Bieg ulicami miasta. XI Jesienny Bieg Gburów w Nowym Dworze Gdańskim.

0
228
Ulicami miasta Nowego Dworu Gdańskiego w XI jesiennej edycji Biegu Gbura wzięło udział 90 młodych zawodników i 55 w biegu głównym na 10 km.

Zwycięzcą Biegu Gburów został Arkadiusz Połeć z Gdyni, posiadacz tytułu najszybszej rodziny w Polsce, który wywalczył wraz ze swoim bratem oraz ojcem. Najszybszymi z nowodworzan na mecie byli Beata Niemyjska i Sebastian Kwiatkowski.

Uczestnicy Biegu Gburów przyjechali do nas z całej Polski. Byli m.in zawodnicy z Pomorza i Warmii, Gdańska, Gdyni, z Rudy Śląskiej.

Zawodnicy biegli ulicami miasta w dwóch wariantach, wykonując pętlę raz i dużą pętlę na odcinku 10 km, trzykrotnie dookoła wykonując bieg ulicami Sikorskiego, Sienkiewicza, Plac Wolności, Westerplatte, Drzymały, Morską, Podmiejską i Długą.

Trasa wyścigu najmłodszych zawodników przebiegała Bulwarem nad Tugą. Wystartowało 90 młodych biegaczy. Najmłodsi, uczestnicy „Biegu Krasnali” ścigali sie na dystansie 200-metrowym. Młodzież ze szkół podstawowych miała do pokonania 600 metrów. Najstarsi uczestnicy Biegu młodzieży dziewcząt i chłopców, zmierzyli sie na odcinku 1000 metrów.

Organizatorami było Żuławskie Towarzystwo Sportowe we współpracy z Gminą Nowy Dwór Gd.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar