatach OUO wygarnęła i wyniosła węgiel na zewnątrz budynku oraz odkręciła zasobnik pieca. Następnie przewietrzono pomieszczenie kotłowni. Sprawdzono wszystkie pomieszczenia w budynku detektorem wielogazowym – wynik 0,00 mg/m3. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG w sile 6 ratowników.

Kmiecin, dnia 31.10.2018 o godzinie 07:59 na DK7, doszło do zdarzenia dwóch samochodów ciężarowych (najechanie na tył pojazdu). Mercedes Actros przewoził w naczepie typu cysterna paliwo lotnicze w ilości 33 m3, tj. 26237 kg. W cysternie uszkodzone zostały podpory oraz zbiorniki ciśnieniowe. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Sorpcja wycieku płynów eksploatacyjnych. Na miejsce zadysponowana została Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego w celu przepompowania substancji z uszkodzonej cysterny do podstawionej przez właściciela zastępczej cysterny. Wykorzystując pompę MAST GUP przepompowano substancję.

Na miejsce zdarzenia przybyły dwa holowniki, które rozpięły skład, a następnie odholowały ciągnik i cysternę we wskazane miejsce przez właściciela. W trakcie działań przybyli pracownicy firmy Budimex i oznaczyli miejsce prowadzenia działań. Po odholowaniu pojazdów miejsce zdarzenia uprzątnięto z zanieczyszczeń powypadkowych. Zanieczyszczony sorbent zebrano w celu dalszej utylizacji. W działaniach brały udział 8 zastępów JRG w sile 18 ratowników.

Ilość pozostałych zdarzeń:
1 Zdarzenie związane z usuwaniem konarów drzew
1 Kolizja drogowa
1 Zabezpieczenie lądowiska dla LPR Ratownika 3

Zderzenie aut na DK 7. Kolizja Jazowa – 31.10.2018

Po zderzeniu, wyciek paliwa z cysterny na S7 w kierunku Elbląga -31.10.2018

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar