Otwarcie drogi S7. Od dzisiaj dojedziemy ekspresowo do Trójmiasta i Elbląga – 31.10.2018

1
1299
Na otwarcie drogi S7, czekaliśmy 3 lata. Do użytku oddano 40-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7. Od dzisiaj dojedziemy ekspresowo do Trójmiasta i Elbląga.

Uroczyste otwarcie dwóch odcinków drogi ekspresowej S7, Koszwały – Nowy Dwór Gd oraz Nowy Dwór Gd – Elbląg odbyło się dzisiaj, 31 października br. po południu na moście nad Nogatem w miejscowości Jazowa gmina Nowy Dwór Gd.

„Proszę o puszczenie ruchu w kierunku Elbląga na drodze ekspresowej nr 7″- zakomunikował Marek Chodkiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Po czym kolumna pierwszych samochodów eskortowana przez radiowóz policji przejechała nowo otwartą drogą.

-Na ten dzień ciężko pracowaliśmy blisko trzy lata. To był olbrzymi zakres robót, polegał głównie na wzmocnieniu podłoża. Na naszym odcinku największym wyzwaniem było wiercenie 190 tysięcy sztuk pali przemieszczeniowych, co daje 2 mln 592 tys.mb o długości, każdy od 6 do 24 metrów tak, aby w przyszłości ta droga nie osiadała. To chyba jak dotąd największe wyzwanie zawodowe w moim życiu- mówił Igor Sedláček z Metrostavu -odpowiedzialny za odcinek od Koszwał do Nowego Dworu Gd.

Artur Popko-Członek Zarządu Budimexu podziękował przede wszystkim swoim pracownikom za trud. – Każdy metr tej drogi wymagał wzmocnień i wykonania drugiej autostrady-mówił- zostało wykonane 4 mln nasypów, żeby ogóle można było po tej drodze się poruszać.

-Chciałbym podziękować wykonawcom, że w terminie zrealizowali tę inwestycję. Ostatnio nie zdarza się to zbyt często. Tutaj mamy sukces. Cieszymy się, że na Pomorzu jest oddawany kolejny odcinek drogi. On jest ważny nie tylko dla Pomorza, ale dla całego kraju, bo łączy Gdańsk z Elblągiem i Elbląg z Warszawą. To bardzo ważna arteria komunikacyjna – mówił Kazimierz Smoliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury w latach 2015 – 2018.

-Wiemy, że wiele osób z Elbląga pracuje w Gdańsku i musiało dojeżdżać w korkach i radzić sobie w trudnych warunkach. To musiało trwać, ale się skończyło. Trzeba podziękować wszystkim, którzy ten ciężki okres znieśli. Trasa w wielu miejscach ma zupełnie inny przebieg. To się wiązało z wywłaszczeniami. Wiele osób, wielu rolników musiało oddać kawałek swojej ziemi. I ten okres był dla nich trudny- w rozmowie z nami mówił Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

Zakończenie wszelkich prac budowlanych na bocznych i serwisowych drogach przewiduje się wiosną 2019.

 

 

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Otwarcie drogi S7. Od dzisiaj dojedziemy ekspresowo do Trójmiasta i Elbląga – 31.10.2018"

avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Jerry65
Gość

Czy wyznaczono już termin remontów i przekopów pod kanalizację, wodociągi i wszelakie przewody? Trzy miesiące może będzie spokój.